OldTown Festiwal 2017. Przeżyjesz po końcu świata?

Autor: Adriana Siess Redaktor: Edgar Allan

Dodane: 01-06-2017 12:55 ()


Mutanty. Radioaktywne opady. Wojny frakcji. Sztuczna inteligencja. Fanatyczne religie… i Ty, próbujący przeżyć w świecie po nuklearnej katastrofie. Brzmi jak dobra gra komputerowa? Nie tym razem. Trzynasta edycja OldTown Festival odbędzie się w terminie 17-23 lipca 2017 roku na terenie opuszczonego lotniska w Stargardzie (woj. zachodniopomorskie). Ostatnie bilety w sprzedaży!

OldTown to największy w Polsce i rozpoznawalny na całym świecie festiwal osadzony w realiach postapokalipsy, czyli wyobrażeniu świata po globalnej zagładzie atomowej. Organizatorzy czerpią inspiracje z licznych dzieł kultury: kultowych gier z serii Fallout, filmów typu Mad Max czy książek z uniwersum Metro 2033.

Główną atrakcją imprezy plenerowej jest trwający 72 godziny larp, czyli gra aktorska odbywająca się nieprzerwanie bez względu na porę dnia czy pogodę. Akcja toczy się w roku 2117 w post-nuklearnej Polsce a uczestnicy wcielają się się w rolę ocalałych z apokalipsy podróżników, którzy spotykają się w miasteczku OldTown aby wymieniać informacje,  zawierać sojusze i dobrze się razem bawić. Wszystko wspomagane jest klimatycznymi strojami oraz odpowiednio sporządzoną scenografią miasta. Gra terenowa zawiera także elementy strzelanek ASG (Air Soft Gun) oraz walki białą bronią bezpieczną.

Poza larpem na gości OldTown czekają także konkursy, prelekcje, warsztaty teatralne, wielka sesja fotograficzna, występy artystyczne, walki bokserskie, nocne imprezy muzyczne i wiele innych niezapomnianych atrakcji!
OldTown Festival to miejsce, do którego co roku przybywa około tysiąca osób z całego świata. Poza uczestnikami z każdego zakamarka Polski, stałymi gośćmi festiwalu są grupy z Niemiec, Czech, Finlandii, Izraela czy Kanady. Poznaj miejsce z historią (fabuła gry toczy się nieprzerwanie od 2004 roku), przeżyj przygodę życia i pokochaj ludzi, z którymi wspólnie doświadczysz końca świata! Trwa sprzedaż biletów: organizatorzy uprzedzają, że ostatnia pula wejściówek niedługo się wyczerpie!

 


comments powered by Disqus