Dark Yoda - lord Sith

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałby mistrz Yoda, gdyby przeszedł na ciemną stronę mocy?

Codzienność szturmowca ze "Star Wars"

Czy zastanawialiście się kiedyś jak mógłby wyglądać codzienny dzień z życia kosmicznego szturmowca? Fotograf Jorge Pérez Higuera stworzył serię zdjęć obrazującą taką rzeczywistość!

Leia okiem Chewbacci

Peter Mayhew na swoim koncie na Twiterze udostępnił szereg zdjęć z planu klasycznej trylogii "Gwiezdnych wojen". Wraz z Carrie Fisher mieli całkiem niezły ubaw przy kręceniu filmów. Zapraszamy do galerii zdjęć. 

Gdy "Gwiezdne wojny" mieszają się z realnym życiem...

Co by było, gdyby Luke i Leia byli Waszymi sąsiadami? Jak wyglądałby świat, w którym pojazdy z sagi Lucasa można spotkać na ulicy? Zapraszamy do obejrzenia galerii fantastycznych zdjęć, na których fikcja miesza się z rzeczywistością. 

II Wojna Gwiezdna

Połączenie II Wojny Światowej i... "Gwiezdnych Wojen"? Na taki pomysł wpadło studio Thirteenth Floor, które zaprezentowało niespotykaną galerię. Zobaczcie efekty!

Rebelia i Imperium, czyli kilka słów o sympatiach fanów "Gwiezdnych wojen"

Konflikty, dysputy i docinki między "Rebelami" i "Imperialnymi" to chleb powszedni na wszelkiej maści spotkaniach fanów, konwentach czy zlotach. Jest tak chyba od zawsze i pewnie już tak zostanie. Pytanie dlaczego właśnie Rebelia i Imperium?

Jak kreowano Luke'a Skywalkera?

25 maja 1977 roku. Na ekrany światowych kin trafia film Gwiezdne wojny. Moc jest z nami wszystkimi, a Luke Skywalker staje się jedną z ikon rozrywki i popkultury. Co dzieję się z tą postacią dzisiaj, ponad 30 lat później?

Unikalne zdjęcia z planu "Nowej nadziei"

Serwis Taringa! dotarł do kilku zdjęć z planu filmu "Nowa nadzieja". Ciekawe i trochę mniej znane fotki, które wtedy powstały prezentujemy teraz również my.

10 najgorszych książek z serii "Star Wars"

Książek spod znaku STAR WARS zostało napisanych ponad sto. Wiele pozycji zachwyca, niektóre są tylko dobre, inne przeciętne, kolejne mogły by służyć do wybrukowania dołów kloacznych. Niedawno pisałem o 10 najlepszych książkach, a teraz przyszedł czas na dziesięć najgorszych.

Fotorelacja z premiery "Wojen klonów"

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z oficjalnej gali premierowej Wojen klonów. Impreza odbyła się 26 września w Warszawie.

10 najlepszych książek z serii "Star Wars"

Każdy fan Gwiezdnych wojen przeczytał kiedyś jakąś książkę opowiadającą o odległej galaktyce. Niektórzy przeczytali kilka, niektórzy - wszystkie, jakie zostały do tej pory wydane. Wśród lektur można znaleźć zarówno pozycje bardzo dobre, jak i słabsze. Przedstawię mój osobisty ranking dziesięciu najlepszych książek z logiem Gwiezdnych wojen na okładce.

I spotkanie legnickich fanów Gwiezdnych wojen - fotorelacja

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pierwszego spotkania legnickich fanów Star Wars. Odbyło się ono 30 sierpnia, oczywiście w Legnicy.

Zakon Jedi - rozważania Indiany

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z pierwszym artykułem w dziale Star Wars. Indiana bierze w nim pod lupę Zakon Jedi, jego struktury oraz działalność.

Nowa Era Jedi - japońskie okładki książek

Prezentujemy galerię japońskich okładek książek z cyklu Star Wars: Nowa Era Jedi.

Wystawa “Star Wars: Where Science Meets Imagination” - fotorelacja

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wystawy, na której doszło do spotkania nauki z wyobraźnią, w oparciu o "Gwiezdne Wojny".