„Maska Omnibus” tom 1 - recenzja

Każdy z nas przywdziewa jakąś maskę. Co jednak by się stało, gdyby maska ta mogła naprawdę zmieniać rzeczywistość, a nie tylko przed nią chronić?

„W cieniu drzew” tom 2: „Podmuch zimy” - recenzja

Pierwsze płatki śniegu spadły na szykujący się do zimy las już pod koniec pierwszego odcinka tej serii. W drugim biały puch pokrył już wszystko dookoła.

„Kamila i konie” tom 3: „Na łonie przyrody” - recenzja

Trzeci tom serii „Kamila i konie” zgodnie z oczekiwaniami przynosi kolejną porcję świetnej zabawy, sporą dawkę wiedzy o koniach i jeździectwie oraz kilka trików, które na pewno poprawią warsztat niejednego rysownika amatora. 

„Batman Death Metal” tom 2 - recenzja

Pakt zawarty między Perpetuą a Batmanem, Który się Śmieje trwa w najlepsze (zob. „Liga Sprawiedliwości: Wojna totalna. Rok łotrów”).

„Julia. Przygody kryminolożki”: „Walizka pełna śniegu” - recenzja

Co zrobić, aby szybko się wzbogacić, a tym samym zmienić swoje życie na lepsze? 

„Spider-Gedon” - recenzja

„Spider-Gedon” to wzorcowy przykład udanego niszczenia marki. Kiedy J. Michael Straczynski przejął w swoje ręce losy Spider-Mana w pierwszej dekadzie XXI wieku, postanowił zrewolucjonizować jego przygody.

„Dylan Dog: Alfa & Omega” - recenzja druga

Wydawnictwo Tore nie zasypuje przysłowiowych gruszek w popiele i po świetnym tomie pt. „Czarne jezioro” z bestselerowej serii „Dylan Dog” proponuje jego kolejną odsłonę.

„Wujek Sknerus i Kaczor Donald” tom 10: „Druga tajemnica starego zamczyska” - recenzja

To już ostatni tom zbierający przygody kaczek pióra i ołówka Dona Rosy i jak przystało na wielki finał, amerykański autor najlepsze zostawił na koniec.

„AKT” #28 - recenzja

Za mną już dobrych kilka numerów AKT-u, które miałem przyjemność przeczytać i zrecenzować.

„Pacjent” - recenzja

Komiks Dni, których nie znamy Timothé Le Bouchera okazał się prawdziwym hitem, jednym z najlepszych albumów wydanych w Polsce w 2020 roku.

„Wujek Sknerus i Kaczor Donald” tom 9: „Powrót trzech caballeros” - recenzja

Tytuł niniejszego tomu zbierającego kolejne przygody Wujka Sknerusa, Kaczora Donalda i siostrzeńców autorstwa Dona Rosy nawiązuje do animacji „Trzej Caballeros”, stworzonej w studiu Walta Disneya, która swoją premierę miała w roku 1944.

„Mroczne sekrety Olimpu” - recenzja

„Mroczne sekrety Olimpu” to komiks, który idealnie puentuje strategię Mandioki – w ubiegłym już roku będącej w imponującej ofensywie wydawniczej. 

„Kiwu” - recenzja

Pamiętacie ostatnie medialne relacje o dramatach rozgrywających się w Kongo? 

„Jeremiah” tom 24: „Ostatni diament” - recenzja

„Jeszcze ci się ta seria nie znudziła?” - jak nie tak dawno temu miał spytać piszącego te słowa inny pasjonat komiksu w kontekście jednej z poprzednich odsłon ,,Jeremiaha”.

„Clifton” tom 5 - recenzja

Piąty tom „Cliftona” zabiera nas w przeszłość do lat 70. minionego wieku, co wcale nie oznacza, że emerytowany pułkownik MI5 podryguje na kartach komiksów w rytmie disco. 

„Pinokio” - recenzja

Chciałbym zobaczyć minę potencjalnego nabywcy „Pinokia”, który mając w pamięci dedykowany młodemu czytelnikowi „W tajemniczym ciemnym lesie”, z podobnych pobudek sięga po wznowienie obrazoburczego dziełka Winshlussa.

„Sandman” tom 2: „Dom lalki” - recenzja

Wędrówka Morfeusza nie skończyła się wraz z odzyskaniem przez niego utraconych atrybutów władzy („Preludia i Nokturny”). 

„Newton. Grawitacja w akcji” - recenzja

W piątym tomie Najwybitniejszych naukowców autorzy serii przybliżają postać Isaaka Newtona.

„Vasco – wydanie zbiorcze” księga 6 - recenzja

Jak „powiada” Dobra Księga: „Pycha kroczy przed upadkiem”. 

„Srebrni na szlakach Bitwy Warszawskiej 1920 r.” - recenzja

Bitwa Warszawska 1920 roku to jedna z ośmiu najważniejszych bitew w historii świata. 

„Koleje losu” - recenzja

W zwyczajowo pojawiających się pod koniec roku podsumowaniach „Dom” Paco Roki wymieniany jest w gronie wydawnictw, które wzbudziły wyjątkową przychylność sporządzających tego typu zestawienia.

„Lucyfer” tom 2: „Boska tragedia” - recenzja

„Boska tragedia”, drugi tom „Lucyfera” z „Sandman Uniwersum” (nie mylić z „Lucyferem” Mike’a Careya) zmienia ton w stosunku do swego poprzednika i jest to zmiana zdecydowanie na plus. 

„Boska komedia Oscara Wilde’a” - recenzja

Oscar Wilde zmarł w wieku czterdziestu sześciu lat, można zatem zastanawiać się, co jeszcze mógłby stworzyć, gdyby pożył dłużej.

„Deadpool” tom 2: „Dobranoc” - recenzja

Najemnik z nawijką w interpretacji Skottiego Younga powraca. Co to znaczy? 

„Usagi Yojimbo Saga. Legendy” - recenzja

Niniejszy tom poświęcony przygodom Miyamoto Usagiego to dzieło specyficzne.

„Injustice: Bogowie pośród nas. Rok pierwszy” - recenzja

Multimedia od co najmniej trzech dekad zdają się wypierać tradycyjne nośniki popkulturowych treści.

„Chłopiec z gór” - recenzja

Niedawno nakładem Krótkich Gatek (dziecięcego imprintu Kultury Gniewu) ukazała się filozoficzna powieść graficzna "Chłopiec z gór".

„Sonic the Hedgehog. Punkt zwrotny” tom 1 - recenzja

Sonic to obok Mario jedna z ikon gier komputerowych. 

„Rick i Morty idą do piekła” - recenzja

Gdy tylko zobaczyłem tytuł najnowszego albumu, pomyślałem sobie „I bardzo dobrze, niech idą do diabła, jestem już tą serią zmęczony...”.

„Księgi Magii” tom 2: „Drugie quarto” - recenzja

Okładka drugiego zbiorczego tomu „Ksiąg Magii” pióra Kat Howard sugeruje nam, że seria gwałtownie zmieni swoją tonację za sprawą jej głównego bohatera – Tima Huntera.

„Siostry Niezapominajki” tom 1: „Sen Sary” - recenzja

Czy komiks może być niczym terapeutyczna sesja? Może tłumaczyć rzeczy trudne?

„Fantastyczna Czwórka” tom 1 - recenzja

Czasy, gdy tzw. Pierwsza Rodzina Marvela uznawana była za flagowy produkt Domu Pomysłów to już przeszłość i to z kategorii zamierzchłych.

„Cyberpunk 2077” tom 2: „Twój głos” - recenzja

Cyberpunk 2077, jedna z najbardziej oczekiwanych premier ostatnich lat, okazała się dla wielu fanów, w tym mnie, ogromnym rozczarowaniem – tak z przyczyn technicznych, jak i fabularnych. 

„Sniff” - recenzja

Bywają pomysły w punkcie wyjścia tak absurdalne, że trudno uwierzyć w ich pomyślą realizację.

„Dziewięć milimetrów” tom 1: „Biegnij, Joe, biegnij” - recenzja

Ciekawych czasów dożyliśmy. Czasów, w których to, co teoretycznie jest z pogranicza science fiction i cyberpunka, to co wydaje się nierealne, jest jednak tak blisko nas i nie dziwi już tak bardzo, jak w czasach, gdy na rynku ukazywał się rpgowy system „Cyberpunk” autorstwa Mike'a Pondsmitha.

„Wojownicze Żółwie Ninja” tom 1 - recenzja

Wydaje się, że Wojownicze Żówie Ninja najlepsze lata mają już za sobą, jednak jest to marka na tyle silna, iż, co chwila ktoś próbuje przywrócić jej dawny blask w światowej popkulturze.

„Batman”: „Budowniczowie Gotham” - recenzja

„Budowniczowie Gotham” to utrzymana w odrobinę steampunkowym – głównie za sprawą retrospekcji oraz stroju głównego złoczyńcy – klimacie historia o Batmanie, ale bez Bruce’a Wayne’a. 

„Flex Mentallo: Człowiek Mięśniowej Tajemnicy” - recenzja

W chwili, gdy Grant Morrison przejmował nieprzesadnie popularny miesięcznik „Doom Patrol vol.2”, mniemać już wówczas było można, że zaproponuje on fabuły wymykające się jeszcze do względnie niedawna obowiązującym standardom w ramach superbohaterskiej konwencji. 

„Green Class” tom 3: „Chaos” - recenzja

Panowie Jérôme Hamon i David Tako robią wszystko, aby zniechęcić nas do swojej serii. 

„Pikapidula” tom 2: „Jupijajej” - recenzja

Na drugi tom opowieści o obdarzonej niezwykłą wyobraźnią dziewczynce trzeba było czekać aż cztery lata. 

„Liga Sprawiedliwości” tom 7: „Galaktyka grozy” - recenzja

Zawirowania na skalę kosmiczną to wyzwania, z którymi Liga Sprawiedliwości zwykła zmagać się od chwili sformowania pierwszego składu tej drużyny (o czym więcej w 28. numerze magazynu „Brave and the Bold vol.1” reprodukowanym w trzynastym tomie „Wielkiej Kolekcji Komiksów DC Comics”). 

„Muminki” tom 3 - recenzja

Być jak Robinson Crusoe, dzielny harcerz, namiętny kochanek, malarz-artysta, obszarnik, fotograf pejzaży, zdobywca i odkrywca nowych lądów, ścigany przestępca, poszukiwacz złota, sabotażysta, szpieg i cyrkowiec. 

„Jeśli zrobisz to teraz, to co będzie zaraz?” - recenzja

„…Teraz o nim, Rysio taxi driver, zbieżność z Klanem przypadkowa całkiem. Wiezie babę właśnie, na taryfie czwartej, z delikatnym wałkiem, bo powinien normalnie.

„Era Apocalypse'a” księga trzecia: „Wojna” - recenzja

Pionki zostały rozstawione. Czas na wojnę, a tak naprawdę na jej wstęp, bo choć w trzecim tomie „Ery Apocalypse’a” dochodzi to zaciętych starć na śmierć i życie, to na batalię z prawdziwego zdarzenie będziemy musieli jeszcze poczekać.