Różni, czyli jacy? Spotkanie wokół książki „Jedno oko na Maroko. Rozmowy z osobami, które się wyróżniają”

Autor: Dwie Siostry Redaktor: Motyl

Dodane: 07-12-2022 20:43 ()


Już w najbliższy piątek wieczorem odbędzie się spotkanie wokół książki Tomasza Kwaśniewskiego i Anny Bedyńskiej  „Jedno oko na Maroko. Rozmowy z osobami, które się wyróżniają”.

Z autorem książki oraz jej bohaterami – Edytą, Lechem, Pawłem i Tomkiem – będziemy rozmawiać o intrygujących różnicach między ludźmi. O wyróżnianiu się, zaciekawieniu odmiennością i bezkompromisowych dziecięcych pytaniach. O historiach związanych z książką oraz o tym, dlaczego lepiej wyjść komuś na spotkanie niż się go obawiać.

Spotkamy się w miejscu szczególnie sprzyjającym takim rozmowom – w Centrum Sztuki Włączającej. To nowe miejsce na mapie Warszawy – interdyscyplinarny ośrodek prowadzący działalność edukacyjną, kulturalną, artystyczną i badawczą związaną z niepełnosprawnością. A także siedziba Teatru 21, którego aktorami są osoby z zespołem Downa i autyzmem.  

Zapraszamy rodziców, dzieci od lat 7. i wszystkich, których ciekawią inni ludzie.

piątek, 9 grudnia 2022, godz. 18:30

Centrum Sztuki Włączającej / Teatr 21

Skoczylasa 10/12, Warszawa

Rodziców, dzieci od lat 7. i wszystkich, których ciekawią inni ludzie, zapraszamy na spotkanie wokół książki Tomasza Kwaśniewskiego i Anny Bedyńskiej „Jedno oko na Maroko. Rozmowy z osobami, którey się wyróżniają” w opracowaniu graficznym Anny Kaźmierak.

Z autorem książki oraz jej bohaterami – Edytą, Lechem, Pawłem i Tomkiem – będziemy rozmawiać o intrygujących różnicach między ludźmi. O wyróżnianiu się, zaciekawieniu odmiennością i bezkompromisowych dziecięcych pytaniach. O historiach związanych z książką oraz o tym, dlaczego lepiej wyjść komuś na spotkanie niż się go obawiać.

Spotkamy się w miejscu szczególnie sprzyjającym takim rozmowom – w Centrum Sztuki Włączającej. To nowe miejsce na mapie Warszawy – interdyscyplinarny ośrodek prowadzący działalność edukacyjną, kulturalną, artystyczną i badawczą związaną z niepełnosprawnością. A także siedziba Teatru 21, którego aktorami są osoby z zespołem Downa i autyzmem.  

Podczas spotkania fragmenty książki przeczytają aktorzy Teatru 21.

Spotkanie z tłumaczeniem na Polski Język Migowy.

Wstęp wolny

Zapraszamy!

 

O uczestnikach spotkania:

Edyta Baker jest transpłciową kobietą – urodziła się z ciałem chłopca, ale od zawsze czuła się dziewczynką. Dziś jest dziennikarką i aktywistką działającą na rzecz osób transpłciowych.

Lech Korusiewicz opowiada w książce o nagości i wstydzie, ponieważ sam jest nudystą i nie wstydzi się swojego ciała. Jest też instruktorem jogi i osobą bardzo aktywną fizycznie. Przez ponad 20 lat był nauczycielem.

Paweł Wojda i Tomek Wojda są bliźniakami – tak podobnymi, że trudno ich rozróżnić. Gdy książka powstawała, studiowali i reprezentowali Polskę w sumo. Dziś Tomasz tworzy projekty informatyczne, a Paweł zajmuje się biznesem.

Tomasz Kwaśniewski jest dziennikarzem i reporterem, autorem książki „Jedno oko na Maroko”. Wymyślił i przeprowadził składające się na książkę rozmowy.

 

O książce:

„Jedno oko na Maroko” to pierwsza reporterska książka dla dzieci – zbiór rozmów z osobami, które na różne sposoby wyróżniają się wśród innych. Opowiadają w niej one o sobie, odpowiadając na proste pytania, jakie mogłoby zadać dziecko.

Wśród bohaterów książki są niewidomy, kulturysta, transpłciowa kobieta, bliźniacy, ksiądz, bezdomny czy osoba niskorosła. Czternaście krótkich rozmów ukazuje różnorodność ludzkich historii, doświadczeń i odczuć. Porusza i daje do myślenia. Pobudza wrażliwość, empatię i otwartość na ludzką odmienność. To książka do czytania i do rozmowy. Dla młodszych i starszych, dzieci i rodziców.

Właśnie ukazało się jej nowe wydanie, w nowym, pełnym energii opracowaniu graficznym Anny Kaźmierak, wzbogacone o dodatkowe, nieuwzględnione wcześniej fotografie Anny Bedyńskiej.


comments powered by Disqus