"Tylko on zdążył" - III miejsce w konkursie "Paradoksalny prozaik"

Serwis internetowy Paradoks oraz Wydawnictwo Jaguar zapraszają do zapoznania się z treścią opowiadania, które zajęło II miejsce w konkursie "Paradoksalny prozaik".

"Ta, na której opiera się świat" - II miejsce w konkursie "Paradoksalny prozaik"

Serwis internetowy Paradoks oraz Wydawnictwo Jaguar zapraszają do zapoznania się z treścią opowiadania, które zajęło II miejsce w konkursie "Paradoksalny prozaik".

"Szafirowe liście" - I miejsce w konkursie "Paradoksalny prozaik"

Serwis internetowy Paradoks oraz Wydawnictwo Jaguar zapraszają do zapoznania się z treścią opowiadania, które zajęło I miejsce w konkursie "Paradoksalny prozaik".

"Dziedzictwo" t. 2 - fragment

Zapraszamy do przeczytania fragmenty drugiego tomu "Dziedzictwa" Christophera Paoliniego, który ukazał się w sprzedaży 25 stycznia br. Życzymy przyjemnej lektury.

"Dzieci demonów" - fragment

Zapraszamy do przeczytania fragmentu książki "Dzieci demonów", która kilka dni temu ukazała się na polskim rynku. Życzymy przyjemnej lektury.

"Runy Hordów" - trzeci fragment

Zapraszamy do przeczytania trzeciego fragmentu powieści Magdaleny Salik, która niedawno ukazała się dzięki wydawnictwu Runa.

"Runy Hordów" - drugi fragment

Zapraszamy do przeczytania drugiego fragmentu powieści Magdaleny Salik, która niedawno ukazała się dzięki wydawnictwu Runa.

"Runy Hordów" - fragment

Zapraszamy do lektury fragmentu książki "Runy Hordów" Mgdaleny Salik, która właśnie ukazała się na rynku.

"Magia krwi" Anthony’ego Huso - fragment

Zapraszamy do przeczytania fragmentu powieści "Magia krwi" Anthony`ego Huso, która właśnie ukazała się w sprzedaży. Życzymy przyjemnej lektury.

"Testament Damoklesa" - fragment

Zapraszamy do zapoznania się z fragmentem powieści Marcina Wełnickiego "Testament Damoklesa". Książka właśnie ukazała się w sprzedaży.

„Wachlarz namiestniczki” - opowiadanie

Zapraszamy do lektury opowiadania "Wachlarz namiestniczki" Wiery Szkolnikowej, które pierwotnie ukazało się w styczniowym numerze "Nowej Fantastyki".

"Dwie karty" Agnieszki Hałas - fragment drugi

Zapraszamy do przeczytania drugiego fragmentu powieści Agnieszki Halas zatytułowanej "Dwie karty". Książka stanowi pierwszy tom cyklu dark fantasy "Teatr węży". W sprzedaży już od 8 kwietnia br.

"Dwie karty" Agnieszki Hałas - fragment

Zapraszamy do przeczytania fragmentu powieści Agnieszki Halas zatytułowanej "Dwie karty". Książka stanowi pierwszy tom cyklu dark fantasy "Teatr węży".

"Wintercraft" - fragment

Zapraszamy do lektury fragmentu książki "Wintercraft" Jenny Burtenshaw, która ukazał się w zeszłym tygodniu w sprzedaży.

"Podróż Turila" - fragment

Zapraszamy do przeczytania fragmentu książki Michaela Marcusa Thurnera zatytułowanej "Podróż Turila", która ukaże się w sprzedaży 24 lutego.

Fragment opowiadania "Wiktoria" autorstwa Paula Di Filippo

Opowiadanie pochodzi z antologii "Steampunk" pod redakcją Ann i Jeffa VanderMeer.

"Następcy" - fragment

Zapraszamy do przeczytania fragmentu powieści Edwarda M. Lernera zatytułowanej "Następcy".

"Niewolni" Williama Nicholsona - fragment

Zapraszamy do lektury fragmentu książki Williama Nicholsona "Niewolni", która ukazała się w sprzedaży w ostatni piątek.

"Grajek" - fragment

Zapraszamy do lektury fragmentu książki Helen McCabe "Grajek".

"Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód-Zachód" - fragment

Zapraszamy do lektury fragmentu książki "Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód-Zachód", która ukaże się w sprzedaży już 7 września. 

"Czarny horyzont" - fragment

Zapraszamy do przeczytania fragmentu powieści "Czarny horyzont" Tomasza Kołodziejczaka. Życzymy przyjemnej lektury.

"The Daze" - opowiadanie

Zapraszamy do lektury opowiadania "The Daze". Mamy nadzieję, że się Wam spodoba. 

"Psychoterapia Godzilli" - fragment

Zapraszamy do przeczytania fragmentu  opowiadania "Psychoterapia Godzilli" Joe R. Lansdal`a, wchodzącego w skład drugiej części antologii opowiadań "Wielka Księga Potworów".

„Naznaczony”

Zapraszamy do przeczytania opowiadania "Naznaczony" Marcina Szymkowskiego. Mamy nadzieję, że przypadnie Wam do gustu.

"Pustynna włócznia", księga 2 Petera V. Bretta - fragment

Zapraszamy do lektury fragmentu księgi drugiej "Pustynnej włóczni", kontynuacji "Malowanego człowieka". Książka ukaże się w sprzedaży w najbliższy piątek, 6 sierpnia.

"Krzyż Południa. Rozdroża" - drugi fragment

Zapraszamy do przeczytania drugiego fragmentu książki Jakuba Ćwieka "Krzyż Południa. Rozdroża", który prezentujemy na naszym serwisie. Życzymy przyjemnej lektury.

"Ciemniej..." - VII miejsce w konkursie "Świt"

Zapraszamy do przeczytania opowiadania Karoliny Kołacz zatytułowanego "Ciemniej...", które zajęło VII miejsce w konkursie literackim "Świt", zakończonym niedawno na naszym serwisie. Życzymy przyjemnej lektury.

"Czarna dziura" - VI miejsce w konkursie "Świt"

Zapraszamy do przeczytania opowiadania Macieja Dąbrowy zatytułowanego "Czarna dziura", które zajęło VI miejsce w konkursie literackim "Świt", zakończonym niedawno na naszym serwisie. Życzymy przyjemnej lektury.

"Zwiadowcy. Oblężenie Macindaw" - fragment

Zapraszamy do przeczytania fragmentu książki "Oblężenie Macindaw", będącej kolejną częścią cyklu "Zwiadowcy".

"Cztery papierosy do świtu" - V miejsce w konkursie "Świt"

Zapraszamy do przeczytania opowiadania Joanny Pastuszki "Cztery papierosy do świtu", które zajęło piąte miejsce w konkursie literackim "Świt", organizowanym niedawno na naszym serwisie. Życzymy przyjemnej lektury.

"Nowa rasa" - czwarte miejsce w konkursie "Świt"

Zapraszamy do przeczytania opowiadania "Nowa rasa", które zajęło czwarte miejsce w konkursie literackim "Świt", organizowanym niedawno na naszym serwisie. Życzymy przyjemnej lektury.

"Dwa światy" - fragment

Zapraszamy do zapoznania się z fragmentem książki "Dwa światy", która kilka dni temu trafiła do księgarń. Życzymy przyjemnej lektury.

Pani Pierwszego Brzasku - III miejsce w konkursie literackim "Świt"

Zapraszamy do przeczytania opowiadania Przemka Hytrosia "Pani Pierwszego Brzasku". Tekst zajął trzecie miejsce w konkursie literackim "Świt", organizowanym na naszym serwisie. Życzymy przyjemnej lektury.

"Główne wydanie" - II miejsce w konkursie literackim "Świt"

Zapraszamy do przeczytania opowiadania Marcina Gryglika "Główne wydanie". Tekst zajął drugie miejsce w konkursie literackim "Świt", organizowanym na naszym serwisie. Życzymy przyjemnej lektury.

"Bezimienia" - I miejsce w konkursie literackim "Świt"

Zapraszamy do przeczytania opowiadania "Bezimienia", które zajęło pierwsze miejsce w konkursie literackim "Świt", niedawno zakończonym na naszym serwisie. Życzymy przyjemnej lektury.

"Gamedec. Zabaweczki. Sztorm" - fragment

Zapraszamy do przeczytania fragmentu nowej książki Marcina Przybyłka " Gamedec. Zabaweczki. Sztorm", której premiera zapowiedziana została na 7 czerwca. Życzymy przyjemnej lektury.

"Starship: Buntownik" - fragment

Zapraszamy do przeczytania fragmentu książki "Starship: Buntownik", która ukazała się przedwczoraj w sprzedaży. Życzymy miłej lektury.

"Zimowy monarcha" - fragment

Zapraszamy do przeczytania fragmentu książki "Zimowy monarcha" Bernarda Cornwella, która w najbliższą środę ukaże się w sprzedaży. Życzymy przyjemnej lektury.

"Rhezus" t. 1 - fragmenty

Zapraszamy do przeczytania fragmentów książki "Rhezus", która w dniu wczorajszym pojawiła się w księgarniach. Mamy nadzieję, że się Wam spodobają.

"Oko Jelenia. Triumf lisa Reinicke" - fragment

Zapraszamy do przeczytania fragmenty książki "Triumf lisa Reinicke" - piątej części cyklu "Oko Jelenia" Andrzeja Pilipiuka, która przedwczoraj ukazała się w sprzedaży. Życzymy przyjemnej lektury. 

"Psalmodia" - fragment

Zapraszamy do przeczytania fragmentu książki "Psalmodia", która wczoraj ukazała się w sprzedaży. Życzymy przyjemnej lektury.

"Łowcy" Miroslava Żambocha - fragment

Zapraszamy do przeczytania fragmentu książki "Łowcy", która ukazała się w sprzedaży w ostatni piątek. Życzymy przyjemnej lektury.

"Eremanta" - fragment

Zapraszamy do zapoznania się z fragmentem książki "Eremanta" Joanny Skalskiej, który tydzień temu ukazał się w sprzedaży. Życzymy miłej lektury. Nasz serwis jest patronem medialnym książki.

"Pieśniarz Wiatru" - fragment

Zapraszamy do przeczytania fragmentu książki Williama Nicholsona "Pieśniarz Wiatru", która ukazała się w księgarniach w ostatni piątek.

"Banita" - fragment

Zapraszamy do przeczytania fragmentu powieści "Banita" Jacka Komudy, która przedwczoraj ukazała się w sprzedaży. Życzymy przyjemnej lektury.