Nejiro 9: Tanabata Idols Fest - relacja

Festiwal Kultury Japońskiej Nejiro na dobre zadomowił się w Lublinie i już po raz 9 gościł fanów mangi i anime. Konwent odbył się w dniach 6-8 lipca 2018 r., tradycyjnie już na terenie Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji. 

Nejiro 8: Odkryj brzmienie Japonii - relacja

W dniach 7-9 lipca 2017 r. w Lublinie odbyła się ósma edycja konwentu Nejiro, czyli festiwalu kultury japońskiej.

Hellcon - krótka relacja

Zapraszamy do przeczytania relacji z mangowego Hellconu, który odbył się w dniach 29-30 października w Warszawie. Paradoks był patronem medialnym imprezy.

NiuCon Halloween - relacja

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z halloweenowego Niuconu. Trzecia edycja konwentu odbyła się w dniach 5-7 listopada 2010 roku we Wrocławiu. Nasz serwis był patronem medialnym imprezy.

Posthumanistyczny cyborg w anime na przykładzie „Ghost in the Shell”

Rok 2009. Uczeni z Uniwersytetu w Reading tworzą robota wyposażonego w organiczny mózg. Brytyjczycy pobrali komórki mózgowe ze szczurzych płodów i umieszczali je w specjalnym płynie, gdzie komórki mogły żyć i równocześnie sterować maszyną.

Bibliografia

Bibliografia do tekstu - Posthumanistyczny cyborg w anime na przykładzie „Ghost in the Shell”.

Relacja z Animatsuri: Night Festival

Mangowcy, jako gatunek skłonny do migracji, tym razem wyruszyli do Warszawy, aby wspólnie przez dwa dni i dwie noce bawić się na konwencie Animatsuri: Night Festival, który odbywał się w Szkole Podstawowej im. Michała Kajki w Warszawie.

Relacja z 4. edycji Ecchiconu

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z czwartej edycji mangowego konwentu Ecchicon. Paradoks był patronem medialnym imprezy.

Galeria prac LittleLadyPunk

Zapraszamy do zapoznania się z fanartami Agaty "LittleLadyPunk" Sutkowskiej. Agata znana jest czytelnikom m.in. jako autorka doujinu Akatsukiss.

A ja się dobrze bawiłem! - relacja z Mokonu 2008

Konwent ssał, co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Chyba nikt, kto miał w związku z tą imprezą jakiekolwiek oczekiwania, nie wrócił z niej zadowolony. Moich Mokon zdecydowanie nie spełnił, ale... dobrze się bawiłem.

Cosplay - z czym to się je?

Cosplay od kilku lat zdobywa w polskim fandomie coraz większą popularność, a cosplayerzy są uznawani wręcz za nową subkulturę w Polsce. Czym jest cosplay?

O hentai słów kilka

Czym jest hentai wie prawie każdy. Jednak czy każdy wie czym się różnią między sobą poszczególne "hentaje"? Do lektury zapraszamy czytelników powyżej 18 roku życia.

M&A - garść wyjaśnień i terminologia

Mangowa terminologia Cię przerasta? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o mandze i anime, a wikipedia nie chce pomóc? Zapraszamy do zapoznania się z krótkim tekstem, który pozwoli wam odróżnić modrzew od Tygrysiej Maski.

Relacja z B.A.K.I. Y2K8

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z konwentu B.A.K.A., który odbył się w dniach 4-5 października we Wrocławiu. Paradoks był patronem medialnym imprezy.

Relacja z Animatsuri

Zapraszamy do przeczytania relacji z pierwszej edycji konwentu Animatsuri. Impreza odbyła się w dniach 1-3 sierpnia, a Paradoks był jej patronem medialnym.

Relacja z Ecchiconu

Przedstawiamy relację z 3 edycji konwentu mangi i anime Ecchicon 2007. Konwent odbył się w dniach 8-9 grudnia w Warszawie, a Paradoks był jego patronem medialnym .