„Dungeons & Dragons. Księga gry” - recenzja

Podczas gdy do kinowych sal trafiła filmowa wersja opowieści o „Lochach i smokach”, a Egmont wydaje komiksy ze świata „D&D”, wydawnictwo HarperCollins dostarcza inspiracji dla młodszych graczy, młodzieży, która chce sięgnąć po rozrywkę tego typu.

„Dungeons & Dragons” - książki dla fanów kultowej gry RPG

Od pierwszej edycji, wydanej w latach 70. ubiegłego wieku, aż po czasy współczesne z ich tłumnymi konwentami fanów, strumieniowaniem czy możliwością tworzenia własnych zasad gry,

K20 Podcast poświęcony RPG

Zapraszamy do zapoznania z nowym projektem nazwanym K20 Podcast. 

Nadchodzi animowany serial ze świata ,,Dungeons and Dragons"

A wszystko dzięki ekipie z “Critical Role” i ich fanom. 

KONIEC JEST BLISKI! - Zew Cthulhu RPG

Zostały tylko 3 dni, aby dołączyć do pobijającej wszelkie rekordy popularności kampanii crowdfundingowej Zew Cthulhu RPG!

Zew Cthulhu powraca do Polski w wielkim stylu!

Zew Cthulhu, kultowa gra fabularna, powróci do Polski w wielkim stylu!

Gra Fabularna EpicWorld na wspieram.to

EpicWorld to gra fabularna, która łączy konwencję science fiction z dark fantasy.

EpicWorld – nowy projekt twórcy Afterbomb Madness.

Nadchodzi gra fabularna EpicWorld – nowy projekt twórcy Afterbomb Madness.

Słowianie: Mitologiczna Gra Fabularna

Trwa zbiórka na projekt Wojciecha Wonsa Słowianie: Mitologiczna Gra Fabularna.

Darmowy dodatek do gry fabularnej „Afterbomb Madness – druga edycja”

Udostępniony został darmowy dodatek do gry fabularnej „Afterbomb Madness – druga edycja”.

Druga edycja RPG "Afterbomb Madness"

Mamy przyjemność poinformować, że wielkimi krokami nadchodzi premiera drugiej edycji postapokaliptycznej gry fabularnej „Afterbomb Madness”.

Nowe dodatki do Dark Heresy po polsku

Copernicus Corporation kupił licencję na wydanie po polsku kilku dodatków do Dark Heresy.

Wracają dodatki do drugiej edycji WFRP

Copernicus Corporation, dawny wydawca polskiej wersji drugiej edycji Warhammera Fantasy RPG, zapowiedział, że wraca do wydawania w rodzimym języku kolejnych dodatków do tego wciąż popularnego systemu. 

Afterglow RPG na Wspieram.to

Afterglow Postapokaliptyczna Gra Fabularna to opowieść o świecie zniszczonym przez apokalipsę.

Postapokaliptyczna gra fabularna Afterbomb Madness 2.0

Ruszyła zbiórka na drugą edycję postapokaliptycznej gry fabularnej AFTERBOMB MADNESS.

"Earthdawn" powraca w lekkiej wersji

Wydawnictwo Vagrant Workshop, wydawca między innymi gry Barbaren! oraz poradnika Gamemastering

Za trzy miesiące Dzień Darmowych Gier Fabularnych 2016

W 2007 roku odbył się pierwszy Free RPG Day - inicjatywa North American Roleplaying Industry, inspirowana Free Comic Book Day. Free RPG Day ma na celu promowanie małych i dużych wydawnictw związanych z branżą gier fabularnych poprzez udostępnienie darmowych materiałów np. w postaci elektronicznej PDF lub drukowanej.

Schwarzwald 2016 - fabularna gra terenowa

W dniach 13 - 15 maja 2016 r.  w Przegędzy niedaleko Rybnika odbędzie się  VIII edycja fabularnej gry terenowej na motywach Warhammer Fantasy Roleplay - Schwarzwald 2016.

Prelekcja Johna Wicka dla polskich fanów RPG

John Wick - twórca gier fabularnych o światowej sławie, przyjął zaproszenie MasterMinda. Wygłosi prelekcję skierowaną do polskich fanów RPG. Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem internetowego komunikatora Google Hangouts i uczestniczyć w nim będzie mógł każdy zainteresowany.

Podstawka Afterbomb Madness oraz pakiet promocyjny znowu w sprzedaży

Podstawka Afterbomb Madness oraz pakiet promocyjny znowu są dostępne w sprzedaży.

"Magia i Miecz" nr 1 – recenzja

Każdy gracz rpg w Polsce słyszał o magazynie „Magia i Miecz”. Na wydawanym przez wydawnictwo Mag w latach 1993 – 2002 czasopiśmie wychowywały się pokolenia polskich erpegowców, a samo pismo zyskało status kultowego. Mimo wielu słów krytyki, jakie spotykały redakcję MiMa, szczególnie w ostatnich latach ukazywania się periodyku, chyba każdy gracz, który pamięta tamten okres, z nostalgią wspomina czasy, kiedy z niecierpliwością oczekiwał na nowy numer pisma w kiosku.

IX Wrocławski Dzień Grania w RPG

Jesienny ciąg wydarzeń Tygodnia Wyobraźni nie może się oczywiście obyć bez kolejnej edycji Wrocławskiego Dnia Grania w RPG. Co na Was czeka? Jak zwykle Dwie serie gier - poranno-popołudniowa i popołudniowo-wieczorna, tuzin salek i mnóstwo zapaleńców, gotowych grać lub prowadzić, a wszystko w eleganckim budynku B-4 Politechniki Wrocławskiej.

Dark Heresy po polsku!

Copernicus Corporation poinformował, że w przyszłym roku wyda w języku polskich drugą edycję Dark Heresy RPG, czyli grę fabularną osadzoną w świecie Warhammera 40000.

Finał zbiórki na Dwory Końca Świata

Nieuchronnie zbliża się koniec zbiórki na Dworów Końca Świata ogłoszonej przez Ekipę Dziedzictwa Imperium. Do odblokowania jest jeszcze wiele fajnych opcji tak dla "stołowych" RPGowców jak i dla miłośników LARPów. Naprawdę warto im się przyjrzeć!

Okładka pierwszego numeru "Magii i Miecza"

Powrót kultowego czasopisma "Magia i Miecz" coraz bliżej. W sieci pojawiła się finalna wersja okładki pierwszego numeru magazynu. 

Zbiórka na Dwory Końca Świata RPG

Ekipa Dziedzictwa Imperium ogłosiła rozpoczęcie zbiórki na rzecz wydania swojego nowego systemu RPG – Dworów Końca Świata. Na swoich stronach opisują je jako grę skupioną na tematyce władzy i renesansowej polityki, osadzoną w znanym już settingu mrocznego fantasy.

Nowy stary Warhammer

Fantasy Flight Games zrezygnowało z praw do wydawania gry fabularnej Warhammer i przekazało je nowopowstałej spółce Black Grizzly. Powodem są niższe od oczekiwanych wyniki sprzedaży pozycji z linii wydawniczej.

VIII Wrocławski Dzień Grania w RPG!

Wielkimi krokami zbliża się VIII Wrocławski Dzień Grania w RPG! Nasza impreza promuje wyobraźnię i "gimnastykę" umysłu. Dodajmy do tego zabawę w role i sporo frajdy. Czyli cały dzień z RPG!

24h z RPG

Zapraszamy na 24h z RPG, imprezę, która odbędzie się w najbliższy weekend w Lublinie i którą organizuje Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza przy wsparciu Urzędu Miasta Lublin. Całość jest skierowana do miłośników gier fabularnych, improwizacji i kreatywnego spędzania czasu. 

Baniak Baniaka #10

Baniak zamyka pierwszą serię swojego vloga odcinkiem z dawką magii. Zastosujcie prosty, chemiczny eksperyment, by urozmaicić swoje sesje.

Głosowanie na najlepsze teksty Karnawału Blogowego RPG

Do 5 lutego 2014 potrwa jeszcze głosowanie na najlepsze teksty Karnawału Blogowego RPG (edycje 25-50).  Znajdziecie tam dużo ciekawych tekstów na różnorodne tematy związane z RPG, warto z nimi się zapoznać i zagłosować.

Baniak Baniaka #09: O RPGach na poważnie

Gry fabularne w procesie wychowawczo-edukacyjnym to temat dziewiątego odcinka Baniaka Baniaka. Co mogą dać erpegi dzieciom i młodzieży? Czy mają coś do zaoferowania?

Baniak Baniaka #07 - świąteczny odcinek

Na kanale Baniak Baniaka możecie znaleźć kolejny odcinek poruszający kwestie ważne dla młodych erpegowców. Tym razem są to trudności relacji miedzy graczami a ich mistrzem gry.

Baniak Baniaka #06

Nie macie czasu na mistrzowanie? Ile razy śpieszyliście się z tworzeniem przygody, bo za godzinę przyjdą Gracze? Jak często musieliście im powiedzieć, że na dziś nie macie sesji, albo to już wszystko, co na dzisiaj przygotowaliście? Nie macie czasu, by się ogarnąć na erpega? Może to jest odcinek dla Was.

Baniak Baniaka #05

Baniak serwuje propozycję zagrania łajdakiem, ale takim, którego da się lubić. O jakie cechy chodzi? Jak go podpiąć pod drużynę? Czy w ogóle warto iść w tym kierunku? Dowiecie się oglądając piąty odcinek Baniaku Baniaka.

Baniak Baniaka #04

Ostatnia część poradnika dotyczącego tworzenia listów na sesje rpg już się pojawiła. Dowiecie się z niej co należy zrobić, by przytrzymać graczy na dłużej przy swoich handoutach.

Konkurs na najlepsze wyzwanie do 3. edycji Dungeons & Dragons

Mamy przyjemność zaprosić do wzięcia udziału w konkursie na najlepsze wyzwanie do 3. edycji Dungeons & Dragons.

Baniak Baniaka odsłona trzecia

Videoblog Baniak Baniaka kontynuuje temat tworzenia handoutów dla graczy. Poradnik w swojej drugiej (z trzech) odsłonie przedstawia sposób zmiany wyglądu zwykłej kartki w klimatyczny list.

VII Wrocławski Dzień Grania w RPG - program imprezy

Organizatorzy VII Wrocławskiego Dnia Grania w RPG zaprezentowali program imprezy. Program w wersji do druku znajdziecie w tym miejscu.

Baniak Baniaka - videoblog o rpg

Niedawno został uruchomiony nowy kanał o grach fabularnych. Skierowany jest głównie do młodych graczy i mistrzów gry, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie erpegów, ale możliwe, że doświadczeni gracze także znajdą w nim coś dla siebie.

VII Wrocławski Dzień Grania w RPG

Stowarzyszenie Wielosfer pragnie zaprosić na siódmą edycję „Wrocławskiego Dnia Grania w RPG” - cykliczną imprezę dla fanów gier fabularnych.

Woje Miodomiła - nowa polska minigra fabularna

Woje Miodomiła to kreskówkowa gra fabularna w pseudosłowiańskim Opolku, oparta na prostej mechanice (używane są jedynie dwie kostki k6) i wypełniona pomysłami na przygody dzielnej drużyny wój i wojów księcia Miodomiła w luźnych okolicach roku 1000 rachuby Księgi.

Wyniki Quentina 2013

Na Polconie w Warszawie poznaliśmy laureatów XV edycji Quentina, konkursu na najlepszy scenariusz do gry fabularnej.

Premiera Apocalypse World oraz Vincent Baker na Polconie

Z okazji premiery Apocalypse World, Argent Mark Games i Stowarzyszenie Avangarda zaprosiły na Polcon 2013 Vincenta Bakera.

"Armie Apokalipsy" – recenzja

Nie należę do graczy, którzy rozżalają się nad zamknięciem linii wydawniczej klasycznego Świata Mroku. Choć po części ukształtowała mnie ona jako gracza, to jednak mroczne klimaty i nadnaturalne istoty jako jedność nigdy mnie osobiście nie fascynowały. Jeżeli już miałbym wybierać, wolałbym wesołe i komediowe urban fantasy.