Majowe TOP 10 Audioteki Najczęściej słuchane audiobooki i podcasty

Autor: Audioteka Redaktor: Motyl

Dodane: 10-06-2023 17:44 ()


W maju największą popularnością cieszyły się premierowe superprodukcje Audioteki. Wśród audiobooków królował Remigiusz Mróz i Langer, czyli mroczny serial o psychopatycznym mordercy dobrze znanym fanom serii z Joanną Chyłką. Luźne rozmowy Wojciecha Chmielarza i PigOuta pozostają na pierwszym miejscu najczęściej wybieranych podcastów książkach.

TOP 10 audiobooków

Najchętniej słuchaną produkcją maja był Langer, Remigiusza Mroza. Najnowszy tytuł autora bestsellerowych kryminałów, cieszy się coraz większą popularnością użytkowników Audioteki. Bez wątpienia ma na to wpływ gwiazdorska obsada - w roli tytułowej Mateusz Damięcki, a towarzyszą mu: Aleksandra Adamska (Nina Pokora), Karolina Gorczyca (Karolina Siarkowska), Piotr Stramowski (Olgierd Paderborn) oraz Andrzej Grabowski (Langer Senior).

Doborowa obsada i oryginalna muzyka zespołu Percival Schuttenbach sprawiły, że 22-godzinna adaptacja Ogniem i mieczem znalazła się na drugim miejscu wśród najpopularniejszych audiobooków. W rolach głównych: Antoni Pawlicki (Jan Skrzetuski), Michalina Łabacz (Helena Kurcewiczówna) i Michał Żurawski (Bohun). Promujący produkcję singiel, pod tym samym tytułem, dostępny jest bezpłatnie w streamingowych serwisach muzycznych.

Od maja, w ramach abonamentu Audioteka Klub, użytkownicy mogą słuchać legendarnej powieści Leopolda Tyrmanda - Zły , która znalazła się na trzecim miejscu zestawienia. Powrót produkcji wspierał spacer śladami bohaterów książki, organizowany wspólnie przez Audiotekę i Łukasza Ostoję-Kasprzyckiego (PoWarszawsku). Tę pozycję warto przypomnieć sobie również ze względu na mistrzowską interpretację Adama Ferencego.

  1. „Langer”, Remigiusz Mróz, wydawca: Audioteka, Czwarta Strona
  2. „Ogniem i mieczem”, Henryk Sienkiewicz, wydawca: Audioteka
  3. „Zły”, Leopold Tyrmand, wydawca: Matthew Tyrmand LLC
  4. „Najlepsze miejsce na świecie. Gdzie Wschód zderza się z Zachodem”, Jacek Bartosiak, wydawca: Wydawnictwo Literackie
  5. „Prezydent. Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Aleksandrem Kaczorowskim”, Aleksander Kaczorowski, Aleksander Kwaśniewski, wydawca: Znak Literanova
  6. „Przegrana”, Marek Stelar, wydawca: Wydawnictwo Filia
  7. „Czerwona Królowa. Reina Roja”, Juan Gómez-Jurado, wydawca: Sine Qua Non
  8. „Człowiek z Sankt Petersburga”, Ken Follett, wydawca: Wydawnictwo Albatros
  9. „Ten drugi”, Książę Harry, wydawca: Marginesy
  10. „Nemezis”, Maciej Siembieda, wydawca: Agora

 

TOP 10 podcastów

Kolejne odcinki rozmów autora bestsellerowych kryminałów oraz popularnego blogera, sprawiły że PigOut i Chmielarz gadają o książkach, pozostają najpopularniejszym podcastem Audioteki. Prowadzący przedstawiają książkowe rekomendacje z dużą dawką poczucia humoru i dystansu. Partnerem podcastu jest portal LubimyCzytac.pl.

Na drugim miejscu ponownie znalazło się Spokojnie, to tylko życie, Marty Niedźwieckiej i dr Joanny Podgórskiej. Psycholożka i biolożka rozmawiają o kluczowych aspektach egzystencji, z charakterystycznym dla siebie humorem i dystansem.

Podium zamyka czwarty sezon Śledztwa Pisma, czyli opowieść o rodzicielskim cierpieniu, wpływie mediów społecznościowych i dylematach, przed którymi nikt nie powinien stawać. Autorzy najnowszej odsłony reporterskiego serialu podcastowego, Maria Hawranek i Szymon Opryszek dowodzą, jak łatwo w Polsce zaginąć bez śladu i nie zostać odnalezionym.

  1. „PigOut i Chmielarz gadają o książkach”, wydawca: Audioteka
  2. „Spokojnie, to tylko życie”, wydawca: Audioteka
  3. „Śledztwo Pisma. Sezon 4”, wydawca: Fundacja Pismo, wydawca miesięcznika „Pismo. Magazyn Opinii”
  4. „Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS”, wydawca: Uniwersytet SWPS
  5. „Podkast Powszechny’, wydawca: Tygodnik Powszechny
  6. „Nowa Audio Fantastyka”, wydawca: Audioteka
  7. „Podcast Muzeum Historii Polski”, wydawca: Muzeum Historii Polski
  8. „Zbrodnia na poniedziałek”, autor: Wojciech Chmielarz
  9. „Polowanie na wiedźmy”, wydawca: Audioteka
  10. „Radio Książki”, wydawca: „Książki. Magazyn do czytania”, Wyborcza.pl oraz Audioteka.

 


comments powered by Disqus