"Głód dotyku" Kathleen Duey pod patronatem Paradoksu
Dodane: 20-02-2009 13:38 ()
Z przyjemnością informujemy, że Paradoks został patronem medialnym pierwszej części trylogii autorstwa Kathleen Duey zatytułowanej "Głód dotyku".
Sadima żyje w świecie, w którym zakazano magii, pozostawiając biednych wieśniaków na pastwę oszustów i szarlatanów. Jedna z takich „czarownic”, ukradłszy kilka kosztowności rodzinnych, zostawiła matkę Sadimy na pewną śmierć w dniu, w którym dziewczyna przyszła na świat. Ślady magii ocalały jednak w starych wierszach i gawędach przy ognisku, a także w ludziach takich, jak Sadima. W obawie przed pośmiewiskiem i odrzuceniem ukrywa ona przed ludźmi swoje ciche porozumienie ze zwierzętami. Plotki o jej darze docierają w końcu do Somissa, młodego szlachcica, opętanego myślą o ożywieniu magii. Wysyła on swojego zaufanego sługę, Franklina, aby odnalazł dziewczynę. Radość Sadimy, wywołana wyjawieniem sekretu, przeradza się w miłość do człowieka, z którym dzieli tajemnicę. Jednocześnie nierozerwalna więź Franklina z olśniewającym i niebezpiecznym Somissem prowadzi ją w pułapkę. Sadima staje przed rozdzierającą serce decyzją.
Kilka wieków później magia odżywa, jest jednak ściśle kontrolowana przez czarnoksiężników w odosobnionej akademii czarów i dostęp do niej mają wyłącznie ludzie zamożni. Hahp, spisany na straty syn bogatego kupca, zostaje zmuszony do nauki w akademii. Tam nawiązuje znajomość z Gerrardem, chłopcem w niewyjaśniony sposób przyjętym do szkoły czarów razem z dziewięcioma synami możnych i bogatych. Tylko jeden z dziesięciu studentów ukończy naukę – a pierwszy warunek, jaki stawia akademia, to przetrwanie.
Sadimę i Hapha dzielą całe pokolenia, jednak w zaskakujący i nieodwracalny sposób ich życia zostają połączone, o czym dowiadujemy się z tej olśniewającej książki, będącej pierwszą częścią mrocznej, złożonej i frapującej trylogii autorstwa Kathleen Duey.
Tekst napisany przez autorkę – Kathleen Duey – specjalnie dla polskich czytelników:
Głód dotyku to pierwszy tom trylogii. Bardzo dziękuję za okazane mu zainteresowanie. Nie ma dla autorki rzeczy bardziej fascynującej niż świadomość, że jej dzieło zostało przetłumaczone, niż świadomość, że znaczenie tej opowieści wykracza poza słowa, w jakich została ona napisana. Ta pierwsza książka, podobnie jak dwie następne, mówi o wszystkich rodzajach miłości, o wszystkich rodzajach lęku – jest portretem ludzi, którzy zmieniają swój świat. Mam nadzieję, że Głód dotyku sprawi, iż pójdziecie spać później niż zwykle, i że książka ta wzruszy Was i zmieni choć trochę. Mnie zmieniło pisanie tej powieści.
Polska premiera została zaplanowana na kwiecień 2009.
Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...