Muzyczne świeczki - nowy trend w show biznesie wymyślony przez Polaków!

Fani kochają swoich idoli. Wytwórnie od lat produkują różnego rodzaju gadżety dla fanów, jednak zwykłe kubki, długopisy i koszulki już się przejadły.

"Aleja Gwiazd. Legendy Polskie" - czarowny teledysk!

Mamy dla Was kolejny - nomen omen fantastyczny - element projektu Legendy Polskie! Zobaczcie czarowny teledysk do piosenki "Aleja Gwiazd" z filmu "Twardowsky 2.0"! Jest to cover utworu wykonywanego oryginalnie przez Zdzisławę Sośnickę. Autorami nowej aranżacji są natomiast Anna Karwan i Matheo.

Mistrzowie Space Rocka: Flaming Youth

Chociaż Flaming Youth wspólną przygodę zakończyli zanim pojęcie space rocka rozpowszechniło się na dobre, pozostawili po sobie płytę, na której Kosmos występuje w głównej roli.

Mistrzowie Space Rocka - Babylon Zoo

„Mistrzowie Space Rocka” to cykl w całości poświęcony stylowi muzycznemu jakim jest space rock. Głównym założeniem serii jest luźna prezentacja sylwetek zespołów i artystów, których twórczość można zaliczyć do tej odmiany muzyki. Babylon Zoo - Muzyczna supernowa lat 90-tych. Tym nieco patetycznym określeniem można by idealnie podsumować ich niezwykłą karierę.

Mistrzowie Space Rocka - Hawkwind

„Mistrzowie Space Rocka” to cykl w całości poświęcony stylowi muzycznemu jakim jest space rock. Głównym założeniem serii jest luźna prezentacja sylwetek zespołów i artystów, których twórczość można zaliczyć do tej odmiany muzyki.Hawkwind - Pionierzy space rocka. Istnieją od ponad 40 lat, mają na koncie kilkadziesiąt płyt i niezliczoną ilość koncertów. Mimo upływu czasu i imponującej ilości zmian jakie przeszli, nie tracą mocy. 

Wieczór Celtycki - relacja

Pod koniec listopada ubiegłego roku odbył się w Katowicach Celtycki Wieczór. W jego ramach odbył się koncert Barbary Karlik. Przedstawiamy relację z tego wydarzenia, którego serwis Paradoks był patronem medialnym.

IV FMF w Krakowie. Relacja z koncertu finałowego

W dniach 19-22 maja 2011 r. odbył się po raz czwarty krakowski Festiwal Muzyki Filmowej. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z koncertu finałowego.

Kroke i Maja Sikorowska - relacja z koncertu

Zapraszamy do przeczytania relacji z koncertu Kroke i Mai Sikorowskiej, który odbył się w Bielsku-Białej.

Zapowiedzi koncertowe 2011 roku

Jak co roku prezentujemy zapowiedzi  najciekawszych koncertów i wydarzeń scenicznych, które odbędą się w naszym kraju w ciągu najbliższych 11 miesięcy. Jak zdążyliśmy się przyzwyczaić nie zabraknie największych gwiazd światowej muzyki. Pozostaje więc organizować czas i pieniądze, by dać się ponieść koncertowemu szaleństwu

Relacja z koncertu Leszka Możdżera

Relacja z koncertu Leszka Możdżera, który odbył się 16 stycznia w Filharmonii Lubelskiej.

Relacja z koncertu zespołu Lebowski

Relacja z koncertu zespołu Lebowski, który odbył się w czasie festiwalu International Rock Conspiracy 2011.

Wywiad z zespołem Lebowski

Niedawno recenzowaliśmy debiutancką płytę zespołu Lebowski pt. Cinematic. Prezentujemy wywiad z członkami zespołu, a wraz z nim publikujemy również relację z koncertu.

Felieton: Style rządzą muzyką

Zapraszamy do przeczytania i komentowania felietonu przygotowanego przez naszego nowego współpracownika.

A co tam panie w filharmonii...

Początek sezonu filharmonicznego to dobry moment na to by przyjrzeć się bliżej repertuarowi i planom poszczególnych filharmonii i spróbować wyłowić z nich co ciekawsze wydarzenia.

Kilka kropel Genesis - relacja z koncertu

Pod koniec czerwca w Tychach odbył się koncert Raya Wilsona, byłego wokalisty Genesis. Zapraszamy do przeczytania relacji z tego wydarzenia.

XIII Stoleti - relacja z koncertu

30 maja w Zabrzu odbył się koncert czeskich "wampirów" z zespołu XIII. Stoleti. Zapraszamy do lektury relacji z tego wydarzenia.

III FMF w Krakowie. Relacja z koncertu finałowego

W dniach 19-22 maja 2010 r. odbył się po raz trzeci krakowski Festiwal Muzyki Filmowej. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z koncertu finałowego.

Katatonia - relacja z koncertu

W dniu 31 marca 2010 roku odbył się w Krakowie koncert szwedzkiej Katatonii. Zapraszamy do przeczytania relacji z tego wydarzenia.

Zapowiedzi koncertowe roku 2010

Jak co roku prezentujemy zapowiedzi  najciekawszych koncertów i wydarzeń scenicznych, które odbędą się w naszym kraju w ciągu najbliższych 11 miesięcy. Jak zdążyliśmy się przyzwyczaić nie zabraknie największych gwiazd światowej muzyki. Pozostaje więc organizować czas i pieniądze, by dać się ponieść koncertowemu szaleństwu.

"Po folkowemu..." - relacja z koncertu w ramach Ars Cameralis

24 listopada odbył się koncert folkowy w ramach festiwalu Ars Cameralis w Katowicach. Przedstawiamy relację z tego wydarzenia.

Relacja z koncertu Blind Guardian

W drugi weekend września w Płocku odbyła się czwarta edycja Płock Cover Festiwal. W tym roku wydarzeniem festiwalu był koncert Blind Guardian. Przedstawiamy relację z tego koncertu.

Relacja z koncertu Pogodno

W maju, jak Polska długa i szeroka, trwają studenckie Juwenalia. Przedstawiamy relację z jednego z juwenaliowych koncertów.

II Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie - relacja

W dniach 21 - 23 maja w Krakowie odbył się II Festiwal Muzyki Filmowej, zorganizowany przez stację RMF Classic oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe. Zapraszamy do przeczytania relacji z tego wydarzenia.

Relacja z koncertu Melancholy

Nie wszystkie ciekawe koncerty to wielkie nazwiska i znane grupy. Czasami warto się wybrać na występ lokalnego zespołu i odkryć muzyczne perełki. Do tego zachęca nas nasza redaktorka.

Relacja z koncertu Comy

25 marca w gdyńskim klubie Ucho odbył się koncert jednej z najciekawszych polskich kapel rockowych - Comy. Zapraszamy do przeczytania relacji z koncertu autorstwa jednej z uczestniczek.

W deszczu maleńkich bieluśkich kwiatków - relacja z koncertu

Nie samą fantastyką jej fani żyją. Czasami trzeba się wybrać się gdzieś gdzie jest mniej fantastycznie gatunkowo ale nadal fantastycznie pod względem emocji. Na przykład na koncert Myslovitz, z którego relację prezentujemy.

Zapowiedzi koncertowe 2009 roku

Dokładnie rok temu prezentowaliśmy wydarzenia koncertowe roku 2008. Teraz czas na przegląd roku 2009, a dziać się będzie dużo.

Podsumowanie roku 2008 w muzyce

Minął rok 2008, rok sporych muzycznych wydarzeń w Polsce. Dyżurny Paradoksowy Samozwańczy Muzyczny Recenzent przedstawia podsumowujący felieton.

Relacja z koncertu Anathemy i Demians

Relacje z koncertów zawsze są aktualne. Nawet jeśli koncert odbył się jakiś czas temu. 21 października w krakowskim klubie Studio zagrała Anathema. Oto wrażenia naszej redaktorki.

Blue Floyd - "Begins" - recenzja

Czy można zmierzyć się z muzyczną legendą Pink Floydów przenosząc ich muzykę w nieco odmienne ramy gatunkowe i wyjść z tego zwycięsko? Zapraszamy do zapoznania się z recenzją.

Relacja z I-ego Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie - koncert na zakończenie.

Kilka dni temu zamieściliśmy relację z I-ego Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Tym razem zapraszamy do przeczytania obszerniejszej relacji z koncertu jaki odbył się 31 maja, na zakończenie festiwalu.

Relacja z koncertu Blackmore's Night.

30 maja na rynku w Płocku odbył się koncert grupy Blackmore's Night. 6 godzin jazdy w jedną stronę, nocny powrót. Wszystko to dla dwóch godzin koncertu. Czy było warto? Zapraszamy do przeczytania relacji.

I Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie - relacja.

W ostatnie dni maja, w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego i na krakowskich Błoniach rozbrzmiewały dźwięki ukochanej przez wielu muzyki filmowej. W ramach I Krakowskiego Festiwalu Muzyki Filmowej odbyły się trzy koncerty, które rozpoczęły nowy kulturalny cykl w mieście Smoka Wawelskiego. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z owego wydarzenia.

Michael Kamen - biografia.

Gdyby żył, skończyłby dziś równe 60 lat. Mowa o Michaelu Kamenie, jednym z najbardziej rozpoznawalnych kompozytorów muzyki filmowej. W dniu jego urodzin nadarza się okazja by zapoznać się z jego biografią.

Dave Greenslade - Music from the Discworld.

Niekwestionowanym królem muzycznych inspiracji jeśli chodzi o prozę fantastyczną jest bez wątpienia Tolkien i jego "Władca Pierścieni". Powstają także utwory oparte na Mitologii Cthulhu Lovecrafta. A co ze Światem Dysku?  

Recenzja płyty "Ankh".

Zespół Ankh został niedawno uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego tytułem "Zasłużony dla kultury". By przybliżyć nieco ten zespół przedstawiamy recenzję debiutanckiej płyty pt. "Ankh" wydanej w 1994 roku.

"Wielkie przeboje wielkiego ekranu" - relacja.

Zgodnie z zapowiedzią przedstawiamy relację z koncertu jaki odbył się 24 stycznia w sali Filharmonii rzeszowskiej, na którym zabrzmiała muzyka filmowa na żywo.

Koncertowe wydarzenia 2008 roku.

Rok 2008 będzie obfitował w wydarzenia muzyczne, koncerty czy festiwale. Podobnie jak w poprzednich latach do Polski zjadą międzynarodowe gwiazdy wszelkiej maści gatunków muzycznych. Przedstawiamy więc przegląd najważniejszych wydarzeń jakie czekają na nas w bieżącym roku.

Ulver - Norweskie brzmienie zawsze w ataku!

Ciężko powiedzieć, by był to obiektywny artykuł o kolejnym norweskim zespole. Artykuł jest pisany przez Monę, która chciała przybliżyć zespół Levirowi a wyszło… no, wyszło jak zawsze.Tym samym jednak po latach nieróbstwa autorka powraca na internetowe łamy i to od razu z dedykacją dla Krzysia-Misia.

Marek Grechuta - Biografia.

Dziś przypada 62 rocznica urodzin Marka Grechuty, jednego z najznamienitszych przedstawicieli tzw. "poezji śpiewanej". Zapraszamy do zapoznania się z jego biografią. Mało kto bowiem wie iż w pewnym okresie swojej twórczości Grechuta nagrał płytę oddającą ducha fantastyki.

Zasady Nieustającego Konkursu Muzycznego

Zasady Nieustającego Konkursu Muzycznego.

White Skull - siła opowieści.

Zapraszamy na muzyczną podróż po fanatastycznych i prawdziwych historiach wywodzących się z różnych kręgów kulturowych. Wszystko to za sprawą Włochów z White Skull.

"Przestrzeń Wolności" - koncert Roda Stewarta w Stoczni Gdańskiej

Przedstawiamy relację z koncertu Roda Stewarta, który odbył się 26 lipca w Stoczni Gdańskiej.

Ennio Morricone - biografia

Już w najbliższy czwartek na krakowskim rynku zabrzmi orkiestra symfoniczna wraz chórem pod batutą jednego z najgenialniejszych kompozytorów muzyki filmowej - Ennio Morricone. Nadarza się okazja by zaprezentować biografię tego artysty.

The Lord of the Rings : The Two Towers (The Complete Recordings)

Zgodnie z zapowiedziami, 14 listopada roku 2006 na rynku ukazało się drugie wydawnictwo spod znaku "The Complete Recordings", jak łatwo się domyślić, będące pełnym wydaniem muzyki do drugiej części trylogii, czyli do "Dwóch Wież". Zapraszam do następnej wycieczki po muzycznej partyturze Shore'a.