Gra Fabularna EpicWorld na wspieram.to

Autor: Rafał Olszak Redaktor: Motyl

Dodane: 25-04-2018 08:15 ()


EpicWorld to gra fabularna, która łączy konwencję science fiction z dark fantasy. Obecnie trwa zbiórka na odblokowanie dalszych celów zbiórki, którą znajdziecie tutaj.

Snując swoje opowieści gracze mogą inspirować się takimi produkcjami jak „Avatar”, „Matrix” czy „Westworld”, bo w tych dziełach również stykają się skrajnie różne realia. Aby to przeżycie było jeszcze ciekawsze, każdy gracz steruje dwiema postaciami, a ich losy splatają się.

Pierwszą postacią jest mający silny hart ducha obywatel pozaziemskiej kolonii, który nie dał się złamać bezwzględnym korporacjom. Drugą jest jego „awatar” czyli zdalnie sterowana biomechaniczna istota.

Akcja gry toczy się w odległej przyszłości na pokładach monumentalnych stacji kosmicznych oraz pod specjalną Kopułą wybudowaną na gruzach dawnego świata. Stworzone z nanorobotów sklepienie osłania fantastyczną krainę, która stała się czymś więcej niż symulacją. Pewne jej systemy pozostają sprzężone z układami orbitalnych kolonii, co czyni z nich coś w rodzaju tylnego wejścia. 

Losy obu bohaterów są powiązane, a oni sami wywierają na siebie wzajemnie niebagatelny wpływ. Mogą realizować egoistyczne cele lub wyswabadzać kolonie spod jarzma korporacji. Żaden z tych planów nie jest łatwy do urzeczywistnienia, więc potrzebują sprzymierzeńców, a właściwie całej drużyny.

Na oficjalnej stronie gry można znaleźć przykładową przygodę oraz dodatkowe informacje: http://www.gryolszaka.com/epicworld.html


comments powered by Disqus