Zapowiedzi koncertowe 2011 roku

Autor: Maciej "Levir" Bandelak Redaktor: Levir

Dodane: 09-02-2011 13:21 ()


Jak co roku prezentujemy zapowiedzi najciekawszych koncertów i wydarzeń scenicznych, które odbędą się w naszym kraju w ciągu najbliższych 11 miesięcy. Jak zdążyliśmy się przyzwyczaić nie zabraknie największych gwiazd światowej muzyki. Pozostaje więc organizować czas i pieniądze, by dać się ponieść koncertowemu szaleństwu.

 

Korekta: Hakamata

 

14.02       Thank you for the Music (Warszawa)

 

 

Walentynkowy wieczór przy dźwiękach niezapomnianych hitów Abby i Bee Gees. Widowisko muzyczno-teatralne przeniesie nas w szalone dyskoteki lat 70' i 80', w rytm takich przebojów jak "Mamma Mia", "Super Trouper", "Gimme Gimme Gimme" Abby czy też "Stayin' Alive", "Night Fever" i "How Deep is your Love". 2-godzinny poniedziałkowy wieczór zapowiada się więc wystrzałowo niczym gorączka sobotniej nocy.

 

 

15.02       Steve Lukather (Warszawa)

 

 

5-krotnie nagradzany nagrodą Grammy, 12-krotnie do niej nominowany, amerykański gitarzysta, wokalista, aranżer i producent Steve Lukather wystąpi w Warszawie. Szerzej znany ze współpracy z zespołem Toto, muzyk promować będzie swoją najnowszą solową płytę "All's Well That Ends well", na której połączył rocka, progrocka, jazz i funk.

 

 

22.02-24.02 The National (Kraków, Warszawa)

 

 

Nazywani drugim Joy Division. Ich muzyczne wpływy sięgają Toma Waitsa i Bruce'a Springsteena. Ubiegłoroczny koncert w Chorzowie wyprzedał się na pniu. Tym razem zagrają dwukrotnie, w Krakowie i Warszawie, promując najnowszy album "High Violet".

 

 

 

 

28.02       Anita Lipnicka i John Porter (Warszawa)

 

 

Koncerty duetu Lipnicka-Porter bywają rzadko, ale jak już bywają to są niesamowicie uczuciowe, emocjonalne i podszyte subtelnym erotyzmem. Ich koncert odbędzie się w ramach cyklu Sounds of Bajka, gdzie utwory wykonywane są "bez prądu". W ramach cyklu wystąpi również Natalia Kukulska (31.01), Poluzjanci (21.02) i Raz, Dwa, Trzy (04.04).

 

 

 

28.02-03.03 Slade, Smokie i The Sweet (Gdynia, Poznań, Warszawa)

 

 

Trójka legendarnych przedstawicieli brytyjskiego rocka lat 70' i 80' na jednej scenie, w trzech różnych miejscach. Smokie, twórcy takich hitów jak "Who the Fuck is Alice", "Oh Carol"; Slade ze swoim "Coz I Luv You"; The Sweet z "Block Buster", "Hell Raiser" i "The Ballroom Blitz" - to wszystko czeka nas w Gdyni, Poznaniu i Warszawie.

 

 

 

04.03-05.03 White Lies (Warszawa, Poznań)

 

 

Po dwóch miesiącach wsłuchiwania się w dinozaury rocka przyjdzie czas na świeżą dawkę. Brytyjczycy z White Lies, wschodząca rockowa gwiazda zagra dwa koncerty. Ich debiutancki album z 2009 roku "To Lose My Life" z miejsca zadebiutował na szczycie brytyjskiej listy UK Album Chart.

 

 

09.03       Black Label Society (Warszawa)

 

 

Wspominając o Black Label Society zwykle przywodzi nam na myśl postać Zaka Wylde, lidera zespołu. I nie bez racji. Zakk, który przez kilkanaście lat współpracował z samym "księciem ciemności" Ozzy Osbournem (a zaczął jak liczył 19 wiosen) postanowił kontynuować karierę zarówno z nowym zespołem, jak i solowo. O tym, że BLS fantastycznie gra można było się przekonać w 2005 roku. Teraz nadarzy się kolejna okazja. Zakk wraz z BLS będą promować najnowsze wydawnictwo zespołu "Order of the Black".

 

12.03       Gala piosenki serialowej (Warszawa)

 

Za komentarz do tego wydarzenia powinno posłużyć nucenie melodii z "Czterdziestolatka" albo śpiewanie niezapomnianej czołówki z serialu "W Labiryncie". Znani wykonawcy tacy jak Anna Jurksztowicz (prywatnie żona Krzesimira Dębskiego), Olga Bończyk, Tomasz Stockinger czy Michał Milowicz zaśpiewają najpopularniejsze i najbardziej znane piosenki z polskich seriali. Usłyszymy więc (oprócz wspomnianych wyżej) m.in. utwory z "Na dobre i na złe", "Ranczo", "M jak miłość" czy "Na kłopoty Bednarski".

 

13.03       Overkill (Warszawa)

 

 

Nie tak sławni jak Slayer czy Anthrax, ale nie mniej energiczni na koncertach. Amerykański Overkill, jedna z legend thrash metalu zaprezentuje się przed polską publicznością.

 

 

 

 

14.03-16.03 Gregorian (Łódź, Zabrze, Warszawa)

 

 

Popowe i rockowe przeboje stylizowane na chorał gregoriański? Taki pomysł przyświecał zespołowi Gregorian, który dzięki temu stał się szeroko znaną i mocno lubianą ikoną popkultury. W tym roku będzie okazja by posłuchać zakapturzonych mnichów śpiewających największe przeboje niczym modły do niebios. Gregorian wystąpi trzykrotnie - w Łodzi (14.03), Zabrzu (15.03) i Warszawie (16.03).

 

14.03-28.03 Lord of the Dance (Różne lokalizacje)

 

 

W II połowie marca będziemy mieli okazję ujrzeć najsłynniejsze irlandzkie show sygnowane imieniem Michaela Flatleya, twórcy współczesnego tańca irlandzkiego. Historia miłości i walki pomiędzy dobrem i złem opowiedziana w rytm skocznej celtyckiej muzyki i dźwięków stepowania. Trupa zawita do aż dziewięciu miast, wśród których są: Rzeszów (14.03), Warszawa (17.03 i 18.03), Gdynia (19.03), Olsztyn (20.03), Wrocław (21.03), Katowice (23.03), Poznań (25.03 i 26.03), Kalisz (27.03) oraz Bydgoszcz (28.03)

 

19.03-03.04 Legends of Shaolin (Różne lokalizacje)

 

 

Ci, którzy od celtyckich pląsów wolą powiew dalekiego wschodu będą mieli okazję by przeżyć jedno z najbardziej zapierających dech w piersiach widowisk. Autentyczni mnisi z klasztoru Shaolin zaprezentują ponad 2-godzinny spektakl opowiadający o historii klasztoru, tradycji i filozofii Zen Buddyzmu. Wszystko to okraszone popisami w stylu rozbijania ścian, leżenia na mieczach czy walki białą bronią niczym z filmów typu "Hero" czy "Przyczajony tygrys, ukryty smok". Spektakle odbędą się w Poznaniu (19.03), Toruniu (20.03), Włocławku (21.03), Gdyni (22.03), Zielonej Górze (24.03), Łodzi (25.03), Zabrzu (26.03), Krakowie (27.03), Chorzowie (28.03), Wrocławiu (29.03), Lublinie (01.04), Kielcach (02.04) i Warszawie (03.04).

 

03.04 i 07.04 Notre Dame L'Histoire (Warszawa, Kraków)

 

 

Jak co roku Sala Kongresowa pękała w szwach. Widowisko muzyczne oparte na Dzwonniku z Notre-Dame ponownie zostanie wystawione w Warszawie. Historia szkaradnego Quasimodo opowiedziana w musicalowej wersji. Wrażenia gwarantowane.

 

 

 

 

11.04       Megadeth, Slayer (Łódź)

 

 

W ubiegłym roku oba zespoły pojawiły się wraz z Metallicą i Anthraxem podczas wielkiego koncertu w ramach Sonisphere Festiwal na warszawskim Bemowie. Wygląda na to, że polska publiczność zachęciła ich do ponownego występu. Tym razem "tylko" Megadeth i Slayer jako gwiazdy wieczoru.

 

 

 

12.04-18.04 Pendragon (Poznań, Kraków, Gdańsk, Warszawa, Wrocław)

 

 

Ponad 30 lat na scenie. Wirtuozi prog-rocka po raz kolejny zagrają w Polsce na serii koncertów promujących jeszcze niewydany (premiera w marcu) album Passion. Zresztą takie nazwiska jak Nick Barret czy Clive Nolan wystarczają za rekomendację.

 

 

 

18.04-19.04 Roger Waters (Łódź)

 

 

Z okazji 30'tej rocznicy wydania albumu The Wall, Roger Waters wyrusza na wielkie europejskie tournee, które i nas nie ominie. Dwa koncerty w Atlas Arena w Łodzi pozwolą nam przypomnieć sobie największe hity Pink Floyd, w tym oczywiście nieśmiertelny Another Brick in the Wall. Obecna technika i wielkość hal koncertowych pozwalają na wykreowanie wielkiego, znakomitego show, z którego każdy wyjdzie zadowolony.

 

 

 

26.04     Children of Bodom (Warszawa)

 

 

Fińska grupa spod znaku szybkiego, melodyjnego metalu zawita pod koniec kwietnia do Warszawy. Dzieci Jeziora Bodom regularnie u nas występują, za każdym razem dając energiczny i niezapomniany koncert. Children of Bodom planują wydanie nowego albumu na początku 2011 roku, więc zapewne będą go promować na rzeczonym koncercie.

 

16.05       Chris de Burgh (Warszawa)

 

 

Powrót po dwóch latach. Chris de Burgh, gwiazda lat 80., ze swoim zniewalającym głosem i pięknymi balladami będzie ponownie czarował polską publiczność. Czas odświeżyć więc pamięć o takich hitach jak Lady in Red czy High On Emotions.

 

 

 

 

 

 

17.05       Delain (Warszawa)

 

 

W miarę świeży w światku muzycznym (debiutancki album w 2006 roku) miał być krótkim projektem, a przerodził się w zespół. Delain, kapela Martjina Westerholta, znanego z Within Temptation, po raz pierwszy zagra w Polsce. Warto posłuchać jak "świeżaki" grają na żywo.

 

 

 

 

 

25.05-31.05 Katie Melua (Poznań, Zabrze, Warszawa)

 

 

 

Miała zagrać na jesieni ubiegłego roku, jednak powaliła ją choroba. Co się odwlecze to nie uciecze. Katie Melua zaśpiewa na trzech koncertach promując swój najnowszy, wydany po 3-letniej przerwie, album The House. Ciepły głos w ciepły majowy wieczór.

 

 

 

10.06       Iron Maiden, Motorhead, Mastodon (Warszawa)

 

 

Po "wielkiej czwórce" póki co "wielka trójka". Festiwal Sonisphere okazał się wielkim sukcesem, co zachęciło oczywiście do jego kontynuowania. Tym razem na jednej scenie wystąpią - legenda New Wave of British Heavy Metal czyli Iron Maiden, Motorhead z charyzmatycznym liderem Lemmym oraz Mastodon, który pierwotnie miał się pojawić w czasie I edycji. W niedalekiej przyszłości poznamy zapewne jeszcze czwartą gwiazdę wieczoru.

 

13.06       Bryan Adams (Rybnik)

 

 

Niezrównany mistrz ballad, jego "Everything I Do" ze ścieżki dźwiękowej do "Księcia Złodziei", "All for Love" nagrane do spółki z Rodem Stewartem i Stingiem czy wzruszająca ballada "Please Forgive me" zjednały mu rzesze fanów na całym świecie równie mocno jak jego charakterystyczny głos z chrypką. Bryan Adams również pokaże oczywiście bardziej rockowe oblicze. Mimo sporej ilości lat na karku koncertuje cały czas z tą samą werwą jak za młodu.

 

 

19.06       Roxette (Warszawa)

 

 

Znany duet ze Szwecji po sporej przerwie wraca na sceny. Per Gessle i Marie Frederikson przypomną nam jak niegdyś nuciliśmy pod nosem takie ponadczasowe hity jak "The Look", "It Must Have Been Love" czy "Listen to Your Heart".

 

 

 

 

 

30.06     Coldplay (Gdynia)

 

 

Co jakiś czas będziemy poznawać kolejnych wykonawców jacy zagrają na największym plenerowym festiwalu w tej części Europy jakim jest Heineken Open'er. Znamy już kilku wykonawców, z których niezaprzeczalnie największą gwiazdą będzie Coldplay.

 

 

09.08       Ozzy Osbourne (Sopot)

 

 

Ozzy'ego chyba nie trzeba przedstawiać. Okrzyknięty przez nieprzychylnych "Księciem Ciemności", "Synem Diabła" i "Antychrystem" (zdementował to w teledysku do "Get me Through") wciąż udowadnia na scenie, że jest... muzycznym artystą. Teraz będziemy mieli okazję by nausznie się przekonać w jakiej formie jest lider Black Sabbath.

 

 

 

23.10       Within Temptation (Warszawa)

 

 

Mieli zagrać już wcześniej, ale ze względu na ciążę wokalistki trasę przenieśli na jesień. W październiku więc zagrają w Warszawie. Within Temptation, jeden z najbardziej znanych holenderskich produktów eksportowych promował będzie płytę, która ukaże się za niedługi czas, zatytułowaną "The Unforgiving".

 

 

 

 

 

 

06.12       Rihanna (Łódź)

 

 

Obecna królowa popu, czarnoskóra piękność, która wydaje przebój za przebojem wystąpi w łódzkiej Hali Atlas Arena, gdzie zapewne zgromadzi pełną publiczność. Trasa "Loud Tour" promować będzie najnowszy album wokalistki "Loud". Nie powinno także zabraknąć starszych przebojów. 

 

 

 

 

Powyższa lista nie wyczerpuje oczywiście tematu, koncertów bowiem będzie u nas od groma, stanowi jednak zestaw najważniejszych wydarzeń na krajowych scenach.


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...