Wydany w 1961 roku pierwszy tom przygód sprytnego Gala Asteriksa i jego nieodłącznego towarzysza Obeliksa to początek jednej z najbardziej uwielbianych serii komiksowych na świecie.
35. edycja największego polskiego święta miłośników komiksu i gier odbędzie się w dniach 14-15 września 2024 r. w Atlas Arenie oraz sąsiedniej Sport Arenie.
„Pięć Krain” to monumentalna opowieść o władzy i miłości, nieprzewidywalna i pełna zaskakujących zwrotów akcji, w której brutalne rozgrywki polityczne są przeplatane emocjonującymi przygodami.
„Asteriks na szpilach ôlimpijskich” jest specjalną edycją komiksu „Asteriks na igrzyskach olimpijskich” przetłumaczonego (bezpośrednio z języka francuskiego) na język śląski.
W dniach 8-9 czerwca br., w przestrzeniach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie (Arteteka, Wypożyczalnia i Pracownia dla Dzieci) odbędzie się Małopolski Festiwal Komiksu.
Niezwykła kariera Kaczora Donalda rozpoczęła się w 1934 roku występem w animacji „Mądra kurka", w której ubrany w marynarski strój tańczył i śpiewał na barce.
W dniach 23-26 maja na Placu Defilad i w Pałacu Kultury i Nauki odbędą się Międzynarodowe Targi Książki z towarzyszącymi im festiwalami: Komiksowa Warszawa i Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej „Ojce i Dziatki”.
Księgarnia hobbystyczna Fankomiks i Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa "Nila" w Krakowie zapraszają na wystawę nt. komiksu oraz warsztaty rysunkowe dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat.
unOrdinary – popularna, pełna akcji powieść graficzna o Johnie, zwykłym nastolatku próbującym przetrwać w szkole średniej, ale i w świecie, w którym nadludzkie moce oraz nadprzyrodzone zdolności narzucają status społeczny.
Już jutro w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Wiktora Gomulickiego w Ostrołęce odbędzie się spotkanie ze znanym także z naszego portalu Markiem Sachmatą.
19 lutego br. w sali konferencyjnej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi odbyła się prezentacja najnowszej publikacji łódzkiego Oddziału IPN – komiksu „Warszyc”.
Dziś science fiction jest obecne wszędzie, nie tylko w literaturze, ale także w filmach, grach wideo, a nawet w życiu codziennym. Kto wymyślił słowo „science fiction”?