Pyrkon z perspektywy Zesk - relacja

Tegoroczny Pyrkon, chociaż to dopiero drugi w moim życiu wspominam jako najlepszy konwent, na jakim byłam do tej pory. 

Falkon 2018 - relacja

W dniach 12-14 października 2018 roku odbył się XIX już Festiwal Fantastyki Falkon w Lublinie. 

Fantastyczny Tydzień w Lublinie

W dniach 23-28 kwietnia br. w filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie odbędzie się Fantastyczny Tydzień - cykl spotkań poświęconych fantastyce. 

Falkon 2017 - relacja

Już po raz XVIII Falkon królował w Lublinie.

Znamy datę Dni Jakuba Wędrowycza 2018!

W dniach 20-22 lipca 2018 roku odbędzie się kolejna, trzynasta, edycja Dni Jakuba Wędrowycza - konwentu na cześć bohatera literackiego stworzonego przez Andrzeja Pilipiuka.  

Polcon 2017 - relacja

W dniach 24-27 sierpnia 2017 r. w Lublinie odbył się tegoroczny Polcon, czyli ogólnopolski konwent miłośników fantastyki.

XII Dni Jakuba Wędrowycza - relacja

W dniach 21-23 lipca 2017 roku w Wojsławicach - niewielkiej miejscowości pod Chełmem - odbyły się XII Dni Jakuba Wędrowycza.

Wrocławskie "Dni Fantastyki" już od 7 do 9 lipca! Znamy program imprezy

Wrocławskie "Dni Fantastyki", cykliczna impreza, która co roku odbywa się w leśnickim Zamku, w którym obecnie mieści się siedziba Centrum Kultury „ZAMEK” – oraz w jego najbliższym otoczeniu, na terenach krajobrazowego Parku Leśnickiego. Zapraszamy do zapoznania się z programem imprezy.

OldTown Festiwal 2017. Przeżyjesz po końcu świata?

Mutanty. Radioaktywne opady. Wojny frakcji. Sztuczna inteligencja. Fanatyczne religie… i Ty, próbujący przeżyć w świecie po nuklearnej katastrofie. Brzmi jak dobra gra komputerowa? Nie tym razem.

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce, albo całkiem niedługo w pobliskim Modlinie, czyli Gwiezdne Wojny na Cytadeli

„Dzień Gwiezdnych Wojen” obchodzony jest przez fanów tego popularnego filmu na całym świecie 4 maja.

Falkon 2016 - relacja

XVII edycja festiwalu fantastyki Falkon już za nami, ale wrażenia z konwentu pozostaną jeszcze na długo, oby aż do przyszłego roku, gdy Lublin będzie organizatorem nie tylko kolejnej edycji tego wydarzenia, ale i Polconu.

Wyniki konkursu "Pióra Falkonu" już dziś

Już dziś o godzinie 18.00 na stronie Falkonu - http://falkon.co/ - zostaną podane wyniki konkursu "Pióra Falkonu".

Pyrkon 2016 - relacja

Tegoroczną edycję festiwalu - jak już stało się tradycją od wielu lat - odwiedziła rekordowa liczba uczestników.

Program XI Dni Jakuba Wędrowycza!

Organizatorzy wojsławickiej imprezy udostępnili już aktualny i rewelacyjnie atrakcyjny program XI Dni Jakuba Wędrowycza!

Europe Comic Con Kielce 2016 - informacja prasowa!

Od 25 do 27 listopada będziemy bawić się na pierwszej w Polsce imprezie nawiązującej bezpośrednio do słynnych amerykańskich Comic Conów. Europe Comic Con Kielce to event kulturalny, jakiego do tej pory nie było, bo skierowany do wszystkich, którzy uwielbiają kulturę popularną i chcą z nią obcować.

OldTown Festival 2116 - informacje o imprezie!

OldTown Festival to impreza plenerowa utrzymana w klimacie postapokaliptycznym.

Polcon 2017 - poznaliśmy organizatora!

To już pewne! Decyzją Forum Fandomu Polcon 2017 odbędzie się w...

Wrocławskie Dni Fantastyki - to już dziś!

W dniach 26-28 czerwca we Wrocławiu odbędą się Dni Fantastyki. Zapraszamy do zapoznania się z programem.

Warszawskie Targi Fantastyki 2015

Warszawskie Targi Fantastyki są na dzień dzisiejszy jedyną w Polsce fantastyczną imprezą o charakterze targowym. Misją naszych targów jest popularyzowanie różnorodności, kreatywności oraz wspieranie młodych, rozwijających się firm zajmujących się fantastyką.

Dni Fantastyki: zgłoszenia programu i konkurs

Wrocławskie Dni Fantastyki ogłosiły konkurs na komiks! Można także zgłaszać punkty programu i współtworzyć festiwal!

Pyrkon 2015 - relacja

Zapraszamy do lektury relacji z Pyrkonu, który odbył się w Poznaniu w dniach 24-26 kwietnia br. 

Poznajcie historie alternatywne

A już w najbliższą środę, 18 marca, o godzinie 18.00 w Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu "Historie alternatywne". 

101 - Fallout LARP: Tajemnice Los Muerte

Zapraszamy Was na pierwszą testową odsłonę nowego projektu larpowego, jakim jest 101 - Fallout larp. Będzie to cykl larpów osadzonych w uniwersum znanym ze serii gier Fallout. 

Serialkon - relacja

Serialkon odbył się w niedzielę 23 listopada 2014 r. w Krakowie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej i Artetece WBP. Gospodarzami wydarzenia były Krakowskie Smoki oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz blog Pulpozaur.pl.

Batman konferencyjny

Zapewne wiecie, że obecnie trwają obchody 75. urodzin Batmana. Z tej okazji już jutro rozpoczyna się konferencja naukowa poświęcona postaci Mrocznego Rycerza!

Ślub po superbohatersku!

W ostatnią sobotę w Fort Worth w stanie Teksas Ali Butrym i Ryan Jeziorski zawarli związek małżeński. Ceremonia była nietypowa ponieważ państwo młodzi zażyczyli sobie wyprawić ślub tematyczny inspirowany komiksami superbohaterskimi. Zobaczcie galerię z wydarzenia!

Mantikora 9 i ¾ - relacja

Trzecia dekada października każdego roku to czas ostatnich fantastycznych imprez w regionie, stanowiących przygrywkę do najważniejszej imprezy w tej części Polski – Festiwalu Fantastyki Falkon, który odbywa się w Lublinie w listopadzie. Nie inaczej było i w tym roku.

Pierwsza edycja POP! Festiwalu startuje już 7 listopada!

POP! Festiwal to jedyne wydarzenie w Polsce poświęcone kulturze popularnej, które rozpocznie się 7 listopada w Warszawie i potrwa trzy dni. Celem pierwszej edycji festiwalu jest pokazanie czym jest dobra pop kultura i jak do niej dotrzeć. Tematem przewodnim będą mroczne historie z gatunku neo noir.

Polcon 2016 we wrocławskiej Hali Stulecia

Wiemy już, że Polcon 2016 odbędzie się we wrocławskim kompleksie Hali Stulecia! Wśród ambasadorów imprezy znaleźli się między innymi Maciej Parowski, Andrzej Ziemiański, Jadwiga Zajdel, Wojciech Sedeńko...

Konferencja Wiedźmin – bohater masowej wyobraźni

Stowarzyszenie badaczy popkultury i edukacji popkulturowej Trickster organizuje konferencję naukową "Wiedźmin – bohater masowej wyobraźni", która odbędzie się w dniach 17-18 października we wrocławskiej CaféTHEA. Zapraszamy do zapoznania się ze  szczegółami!

Konkurs plastyczny w ramach 12. ZSzeFu

Podobnie jak w przypadku ZSzeFu 2012, tak i w tym roku organizatorzy zamojskiej imprezy ogłosili konkurs plastyczny związany z konwentem.

Spotkanie autorskie "Horroru na Roztoczu" podczas 12. ZSzeFu

Już teraz serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie, które poprowadzi Łukasz Kiełbasa - pomysłodawca i współautor projektu "Horror na Roztoczu".

Informacje o IX Dniach Jakuba Wędrowycza!

W dniach 18-20 lipca 2014 roku odbędą się organizowane przez Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza IX Dni Jakuba Wędrowycza.

Dni Fantastyki z programem

Znamy już pełen program tegorocznych Dni Fantastyki. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Pierwsi goście Bachanaliów Fantastycznych!

Witold Jabłoński, Maciej Parowski, Łukasz Orbitowski oraz Jakub Ćwiek we wrześniu odwiedzą Zieloną Górę, aby uświetnić kolejną edycję Bachanaliów Fantastycznych. Już wkrótce poznamy kolejne nazwiska zaproszonych autorów i szczegóły imprezy.

Nowy konwent w Łodzi - Ućkon

7 czerwca w Łodzi odbędzie się jednodniowy konwent Ućkon. Jest to pierwszy od sześciu lat łódzki konwent w pełni poświęcony mandze, mający na celu zrzeszenie miłośników kultury azjatyckiej, głównie japońskiej oraz koreańskiej.

Groza naukowo

W dniach 4–5 kwietnia we wrocławskiej CaféTHEA (Instytut im. Jerzego Grotowskiego, ul. Przejście Żelaźnicze 4) odbędzie się konferencja naukowa Groza w kulturze polskiej. Po więcej informacji zapraszamy tutaj.

Falkon 2013 bardzo subiektywnym okiem - relacja

Kolejny Ogólnopolski Festiwal Fantastyki Falkon jest już za nami i myślę, że warto pokusić się o jego podsumowanie.

Falkon 2013 - relacja

Zapraszamy do lektury relacji z Festiwalu Fantastyki Falkon, który odbył się w dniach 8-11 listopada w Lublinie. 

Zamczysko - znamy program imprezy

Informujemy, że na stronie Zamczyska ukazał się już wstępny program imprezy. Fantastyczny świat mroku prezentuje się bardzo ciekawie.

Fantasy Expo 2013 - zapowiedziano niektóre z atrakcji programu

Mamy przyjemność przedstawić Wam zarys programu organizowanego na scenie głównej Fantasy Expo 2013, które ma się odbyć we Wrocławiu 13 października. Mało tego - zapowiadamy kilka z potwierdzonych już całodziennych atrakcji.

Kreskon 2013 - relacja

W dniach 16-18 sierpnia 2013 r. w Tomaszowie Lubelskim odbył się 8. konwent miłośników fantastyki Kreskon. Impreza miała miejsce w Gimnazjum Nr 1 przy ulicy Kopernika 4, gdzie do dyspozycji konwentowiczów oddano parter budynku.

Polcon 2013 pod patronatem Paradoksu

Warszawa gościć będzie Polcon już po raz czwarty (ostatni raz w 2007 roku). Wydarzenie to organizuje co roku grupa fanów z innego miasta. Polcon 2013 odbędzie się w dniach 29 sierpnia - 1 września 2013 r.

24h bez prądu w Lublinie

1 września nie musisz iść do szkoły. Zamiast tego przyjdź do Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie i zagraj w planszówki oraz gry RPG.

"2011 Antwerp Convention" - relacja

Siny od śniedzi brodaty Herakles dławi zaśniedziałego lwa zanurzającego w nim pazury. Walka rozgrywa się tuż obok torów tramwajowych i przejścia dla pieszych, a w tle potyczki, na ścianie szklanej budowli, widnieje napis ANTWERP EXPO