Andrzej Pilipiuk „Czarna góra” – zapowiedź

Autor: Fabryka Słów Redaktor: Motyl

Dodane: 11-02-2021 17:34 ()


24 lutego ukaże się nowy wspaniały, zaskakujący - naprawdę dobry - zbiór opowiadań Andrzeja Pilipiuka „Czarna góra”. Mistrz Opowiadań odkrywa kolejne tajemnice swoich bohaterów. Tym razem wyjątkowo przewrotnie!

 

„Czarna góra” – Andrzej Pilipiuk

  • Premiera: 24 lutego 2021 r.
  • cena: 49,90 zł
  • ISBN: 978-83-7964-635-7
  • oprawa zintegrowana
  • objętość: 400 stron

NIE MUSISZ BYĆ FANEM FANTASTYKI, ABY ZAKOCHAĆ SIĘ W TEJ KSIĄŻCE

O książce:

Gdzieś w dziczy u stóp Uralu umiera były katorżnik. Jego samotna śmierć staje się początkiem drogi dla dwóch ludzi. Wiekowego zesłańca i kilkunastoletniego chłopaka. Każdy ruszy w inną stronę, a jeden z nich rzuci prawdziwe wyzwanie śmierci.

Mistrz Opowiadań odkrywa kolejne tajemnice swoich bohaterów. Tym razem wyjątkowo przewrotnie!

Jeśli zastanawialiście się kiedyś, kim był Paweł Skórzewski, zanim został Doktorem Skórzewskim, teraz się tego dowiecie. Dowiecie się także do czego może się przydać pobyt w szpitalu psychiatrycznym, ile może człowieka kosztować imperatyw moralny (w przeliczeniu na złotówki) oraz co łączy Roberta z Marszałkiem Piłsudskim.

Dla wyjątkowo zainteresowanych: relacja z ocalenia carewicza Aleksandra z pomocą... polskiej bomby atomowej.

 

O autorze:

Andrzej Pilipiuk, człowiek, dla którego pisanie, to pełnoetatowe zajęcie, dające radość zarówno jemu, jak i czytelnikom.

40 powieści, a prócz tego komiksy i liczne opowiadania.

Sprzedał grubo > 1 500 000 egzemplarzy (słownie: ponad jeden milion pięćset tysięcy).

Mimo, że wydaje 2 książki rocznie, ma czas na:

- promowanie historii Wojsławic, rodzinnej miejscowości Jakuba Wędrowycza (jednej z najpopularniejszych postaci polskiej fantastyki), poprzez działanie w założonej przez siebie Fundacji Ku Przeszłości,

- spotkania z czytelnikami: osobiste i online – nie zawodzi nigdy swoich fanów,

- kopanie w przeszłości – wykształcenie archeologiczne z sukcesem wykorzystuje przy kreowaniu nietuzinkowych przygód innego bohatera swoich książek – Roberta Storma,

- bycie mentorem dla debiutantów,

- podróże – Skandynawia, to jego miłość.

Dziewięciokrotnie nominowany do nagrody im. Janusza A. Zajdla, uhonorowany nią w 2002 roku za opowiadanie „Kuzynki”. Czterokrotny laureat nagrody Nautiliusa. Uhonorowany Pucharem Bachusa i Srebrną Muszlą. W 1998 roku nominowany do Śląkfy, nagrody Śląskiego Klubu Fantastyki w kategorii „Pisarz roku”.

As EMPiK-u 2006 – jeden z trzech najchętniej kupowanych autorów.


comments powered by Disqus