Polskie komiksy Klubu Świata Komiksu Egmont - wrzesień 2020

Autor: Egmont Redaktor: Motyl

Dodane: 09-09-2020 16:38 ()


Wrzesień obfituje u nas w albumy polskich twórców. Wydawnictwo Egmont ma propozycje i dla dorosłych, i dla dzieci. Zapraszam do zapoznania się z poniższymi tytułami. 

  • Antologię „Bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa” narysowaną przez wyśmienitego rysownika opowieści graficznych Zbigniewa „Kasa” Kasprzaka. Album zbiera komiksy pierwotnie wydane przez wydawnictwo Sport i Turystyka, Krajową Agencję Wydawniczą oraz przez magazyn „Fantastyka” w latach 1982–1987: „Bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa”, „Regenerit”, dylogię „Gość z kosmosu” i „Zbuntowana”, „Człowiek bez twarzy”, „Hipotezy. Zagłada Atlantydy” oraz „Exponat AX”.
  • Drugi tom „Wounded” - mocnej opowieści osadzonej w realiach Dzikiego Zachodu autorstwa rysownika i scenarzysty Mikołaja Spionka
  • Trzy albumy laureatów konkursu im Janusza Christy na komiks dla dzieci:

szósty tom opowieści „Malutki Lisek i Wielki Dzik” Bereniki Kołomyckiej

czwarty tom pełnych humoru przygód dla dzieci o krasnoludzie Napie z magicznej krainy autorstwa Macieja Jasińskiego i Krzysztofa Trystuły

- piąty tom humorystycznej opowieści fantasy „Lil i Put” Piotra Bednarczyka i Macieja Kura

 

 

Klasyka Polskiego Komiksu. Bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa

Scenariusz: Zbigniew Kasprzak, Wiesława Wierzchowska,

Tadeusz Markowski, Andrzej Krzepkowski

Rysunki: Zbigniew Kasprzak

Oprawa: twarda

Objętość: 264 strony

Format: 205x285                           

Cena: 119,99

ISBN: 978-83-281-5859-7

Język oryginału: polski

Seria: Klasyka Polskiego Komiksu

Kategoria: komiks polski

Tematyka: science fiction

 

Dwutysięczny album w Klubie Świata Komiksu!

Przedstawiciele zaawansowanej cywilizacji awaryjnie lądują swoim statkiem kosmicznym na Ziemi, a ludzie są przekonani, że odwiedzili ich sami bogowie. Do Oceanu Spokojnego wpada tajemniczy obiekt z kosmosu, wydarzenie to rozpoczyna szereg niewyjaśnionych katastrof morskich. Pewien Ateńczyk udaje się do egipskich kapłanów, aby poznać historię zaginionego przed tysiącem lat państwa. Te i inne opowieści science fiction zawarte w niniejszej wyjątkowej antologii stworzył wyśmienity polski rysownik opowieści graficznych Zbigniew „Kas” Kasprzak.

Antologia „Bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa” zbiera komiksy pierwotnie wydane przez wydawnictwo Sport i Turystyka, Krajową Agencję Wydawniczą oraz przez magazyn „Fantastyka” w latach 1982–1987: „Bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa”, „Regenerit”, dylogię „Gość z kosmosu” i „Zbuntowana”, „Człowiek bez twarzy”, „Hipotezy. Zagłada Atlantydy” oraz „Exponat AX”. Publikację wzbogacają wstęp i biografia, napisane przez Adama Ruska, a także obszerna galeria wcześniej niepublikowanych plansz i szkiców Kasa. Nowością i nie lada gratką dla fanów twórczości autora są także trzy nowe okładki do czarno-białych opowieści (wydanych w „Fantastyce” w odcinkach) i okładka główna całego albumu, które Kas narysował specjalnie do tego wydania.

 

 

Wounded, Ostatnie słowa, tom 2

Scenariusz: Mikołaj Spionek

Rysunki: Mikołaj Spionek

Oprawa: twarda

Objętość: 56 stron

Format: 216x285                           

Cena: 34,99

ISBN: 978-83-281-1882-9

Język oryginału: polski

Seria: Wounded

Kategoria: komiks polski

Tematyka: western

 

Po debiutanckim albumie Mikołaja Spionka pt. „Wounded – Skradzione lata” czas na drugi tom (z planowanych trzech) i dalszą część opowieści o zbrodni, zemście i odkupieniu osadzonej w realiach Dzikiego Zachodu.

Po wielkiej strzelaninie w Bricktown Bolton powraca do sił. Pragnie kontynuować poszukiwania morderców swojej rodziny i wymierzyć należną im sprawiedliwość. Informacje, jakie udało mu się zdobyć, prowadzą go do Memphis, dynamicznie rozbudowującego się miasteczka, które spokojnie zamieszkuje jeden ze zbrodniarzy, Bill Matlock.

W międzyczasie Bolton spotyka na swojej drodze Nathana, młodego chłopaka, który ma wielki talent do gry w karty i pakowania się w kłopoty. Sprawy zaczynają przybierać dla wszystkich zaskakujący obrót, kiedy gang opryszków próbuje wyrównać rachunki z młodocianym oszustem Nathanem…

 

KOMIKSY LAURETÓW KONKURSU IM. JANUSZA CHRISTY

Konkurs im.  Janusza Christy to inicjatywa podjęta w 2013 roku przez Wydawnictwo Egmont, mająca na celu promowanie nowych polskich twórców komiksowych oraz ich prac adresowanych do dzieci. Komiksy laureatów konkursu im. Janusza Christy utrzymane są w różnej konwencji – od zabawnej fantasy, przez humor, baśń i przygodę, po poważniejszy komiks obyczajowy. Rysowane różnymi technikami i w różnorodnej stylistyce plastycznej. Poszczególne serie adresowane są do dzieci w różnym wieku, od 6 do 12 lat. Całość kolekcji to interesująca i różnorodna oferta współczesnego komiksu dziecięcego, stworzonego przez nową generację polskich twórców.

 

Malutki Lisek i Wielki Dzik – Okropieństwo, tom 6

Scenariusz: Berenika Kołomycka

Rysunki: Berenika Kołomycka

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 48 stron

Format: 215x290                           

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-281-5839-9

Język oryginału: polski

Seria: Konkurs Janusza Christy

Kategoria: komiks polski

Tematyka: humor

Jak się okazuje, nie zawsze jest miło i przyjemnie. Są sytuacje, gdy zalewa nas złość, a okropne słowa cisną się na pyszczek. Wtedy wszystko się wali na głowę. Otaczają nas potwory i pułapki. Los płata okrutne figle, a łapki grzęzną w bagnie. Ocalić nas może tylko spokój i wsparcie przyjaciół.

Szósty tom uwielbianej przez młodych czytelników serii, której pierwszy tom został nagrodzony w „Konkursie im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”.

Autorką komiksu jest Berenika Kołomycka, graficzka, ilustratorka i projektantka. Stworzyła rysunki do komiksów „Wykolejeniec” (scen. Grzegorz Janusz) i „Tej nocy dzika paprotka” (scen. Marzena Sowa).

 

 

Krasnolud Nap – Żeni się tylko osiem razy, tom 4

Scenariusz: Maciej Jasiński

Rysunki: Krzysztof Trystuła

Oprawa: miękka ze skrzydełkami  

Objętość: 40 stron

Format: 215x290                           

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-281-5840-5

Język oryginału: polski

Seria: Konkurs Janusza Christy

Kategoria: komiks polski

Tematyka: humor

 

Czwarty tom pełnych humoru przygód dla dzieci o krasnoludzie Napie z magicznej krainy. Tym razem album zawiera kilka dłuższych i krótszych historii.

Smok Kssob cierpiący na zaburzenia pamięci długotrwałej po raz kolejny zapomina o swoim zaplanowanym ślubie i zrobi wszystko, aby odzyskać miłość ukochanej. Bracia Topór, Opór, Pór i Ór wykonują swoją pierwszą misję w Smoczej Krainie i odkrywają rodzinne tajemnice. Gadający pies Aza oraz Bodor zakładają artystyczną trupę i poznają smak sukcesu oraz pewnego złego czarodzieja. Krasnolud Nap zostaje sam w zamku i będzie musiał obronić go przed niespodziewanym atakiem. Natomiast wyciągnięty z wody przez rybaka lord Dartor liczy na pomoc swoich wiernych ludzi – jednak ci będą musieli najpierw podnieść poziom swojej edukacji, aby odczytać list od szefa.

Album stworzyli Maciej Jasiński, scenarzysta wielu komiksów biograficznych i komiksów dla dzieci (np. „Uczeń Heweliusza”, „Detektyw Miś Zbyś na tropie”, „Bajka wybierajka”), oraz Krzysztof Trystuła, ilustrator, projektant graficzny i autor komiksów (m.in. albumu „Uczeń Heweliusza”). Komiks został nagrodzony w drugiej edycji „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”.

 

Lil i Put – Parada przypałów, tom 5

Scenariusz: Maciej Kur

Rysunki: Piotr Bednarczyk

Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Objętość: 48 stron

Format: 215x290                           

Cena: 24,99

ISBN: 978-83-281-5841-2

Język oryginału: polski

Seria: Konkurs Janusza Christy

Kategoria: komiks polski

Tematyka: humor

Piąty tom humorystycznej opowieści fantasy dla odbiorcy w każdym wieku. Tym razem album zawiera zbiór wielu jedno- oraz kilkustronicowych opowieści, z których większość ukazała się w ciągu ostatnich kilku lat na łamach magazynu „Nowa Fanstatyka”. Jest także sześć zupełnie nowych wcześniej niepublikowanych historii!      

Put przeżyje kryzys egzystencjalny, będzie zaczytywał się w książkach i odda się melomanii. Lil postanowi ujeżdżać trolla i poszczyci się celnym strzałem z łuku! Obaj bohaterowie trafią też między innymi na wyspę skarbów, do raju oraz do aresztu za zakłócanie ciszy nocnej, otrzymają mandat i kupią kamień filozoficzny z przeceny! Miksja zajmie się wywoływaniem sił nadprzyrodzonych i znów natknie się na krasnoludy! Morbinka będzie szukać ciszy i spokoju. Słodkie lenistwo, straszne potwory, potyczki z krasnoludami, niebezpieczne podróże i mnóstwo głupich pomysłów – jednym słowem zwykłe, szare życie w świecie fantasy!

Scenariusz komiksu napisał Maciej Kur, absolwent warszawskiej ASP, współautor seriali animowanych i filmów dokumentalnych. Rysunki są dziełem innego absolwenta warszawskiej ASP – ilustratora, malarza i twórcy murali Piotra Bednarczyka. Obaj Panowie są także autorami kontynuacji kultowej serii Janusza Christy „Kajko i Kokosz”. Komiks nagrodzony w pierwszej edycji „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”.

Galeria


comments powered by Disqus