Dwie Siostry wakacyjnie - dwusiostrzane wieści, nowości, zapowiedzi i sekrety
Dodane: 02-07-2024 21:41 ()
Do końca wakacji jeszcze masa czasu – i masa książek! Najpierw pokażę Wam, co szykujemy na wakacje i jakie sekrety skrywa jesienny plan wydawniczy, a potem przypomnę te tytuły, które już goszczą na księgarnianych półkach! Okładki i press-kity znajdziecie każdorazowo na stronie www książki.
Do dzieła!
Wakacyjne zapowiedzi:
„Sklepy” Czesława Janczarskiego ze stylowymi ilustracjami Krystyny Bieniek to kolejna aktywnościowa książeczka z serii Bajki z Okienkami, wznowienie hitu z lat 60. Dla dorosłych to sentymentalna podróż, dla dzieci – interaktywna pomoc do zabawy w sklep! Maluchy wycinają produkty, umieszczają je w odpowiednich sklepach, potem majstrują sobie koszyk i… ruszają na zakupy.
● wiek 4+ ● premiera 10 lipca ● https://
„Niezwykła Molly i nowa szkoła” Sabine Lemire (autorki „Miry!”), bogato zilustrowana przez Signe Kjær, to pierwszy tom nowej serii dla początkujących czytelników – o (nie)codziennych przygodach pewnej (nie)zwykłej dziewczynki. Molly jest niezwykła tak jak każdy z nas – zwyczajna, ale jedyna w swoim rodzaju. I takie są jej przygody: bo kto powiedział, że to, co codzienne, nie może być ważne i wyjątkowe?
● wiek 6+ ● premiera 28 sierpnia ● https://
„Dziś opowiem wam o anakondzie” Bibi Dumon Tak (autorki m.in. hitowych „Zwierzaków cudaków”) to mój absolutny wakacyjny faworyt! Zaskakujący zbiór 19 dowcipnych wykładów o zwierzętach – przygotowanych przez ich zwierzęcych przyjaciół lub… śmiertelnych wrogów! Dżdżownica opowie o anakondzie. Osioł o nietoperzu. Lis o gęsi (w roli posiłku). Pantera śnieżna o sobie. Wyjec o jednorożcu (same niestworzone rzeczy). Nie mogę się doczekać!
● wiek 7+ ● premiera 28 sierpnia ● https://
„Tato! Potwór!” Philippe Corentina, nowy tom serii Polecone z Zagranicy, to prześmieszna i potwornie zaskakująca książka obrazkowa do rozbrajania nocnych strachów. „Tato! Tato! W moim łóżku jest potwór!” Znacie tę sytuację? A może tylko tak się wam wydaje? Może potwory i dzieci mają ze sobą bardzo dużo wspólnego, a to, czego boimy się w ciemnościach, tak samo boi się nas?
● wiek 3+ ● premiera 21 sierpnia ● https://
Jesienne sekrety – bo nie o wszystkim jeszcze oficjalnie możemy pisać… :)
„Cyryl, gdzie jesteś?” Wiktora Woroszylskiego w mistrzowskim opracowaniu graficznym Bohdana Butenki to kultowe dzieło polskiej literatury dziecięcej, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Błyskotliwy tekst i butenkowskie ilustracje tworzą nierozerwalną całość, która trzyma w napięciu do końca i bawi do łez.
Ile może się wydarzyć w ciągu jednego dnia? Całkiem sporo! Tata prowadzi poszukiwania węża morskiego, mama uczestniczy w katastrofie lotniczej, Cyryl znika bez śladu, a bliźniaki rozpoczynają brawurowe śledztwo, które coraz bardziej się komplikuje. Szczególnie że angażują się w nie postaci tak różne, że zapanowanie nad nimi nie udaje się nawet autorowi. Co łączy te wątki? I kim właściwie jest ten Cyryl?
● wiek 8+ ● premiera 18 września ● niebawem na stronie wydawnictwa
„Miasto Tańczącego Karpia. Książka-gra dla poszukiwaczy przygód” Aleksandry i Daniela Mizielińskich to hit jesieni i – moim skromnym zdaniem – także całego roku 2024! To atrakcyjna książkowa wyszukiwanka i gra paragrafowa w jednym, która wciągnie czytelników w każdym wieku na dłuuuugie godziny.
Wielki Festiwal Siedmiorękiego Orangutana w Mieście Tańczącego Karpia właśnie się zaczyna. Odnajdź wysłanników innych miast i zapewnij im bezpieczną i wygodną podróż. A poza tym – miej oczy i uszy otwarte, bo tu przygody i niespodzianki czekają na każdym kroku! Ta książka to pełna szczegółów, postaci i scenek mapa średniowiecznego miasta w formie albumu. Na jego stronach czytelnik podróżuje po mieście, poznaje jego mieszkańców i pomaga im, wykonując kolejne zadania. Rozwiązania ukryte są na ilustracjach – i u kolejnych postaci. Albumowi towarzyszy książka z tekstem gry paragrafowej („Podróżnik”)
● wiek 8+ ● premiera 2 października ● niebawem na stronie wydawnictwa
„Demon ruchu” Stefana Grabińskiego w nastrojowym opracowaniu graficznym Rity Kaczmarskiej to nowy tom dwusiostrzanej serii dla dorosłych „Świeżym Okiem”. To najgłośniejsze dzieło polskiego klasyka literatury grozy, porównywanego z E.A. Poe i H.P. Lovecraftem. Zawarte w niem opowiadania rozgrywają się w świecie kolejarzy i podróżnych, w pociągach i na stacjach – w czasach, gdy kolej parowa wciąż była synonimem nowoczesności. Postęp techniczny i fascynacja prędkością łączy się w nich ze sferą nadprzyrodzoną. Kolejowy kosmos jest tu pełen tajemnic: ukrytych szyfrów, bocznych torów, pociągów widm, przejść do innych wymiarów. To świat niepokojący i frapujący, w którym opowieści snute w wagonach i na odludnych stacjach płynnie przenikają się z rzeczywistością.
● dla dorosłych ● premiera 16 października ● niebawem na stronie wydawnictwa
„Uczucia i Mądrość” to kolejny tom uczuciowej serii Tiny Oziewicz i Oli Zając. Serce czy rozum? Mądrość czy emocje? I to, i to! – mówią Tina Oziewicz i Aleksandra Zając. Bo gdzie zaprowadziłyby nas uczucia, gdyby Mądrość nie przyglądała się im życzliwym okiem? I czym byłby rozum, gdyby nie słuchał tego, co mówi nam serce?
● wiek 5+ ● premiera w listopadzie ● niebawem na stronie wydawnictwa
A teraz podsumowanie ostatnich tygodni w naszym katalogu – przed wakacjami namnożyło się u nas premier!
Pokażę je w podziale wiekowym… i obiecuję się nie rozgadywać :)
DLA MALUCHÓW
…mamy i naukę i zabawę! Zwariowane abecadło „Czego nie wiecie o alfabecie” Aleksandry Cieślak oswoi najmłodszych ze znakami alfabetu za pomocą zabawnych scenek, rymów i wyrazów dźwiękonaśladowczych. Uroczy „Autobusik” Liu-Hsu-Kung zaprasza do wspólnej lektury i zabawy tekturowym autobusem i jego pasażerami. A przyjemny wstęp do edukacji emocjonalnej zapewnią dzieciakom „Ada i Edek” Agaty Królak, „Dzikie przedszkole” Igi Ścibek i „Paczka z osiedla Przyjaźń” Justyny Sokołowskiej – nowe zeszyty aktywnościowe z naklejkami z serii „Mądrale”.
https://
KSIĄŻKI OBRAZKOWE
…to zawsze dobry wybór! „Każdy z nas”, „Cześć, ciało!”, „Błękit? Róż? Ty i już!” Elise Gravel to dowcipne obrazkowe nimiporadniki dla przedszkolaków, które w przystępny sposób zaproszą je do świata takich wartości jak samoakceptacja, ciałopozytywność i tolerancja. Pogodne leśne opowieści „Dom w lesie” i „Łoś i biblioteka na kółkach” Ingi Moore zachwycają baśniowymi ilustracjami, a „Jutro rządzę ja!” Jörga Mühlego pokazuje blaski i cienie współpracy z innymi.
https://
POWIEŚCI
…dla czytaków w każdym wieku! Młodszym polecamy finezyjnie ilustrowany przez Monikę Hanulak zbiór uroczych bajek Tiny Oziewicz pt. „O wiadukcie kolejowym, który chciał zostać mostem nad rzeką, i inne bajki” (4+) i niewiarygodne opowieści o szalonych przygodach pewnego ekscentrycznego wuja – gawędziarza i podróżnika spisane przez Yannetsa Leviego książce „Przygody wuja Leona na rumuńskich stepach” (6+, il. Ewa Stiasny). Ciut starsi chętnie przeczytają dowcipną powieść autorki Fridy Nilsson i ilustratorki Anke Kuhl (twórczyń „Hedwigi”!) o ekscentrycznej międzygatunkowej parze i brawurowej wyprawie w świat („Ebba i Gawron. Szalona wyprawa”; 8+). Fanom serii „8+2” proponujemy klasykę literatury dziecięcej w mistrzowskim opracowaniu graficznym: zwariowaną rodzinną powieść Edith Unnerstad „Podróż z rondlem” (7+) z ilustracjami skandynawskiej mistrzyni ilustracji Ilon Wikland. Miłośników zagadek (i obrońców zwierząt!) zapraszamy do lektury detektywistycznej powieści „Jefferson. Detektyw mimo woli” (9+) Jean-Claude'a Mourlevata.
https://
KSIĄŻKI EDUKACYJNE
…dla młodych podróżników i obywateli :) Koszmarnie zabawny „Duchowy przewodnik po Polsce, czyli 101 wycieczek z dreszczykiem” Martyny Skibińskiej z ilustracjami Dominiki Czerniak-Chojnackiej zabiera dzieciaki w upiorną wędrówkę po polskich zamkach, cmentarzach i uroczyskach tropem zjaw, duchów, czarownic, wampirów, diabłów i innych nadprzyrodzonych istot. „Maj pen raj! Tajlandia dla dociekliwych” Dawida Zastrożnego (il. Nina Budzyńska) to kulturowy przewodnik po Krainie Uśmiechu, jedenasty tom serii „Świat dla dociekliwych”. We współpracy z Kancelarią Sejmu RP wydaliśmy „40 haseł o demokracji” Marii Środoń (il. Adam Wójcicki) – leksykon 40 przystępnych, dowcipnie zilustrowanych haseł, z których dowiecie się o polskiej demokracji wszystkiego, co najważniejsze.
https://
DLA MŁODZIEŻY
…mamy „Kończy się czas” zaangażowaną poetycką powieść o braterstwie – i ważny głos przeciwko karze śmierci – bestsellerowej pisarki Sarah Crossan oraz „Jestem Rose” Mel Darbon, pełną emocji powieść z wyjątkowej perspektywy nastolatki z zespołem Downa. Rose jest postacią silną, barwną i o ujmującej osobowości, która na co dzień musi walczyć o prawo do własnych decyzji i zmagać się z uprzedzeniami.
https://
comments powered by Disqus