Za trzy miesiące Dzień Darmowych Gier Fabularnych 2016

Autor: DDGF 2016 Redaktor: Motyl

Dodane: 18-03-2016 12:40 ()


W 2007 roku odbył się pierwszy Free RPG Day - inicjatywa North American Roleplaying Industry, inspirowana Free Comic Book Day. Free RPG Day ma na celu promowanie małych i dużych wydawnictw związanych z branżą gier fabularnych poprzez udostępnienie darmowych materiałów np. w postaci elektronicznej PDF lub drukowanej.

W roku 2010 dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się zorganizować po raz pierwszy Dzień Darmowych Gier Fabularnych w Polsce. W nieco odmienionej, przystosowanej do Polskich realiów formie.

Dzień Darmowych Gier Fabularnych to fanowska inicjatywa, dzięki której powstały tysiące stron darmowych artykułów, gier fabularnych, dodatków, scenariuszy i innych przydatnych materiałów. Nie tylko do RPG, ale i gier paragrafowych, gier wideo, komiksów, czy literatury. Praktycznie od samego początku z DDGF (pierwsza edycja to 2010 rok) współpracowały takie wydawnictwa jak: GRAmel, Kuźnia Gier, Menhir, Portal, Fabryka Słów, Techland, Egmont, Wydawnictwo Wielokrotnego Wyboru, Bullet Books. To dzięki tym i innym firmom darmowe materiały powędrowały do wielu fanów RPG. Trudno teraz oszacować wartość nagród i darmowych materiałów, jakie ufundowały te wydawnictwa. Jeśli jednak zliczyć same fizyczne materiały takie jak gry, scenariusze, karty, komiksy, książki, kostki -ich wartość wahałaby się pomiędzy kilkunastoma, a kilkudziesięcioma tysiącami złotych. DDGF to jednak nie tylko bonusy i konkursy od wydawnictw. To również tysiące stron materiałów osiągalne w formacie elektronicznym (głównie PDF), jakie przygotowali fani dla fanów. 

DDGF kilkukrotnie udowodnił, że to doskonała impreza do promocji gry, wydawnictwa, strony internetowej, autora czy jakiegokolwiek materiału nie tylko powiązanego z grami fabularnymi. 

Jeśli chcesz promować z okazji DDGF swój produkt, markę, wydawnictwo, stronę internetową czy jakikolwiek materiał powiązany z role playing games wystarczy się skontaktować. Możesz też pomóc lub zajrzeć na stronę FB, opublikować wieść na zaprzyjaźnionym serwisie, blogu, portalu. Lub po prostu poinformować swoich znajomych. 

Do DDGF pozostały trzy miesiące, jest to doskonały moment do przygotowania swoich materiałów na tę okoliczność. 


comments powered by Disqus