„Kilka dni lata. Wysepka szczęścia” - zapowiedź

Autor: Kurc Redaktor: Motyl

Dodane: 01-05-2022 17:16 ()


Komiksowa Warszawa zbliża się wielkimi krokami. Wydawnictwo Kurc zaprezentowało pierwszą premierę, która ukaże się podczas stołecznej imprezy. 

 

Kilka dni lata. Wysepka szczęścia

  • scenariusz i rysunki: Christophe Chabouté
  • oprawa: miękka ze skrzydełkami
  • format: 165 x 235 mm
  • liczba stron: 160
  • ISBN 978-83-963279-8-7
  • cena okładkowa: 59,90 zł
  • rok wydania: 2022
  • wydawnictwo: KURC
  • data premiery: 29 maja

Dwie czułe, intymne i wrażliwe historie, przepełnione głębokim humanizmem, przeplatane ciszą. Chabouté opowiada o trudnych wyborach, grzechach, bolesnych sprawach, sytuacjach, z których na pozór nie ma wyjścia.

Delikatne rysunki często pozbawione dialogów dodają dramaturgii. Nieme kadry otwierają przed nami możliwości interpretacji, dodają emocji i poruszają.

 

Kilka dni lata

Mały chłopiec z miasta zostaje powierzony pod opiekę ludziom ze wsi... Milczący starszy pan, którego gruba skorupa przypadnie do gustu chłopcu. Punkt zwrotny w jego młodym życiu. Prosta i kameralna historia, w której nawet rzeki szepczą.

Wysepka szczęścia

Spotkanie nieszczęśliwego dziecka i włóczęgi. Dorastający chłopak z problemami w domu i mężczyzna, który żyje wspomnieniami... Ukryta przyjaźń. Dwoje zranionych przez życie bohaterów, którzy przychodzą do parku szukać wysepek szczęścia. Niewielu udaje się je odkryć.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O autorze:

Christophe Chabouté urodził się w 1967 roku w Alzacji. Uczył się rysunku w Miluzie, Angoulême i Strasbourgu. Przez piętnaście lat pracował w reklamie. Pierwszy komiks opublikował w 1993 roku. W 1998 roku ukazało się Kilka dni lata, trzy lata później Wysepka szczęścia. Oba komiksy nagrodzono na festiwalu w Angoulême. W następnych latach tworzył kolejne tytuły, powieści graficzne, zbiory nowelek oraz adaptacje literatury (Jack London, Herman Melville). Chabouté zyskał popularność i zdobył liczne nagrody. W Polsce ukazały się trzy komiksy: Czyściec, Samotnik i Henri Désiré Landru.

Artysta głównie tworzy komiksy czarno-białe, opierając opowiadanie historii na rysunkach. Inspiruje się i podziwia tworczość Didiera Comèsa, Jacquesa Tardi, José Muñoza i Alberto Brecci.


comments powered by Disqus