Klub Świata Komiksu Egmont Polska na 31. Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier – Cyber Edition

Autor: Egmon Redaktor: Motyl

Dodane: 14-11-2020 08:38 ()


Bogaty program spotkań, paneli dyskusyjnych, prelekcji i wideo-wywiadów, a także galeria prac konkursowych z tegorocznych edycji konkursu dla dzieci i na krótką formę komiksową, rozgrywki turniejowe w League of Legends i możliwość otrzymania specjalnej antologii komiksowej. To wszystko czeka na uczestników wirtualnej edycji tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, który odbędzie się on-line, w dniach 14 i 15 listopada br. na platformie www.komiksfestiwal-cyberedition.com

Ponadto zapraszamy na spotkania z autorami serii „BRADL” – Tobiaszem Piątkowskim i Markiem Oleksickim oraz z kontynuatorami kultowego „Kajka i Kokosza” Janusza Christy i twórcami serii „Lil i Put” – Maciejem Kurem i Piotrem Bednarczykiem.

Na uwagę zasługuje potkanie z Bartoszem Sztyborem, autorem scenariuszy do wydanych nakładem Egmontu serii „Niezła draka, Drapak” i „Rufus, wilk w owczej skórze”, który opowie o tym, jak pracuje się dla zagranicznych wydawców (obecnie współtworzy „Wiedźmina” dla Dark Horse Comics).

Poza spotkaniami autorskimi, warto posłuchać dyskusji poświęconych komiksom z portfolio Egmontu. W sobotę na scenie głównej odbędzie się panel dyskusyjny poświęcony wpływowi komiksów na popkulturę, a w niedzielę zapraszamy na spotkanie zatytułowane „50 twarzy Harleen”.

Dla wszystkich fanów dobrych komiksów interesujące będą również spotkania z Tomaszem Kołodziejczakiem, który w sobotę opowie o planach wydawniczych na 2021 rok, a w niedzielę podsumuje 30 lat działalności Egmont Polska.

Równie ciekawie zapowiada się panel poświęcony nominacjom do albumu roku. Wśród dziesięciu nominowanych do nagrody tytułów znalazły się dwa albumy wydane przez Egmont: 4 tom serii „Bradl” Marka Oleksickiego i Tobiasza Piątkowskiego oraz piąta część stworzonej przez Berenikę Kołomycką serii „Malutki Lisek i Wielki Dzik”.

Poza spotkaniami na Scenie Głównej, zapraszamy do Strefy Premium. Trafią tam dodatkowe nagrania, między innymi druga część spotkania z Grażyną i Zbigniewem Kasprzakami oraz rozmowa z Tomaszem Kołodziejczakiem o 30-leciu Egmont Polska.

W trybie VOD, materiały będą dostępne od startu festiwalu 14 listopada do 30 listopada br.

PLAN SPOTKAŃ Z AUTORAMI

[Godziny spotkań są na bieżąco aktualizowane na stronie Organizatora festiwalu w zakładce PROGRAM: https://komiksfestiwal-cyberedition.com/program]

 

SOBOTA, 14 listopada

 

Scena Główna

 

Nominacje do albumu roku – panel dyskusyjny

Eksperci i jednocześnie przedstawiciele jury tegorocznego konkursu na najlepszy polski album komiksowy omawiają dziesięć nominowanych do tej nagrody publikacji.

 

Marvel i inni – wpływ komiksów na popkulturę – panel dyskusyjny

Jakie trendy oraz zmiany w popkulturze pojawiły się dzięki Marvelowi? To wydawnictwo jest z nami już od kilku pokoleń. O tym, co tak naprawdę im zawdzięczamy, rozmawiają Tomasz Kozłowski, Dominik Pańczyk i Mateusz Papis z United States of Komiks.

 

Maciej Kur i Piotr Bednarczyk - „Lil i Put” po raz piąty      

O pracy nad tomem piątym (Parada przypałów) komiksowej serii dla odbiorcy w każdym wieku z autorami rozmawia Marcin Łuczak. Lil i Put - „z wykształcenia darmozjady, z profesji nieroby” - wędrują w poszukiwaniu tanich posiłków i pieniędzy, nierzadko pakując się przy tym w tarapaty. Chodu!!!

 

Tomasz Kołodziejczak – zapowiedzi Egmont Polska na 2021 r.

Największy wydawca komiksów w Polsce w rozmowie z Marcinem Łuczakiem opowie o planowanej ofercie Egmont Polska na 2021 rok oraz zdradzi, jakich nowych tytułów i reedycji możecie się spodziewać.

 

Spotkanie z Grażyną i Zbigniewem Kasprzakami

Tego duetu nie trzeba przedstawiać: KAS i GRAZA, ilustrator i kolorystka w rozmowie z Adamem Radoniem. Spotkanie z okazji premiery zbiorczego wydania pierwszych komiksów Zbigniewa Kasprzaka – „Bogowie z Gwiazdozbioru Aquariusa”. Część pierwsza rozmowy Adama Radonia z polskimi klasykami.

 

NIEDZIELA, 15 listopada

 

Scena Główna

 

50 twarzy Harleen – panel dyskusyjny

Pomocnica Jokera przechodziła już kilka wcieleń. Czy nadal żyje tylko w jego cieniu? Dominik Pańczyk i Piotr Jackowski z United States of Komiks przybliżą kilka z licznych odsłon byłej psychiatry ze szpitala Arkham – Harleen Frances Quinzel, znanej antagonistki z komiksów wydawnictwa DC Comics.

 

Maciej Kur i Piotr Bednarczyk - Kolejny tom "Kajka i Kokosza"   

Blisko trzydzieści lat po premierze ostatniego komiksu Janusza Christy Kajko i Kokosz powrócili. O przygodach dzielnych wojów ze scenarzystą i kolorystą, kontynuatorami kultowej serii Janusza Christy, rozmawia Marcin Łuczak.

 

Bill Sienkiewicz - Komiks jak plastelina [PL/EN]

Po raz pierwszy na MFKiG: amerykański artysta, legendarny Bill Sienkiewicz rozmawia o jednym z najbardziej elastycznych mediów na świecie – komiksie. Z twórcą kultowej Elektry: Assassin do scenariusza Franka Millera rozmawiał Bartek Czartoryski.

 

R.M. Guera - Sztuki nie da się opowiedzieć [PL/EN]         

O twórczości, która wymyka się definicjom, w rozmowie z Bartkiem Czartoryskim opowiada rysownik Skalpa i Przeklętego.

 

Bartosz Sztybor - Scenarzysta za granicą    

O tym, jak pracuje się dla zagranicznych wydawców, autor opowiada Marcinowi Łuczakowi.

 

Marek Oleksicki i Tobiasz Piątkowski - „Bradl” po raz piąty         

Dynamiczna akcja, niebezpieczne rozgrywki, mroczne siedziby tajnych organizacji i niezwykli bohaterowie gotowi ryzykować życie dla swojej ojczyzny. Z autorami popularnej serii historycznej opartej na losach polskiego szpiega, o jej ostatnim tomie rozmawia Marcin Łuczak.

 

Tomasz Kołodziejczak - 30 lat Egmontu nad Wisłą

W tym roku Egmont Polska świętuje swoje 30-lecie. Jeśli chcecie się dowiedzieć, jak to wszystko się zaczęło, skąd wzięła się nazwa Egmont oraz jak Tomasz Kołodziejczak trafił do tej firmy, obejrzyjcie to spotkanie. O trzech dekadach Egmontu w Polsce z szefem Klubu Świata Komiksu rozmawia Marcin Łuczak.

 

Grzegorz Rosiński - W pracowni Thorgala

Wizyta w pracowni Grzegorza Rosińskiego. Z wieloletnim przyjacielem Festiwalu, dobrze znanym wszystkim jego bywalcom, rozmawia Adam Radoń. Co tym razem będzie miał do powiedzenia rysownik kultowych serii „Thorgal”, „Szninkiel” i „Zemsta hrabiego Skarbka”? Zobaczcie sami!

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier to największa tego typu impreza w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Ostatnią edycję festiwalu w łódzkiej hali Expo-Łódź odwiedziło ponad 20 tysięcy osób. 


comments powered by Disqus