Jaką suszarkę do ubrań kupić?

Autor: Krzysztof Malinowski Redaktor: Motyl

Dodane: 05-04-2023 07:04 ()


Ubrania po treningu wyprane i suche kolejnego dnia? Koszule po podróży służbowej od rana pod ręką, gotowe na kolejny dzień w pracy? Kluczem do sukcesu jest suszarka do ubrań. To sprzęt, który trudno przecenić - jest niezastąpiony zawłaszcza zimą, gdy alternatywne metody suszenia prania oznaczają kilka dni rozwieszenia na suszarce pokojowej na środku salonu. Jeśli jeszcze nie zainwestowałeś w suszarkę bębnową do ubrań, czas to zmienić! Zobacz najlepsze urządzenia w budżecie do 3000 zł!

Jak wybrać suszarkę do ubrań? Co wziąć pod uwagę?

Jak w przypadku innych sprzętów do domu, warto poświęcić trochę czasu na uważną analizę poszczególnych modeli. Producenci prześcigają się w proponowaniu innowacyjnych rozwiązań, które ułatwiają korzystanie z urządzeń. Zobacz, które elementy specyfikacji technicznej powinieneś szczególnie uważnie przeanalizować:

  • pojemność suszarki - dobrze, by była zbliżona do pojemności pralki; jeśli planujesz suszenie od czasu do czasu, możesz pomyśleć o modelu o mniejszym wsadzie;
  • klasa energetyczna - suszarki generalnie zużywają dużo energii elektrycznej, dlatego wyższa klasa pozwoli ci oszczędzić na rachunkach za prąd;
  • generowany hałas - gdy zdecydujesz się na stosunkowo cichą suszarkę, możesz korzystać z niej nawet w nocy;
  • dostępne programy przeznaczone do różnego rodzaju zawartości;
  • funkcja pary;
  • pompa ciepła;
  • inne funkcje ułatwiające suszenie - różnią się w zależności od modelu;
  • łatwe sterowanie - w tym kompatybilność z aplikacją mobilną.

Czy warto wybierać suszarkę tej samej marki, co pralkę? Zdecydowanie jest to dobry pomysł! Producenci często tworzą kompatybilne zestawy sprzętów, które potrafią się między sobą komunikować. Dobrym przykładem jest są sprzęty Samsung AI Control, które łączą się za pomocą modułu Wi-Fi. Dzięki temu program suszenia jest odpowiednio dobierany do programu prania i załadunku pralki.

Budżet 3000 zł pozwala na wybór suszarek z pompą ciepła oraz z funkcjami pary. Co to oznacza? Suszarki z pompą ciepła bardziej energooszczędne niż sprzęty z grzałką. Wynika to z możliwości odzyskiwania ciepła, które normalnie jest tracone podczas suszenia ubrań. Szybko zobaczysz różnicę w rachunkach za prąd.

Powinieneś też wiedzieć nieco więcej o funkcja pary - pozwalają one na pozbycie się zagnieceń i odświeżenie odzieży. Ubrania, które wyjmiesz z suszarki nie będą wymagały długiego prasowania, lecz będą gładkie i przyjemne w dotyku.

Polecane suszarki do ubrań do 3000 zł

Na jakie suszarki warto zwrócić uwagę? Dobre modele w budżecie do 3000 zł znajdziesz w ofercie wielu producentów. Zobacz, które są szczególnie warte uwagi.

  • SIEMENS WT7U46EPL iQ500 - suszarka z pompą ciepła o załadunku 9 kg. Specjalna konstrukcja płyty bocznej niweluje hałas w trakcie wirowania. Warto również zwrócić uwagę na iSensoric - czyli automatyczne rozpoznawanie przez czujnik, że pranie wewnątrz bębna jest już suche. SoftDry to zaś rozwiązanie, które pozwoli zadbać o delikatne tkaniny, a także zniwelować powstawanie zagnieceń.
  • WHIRLPOOL FFT M22 9X2BS PL - kolejna suszarka z pompą ciepła o pojemności 9 kg. Jak w innych sprzętach tej marki, także i tutaj znajdziesz technologię Szósty Zmysł - inteligentne czujniki dopasują program suszenia do ilości i wilgotności ubrań. Po zakończeniu nie musisz spieszyć się z rozładowaniem urządzenia - dzięki technologii FreshCare+ masz na to aż sześć godzin! A jeśli pośpiech jest wskazany, zawsze możesz skorzystać z opcji szybszego suszenia.
  • BEKO B5T68243WDC - suszarka z pompą ciepła, chętnie wybierana ze względu na funkcje pary. Jej pojemność to 8 kg. Innowacyjna IronFinish sprawia, że ubrania wyjęte z pralki pozbawione są zagnieceń i możesz od razu je założyć - odpada więc prasowanie! By łatwo sterować suszarką, możesz skorzystać z aplikacji mobilnej HomeWhiz.

Poznaj suszarki do ubrań w sklepie MediaMarkt! Pamiętaj, by sprawdzić recenzje użytkowników - to cenne źródło informacji o tym, jak model, który wpadł ci w oko sprawdza się w praktyce.


comments powered by Disqus