Woje Miodomiła - nowa polska minigra fabularna

Autor: Kordian Krawczyk Redaktor: Motyl

Dodane: 03-10-2013 12:24 ()


Woje Miodomiła to kreskówkowa gra fabularna w pseudosłowiańskim Opolku, oparta na prostej mechanice (używane są jedynie dwie kostki k6) i wypełniona pomysłami na przygody dzielnej drużyny wój i wojów księcia Miodomiła w luźnych okolicach roku 1000 rachuby Księgi. To druga polska gra o słowianach i pierwsza opolska. Gra jest z zasady pozbawiona scen przemocy i proponuje luźną i totalnie ahistoryczną zabawę w konwencji odcinkowej kreskówki.

Podręcznik liczy sobie 40 stron a5. Autorem i wydawcą gry jest Kordian "sil" Krawczyk, prowadzący bloga grynarracyjne.pl. Jego obecna trashcanowa edycja to swoisty eksperyment wydawniczy.Gra powstała bowiem w miesiąc - od pomysłu do gotowego podręcznika - z okazji pierwszego opolskiego konwentu Opolcon.

Limitowany i personalizowany podręczniczek zakupić można w e-sklepiku Ragana w cenie 10zł z wiliczoną przesyłką (http://ragana.opole.pl/woje-miodomila-trashcan-edition-10zl/).

Rok tysięczny rachuby Księgi, małe księstwo Opolko. Jak co rano na szczyt Bolkowej Wieży gramoli się książę Miodomił Spolegliwy by obrzucić gospodarskim okiem swoje włości. Prężnie rozwijający się w cieniu Cesarstwa Bresław na zachodzie, dzikie ostępy Głupioryjów na północy, zły brat Mścisław na wschodzie, bezkrólewie po Morowej Pannie na południowej granicy, za którą Brzetysław Czeszko już ostrzy miecz. Kapłani Księgi wojujący z Starzykami, zbóje po traktach, dziwne stwory po lasach i wielka dziura w książęcym skarbcu. Król nie odpowiadający na petycje, mamusia zapowiadająca się z wizytą, ząb do wyrwania, córka do wydania... Na szczęście zawsze może liczyć na swą wierną i niestrudzoną drużynę książęcych wój i wojów.


comments powered by Disqus