Peter A. Flannery „Decimus Fate i Rzeźnik z Guile” - zapowiedź

Autor: Fabryka Słów Redaktor: Motyl

Dodane: 30-10-2022 13:27 ()


18 listopada odbędzie się premiera drugiego tomu Decimusa Fate’a.

 

Peter A. Flannery

Decimus Fate i Rzeźnik z Guile (#2 Decimus Fate)

Premiera 18.11.2022

Tłumaczenie Maciej Pawlak

Ilustracje Paweł Zaręba

Ilustracja okładkowa Piotr Cieśliński

Gdy w mieście Guile giną dwaj młodzi mężczyźni, zaskakujący rozwój wypadków rzuca Decimusa Fate i Opiekuna do rozpaczliwej walki o życie. Czarownice, mroczni zabójcy czy potwory zamieszkujące labirynt podziemnych tuneli - to wszystko tylko preludium. Podążając za prawdą i rozwiązaniem zagadki przyjdzie im bowiem stanąć twarzą w twarz z osławionym Rzeźnikiem z Guile.
Ale kto wie, czy znacznie większe zagrożenie nie czai się znacznie bliżej domu. Gdzieś, gdzie ucieczka z więzienia i zabójstwo prominentnego maga zdają się tylko drobnymi zdarzeniami dnia codziennego w wielkim portowym mieście. Codzienność jednak, zwłaszcza codzienność niezwykłych ludzi, stanowi często wstęp do wydarzeń, które wstrząsną posadami świata. Ale to, zazwyczaj, okazuje się dużo, dużo później. I o wiele za późno.

 

Z opinii Czytelników:

Świetny czasoumilacz! Magia, zagadki, zaskoczenia - to podobało mi się najbardziej. No i cudne ilustracje!

***
Czyta się bardzo przyjemnie i nie ma czasu na nudę.

***
Musicie wiedzieć, że sięgając po „Decimusa” będziecie się dobrze bawić w stylu klasycznej fantastyki.

***
Bardzo lubię, kiedy autor potrafi opowiedzieć historię obrazowo, nie rozwlekając jej. Wtedy wiem, że naprawdę ma pomysł na historię i nie musi jej zapychać nieistotnymi opisami.

***
Czy często zdarza się Wam, że zaledwie po przeczytaniu kilku zdań, już wiecie, że pokochacie tę książkę?

Peter A. Flannery:

 

Studiował sztukę i projektowanie, ale wcześnie opuścił szkołę artystyczną, aby pracować w leśnictwie. Potem było ogrodnictwo oraz przemysł zabawkarski, choć nieustannie w głowie Petera krążyła myśl o pisaniu. Wyżywał się więc w pełnych niepokoju wierszach typowych dla nastolatka, opowiadaniach i pierwszych próbach powieści. Wszystko uwieczniane odręcznie na liniowanym papierze A4 lub na starej maszynie do pisania.

W czasie, gdy pracował dla studia projektowego w Edynburgu, pojawiła się możliwość zmiany profesji – z rzeźbienia na pisanie. Peter odważył się skorzystać z tej szansy i stał się czołowym pisarzem w firmie Target Games UK, gdzie pracował nad pomysłami, nowelami i opowiadaniami do gier planszowych.

Gdy w 2017 roku ukazał się jego „Mag bitewny”, z miejsca zakasował amerykańskie i brytyjskie rankingi książek fantasy. Powieść od razu przetłumaczono na 7 języków.

Peter, gdy nie pisze, z zamiłowaniem zajmuje się łucznictwem i astronomią. Stara się też być zawsze o krok przed swoimi dwoma synami, zarówno podczas gry w szachy jak i w uwielbianych przez nich grach strategicznych.

Mieszka z rodziną w małym miasteczku w Szkocji.


comments powered by Disqus