Afterglow RPG na Wspieram.to

Autor: White-Tree Redaktor: Motyl

Dodane: 17-03-2017 22:38 ()


Afterglow Postapokaliptyczna Gra Fabularna to opowieść o świecie zniszczonym przez apokalipsę. Nie jest to jednak zwykły świat. Wyobraźcie sobie uniwersum fantasy pełne smoków, rycerzy, elfów, krasnoludów i magów. Wyobraźcie sobie też jak świat ten przeobraża się wraz z upływem czasu, mijają kolejne stulecia i epoki. Renesans, Oświecenie, Wielka Rewolucja Przemysłowa zapoczątkowana w krasnoludzkich miastach. Świat rozwinął się do poziomu, który znamy z końca XX wieku.

Krasnoludzkie kompanie przemysłowe sprzedawały akcje na giełdach, ludzie spędzali po kilkanaście godzin w ciasnych biurach by później gnuśnieć przed telewizorami oglądając bloki reklamowe. Elfi hakerzy przemierzali sieć wykradając dane i pieniądze z internetowych kont bankowych. Wtedy przyszła wojna jakiej świat jeszcze nie znał. Doprowadziła ona do zniszczenia ziemi, potężnych kataklizmów, wyginięcia większości żywych istot na powierzchni globu. Niebo na kilka lat przesłoniły chmury dymu i popiołów. Nastała długa zima. Gdy przez chmury przebiły się promienie słońca ze świata zostały już tylko zgliszcza. Zgliszcza, na których przyszło Wam walczyć o przetrwanie. W tym miejscu przyszło Wam zmagać się z przeciwnościami losu, chcąc wywalczyć sobie chociaż jeszcze jeden dzień egzystencji. Możecie wcielić się w przedstawiciela jednej z trzech ras, wybrać jedno z kilkunastu Pochodzeń oraz Fach. Przed Wami wiele wyzwań. Będziecie musieli stawiać czoło głodowi, chorobom, szaleństwu, pojawiającym się po Wybuchu anomaliom oraz wrogom, tym w ludzkiej skórze jak i znacznie bardziej potwornym i przerażającym. Czy dacie radę?

Świat Afterglow powstał na potrzeby gry figurkowej Afterglow Miniatures Game. Wydawnictwo White Tree postanowiło umieścić w tym uniwersum również swoją nową grę fabularną. W tym celu wystartowała kampania crowdfundingowa w serwisie Wspieram.to, której celem było wydanie podręcznika podstawowego. Cel główny kampanii udało się osiągnąć w ciągu zaledwie trzech godzin, a w ciągu pierwszego tygodnia wspomagający odblokowali aż czternaście celów dodatkowych! Dzięki temu wydany zostanie podręcznik oraz dodatki, w formacie B5, w twardej oprawie, w kolorze i na papierze kredowym.

Do zakończenia kampanii pozostał jeszcze niecały miesiąc, a przed wspierającymi kolejne cele dodatkowe. Jak wiele z nich uda się odblokować? To zależy również od Was!

Do zobaczenia na Pustkowiach!


comments powered by Disqus