Nowości wydawnictwa Zysk i S-ka

Autor: Zysk i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 29-10-2019 18:31 ()


Jeszcze na dobre nie opadł kurz po Targach Książki w Krakowie, jeszcze nie zdążyliśmy się nacieszyć kupionymi książkami, a tu już przychodzimy z nowymi. I to naprawdę dobrymi tytułami!

Przede wszystkim: "Wojenna korona" Elżbiety Cherezińskiej. Wyczekana, wielka kontynuacja, nowy tom cyklu "Odrodzone Królestwo". Wszyscy myśleliśmy, że to już koniec. Że losy Królestwa Autorka pozostawiła otwarte. Nie. Historia wymaga domknięcia. "Opowieść trwa. Historia nie kończy się nigdy".

Mamy również nową książkę znakomitej nigeryjskiej pisarki Chimamandy Ngozi Adichie, czyli "Kochaną Ijeawele albo manifest feministyczny w piętnastu wskazówkach".

Jest także nawiązująca do "Mojej walki" Karla Ove Knausgarda książka Caroliny Setterwall, czyli "Bądźmy dobrej myśli"

Dla fanów "Upiornych opowieści po zmroku" mamy "Więcej upiornych opowieści po zmroku", a dla miłośników G.R.R. Martina nowe wydanie "W domu robaka".

 

Wojenna korona
Elżbieta Cherezińska
 
 
 
Format: 150 x 230 mm                 
Stron: 672                                 
Okładka: miękka ze skrzydełkami   
Seria: Odrodzone Królestwo        
Wydawnictwo: Zysk i S-ka           
Wydanie: wyd. 1                  
ISBN: 978-83-8116-751-2
Sugerowana cena det.: 49,00 zł  

Dokonało się. Na skroniach Władysława Łokietka spoczęła królewska korona. Ale wrogowie króla rosną w siłę. Jan Luksemburski wygrywa straszliwą bitwę pod Mühldorf i wyrasta na ważnego europejskiego gracza. Krzyżackie intrygi sprawiają, że wyrok papieski jest nie do wykonania. Władysław zaczyna pojmować, iż żadna dyplomacja nie pozwoli mu odzyskać Pomorza. Wchodzi w sojusz, który nikomu w Europie nie przyszedłby do głowy. Zaskakuje wrogów i wkracza na wojenną ścieżkę, by dokonać zemsty za królobójstwo sprzed trzydziestu lat. Nie ma jednak pojęcia, że na życie jego jedynego syna czyha nieznany wróg. Następca tronu jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie, a na królestwo polskie rusza potężna armia Jana Luksemburskiego.

 

Kochana Ijeawele albo manifest feministyczny w piętnastu wskazówkach
Chimamanda Ngozi Adichie
 
 
 
Format: 135 x 205 mm                 
Stron: 68 
Okładka: miękka ze skrzydełkami         
Wydawnictwo: Zysk i S-ka 
Tłumaczenie: Katarzyna Karłowska           
Wydanie: wyd. 1                 
ISBN: 978-83-8116-795-6                           
Sugerowana cena det.: 24,90 zł  

Mocna wypowiedź na temat współczesnego feminizmu Chimamandy Ngozi Adichie, autorki bestsellerowej powieści Amerykaana i eseju Wszyscy powinniśmy być feministami – ujęta w formie listu do przyjaciółki.

Kilka lat temu Chimamanda Ngozi Adichie otrzymała list od bliskiej przyjaciółki z dzieciństwa z prośbą o radę, jak ma wychować nowo narodzoną córeczkę na feministkę. Odpowiedzią jest Kochana Ijeawele. Niniejsza książka-list składa się z piętnastu bezcennych wskazówek – dających do myślenia, życiowych, czasem żartobliwych – jak wychować córkę tak, by stała się silną i niezależną kobietą. Zachęcanie do zabawy także kolejkami i autkami, a nie tylko lalkami, szczere rozmowy o strojach, makijażu i seksualności, zerwanie z mitem, że kobiety są predysponowane do ciągłego przebywania w kuchni i że to mężczyźni powinni im udzielać „pozwolenia” na robienie kariery w pracy – to tylko część postulatów, za pomocą których Adichie zgrabnie obrazuje politykę równouprawnienia w XXI wieku. I co ważniejsze – zaczyna nową i bardzo potrzebną rozmowę o tym, co to znaczy być kobietą w dzisiejszych czasach.

 

Bądźmy dobrej myśli
Carolina Setterwall
 
 
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 364                              
Okładka: twarda     
Wydawnictwo: Zysk i S-ka   
Tłumaczenie: Maciej Muszalski               
Wydanie: wyd. 1                  
ISBN: 978-83-8116-655-3                        
Sugerowana cena det.: 45,00 zł  

Znakomita autobiograficzna powieść o utracie i próbie pogodzenia się ze śmiercią bliskiej osoby.

Pewnego dnia Carolina otrzymuje od swojego chłopaka Aksela dziwny e-mail zawierający hasła do komputera i inne instrukcje na wypadek jego śmierci. Aksel kończy swoją wiadomość słowami: „Bądźmy dobrej myśli!”. Pięć miesięcy później już nie żyje.

Debiutancka powieść Caroliny Setterwall opowiada o intensywnym uczuciu, które łączyło ją z Akselem, i szoku, kiedy pewnego ranka znalazła w łóżku jego martwe ciało. Z dokumentalną dokładnością rekonstruuje najdrobniejsze szczegóły ich wspólnego życia przed tragedią, starając się znaleźć jakieś wyjaśnienie tego, co się stało.

Bądźmy dobrej myśli to przejmująca opowieść o śmierci bliskiej osoby, lecz również o życiu – miłości, rodzicielstwie, nowoczesnym związku i związanych z nim oczekiwaniach.

 

Więcej upiornych opowieści po zmroku
Alvin Schwartz 
 
  
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 136                              
Okładka: twarda  
Wydawnictwo: Zysk i S-ka 
Tłumaczenie: Piotr Kuś             
Wydanie: wyd. 1                   
ISBN: 978-83-8116-786-4                            
Sugerowana cena det.: 29,90 zł  

Czy lubisz być straszony…

Witajcie w przerażającym świecie Upiornych opowieści, ponadczasowej kolekcji opowiadań o strachu, mrocznej zemście i nadprzyrodzonych zdarzeniach, okraszonych mrożącymi krew w żyłach ilustracjami.

Alvin Schwarz po raz kolejny zabiera młodych czytelników w świat niesamowitych opowieści. W tym tomie znajdziecie historie jeszcze bardziej mroczne, których puenta wywołuje zimne ciarki i nieprzyjemne uczucie niepokoju.

Dusze nieszczęśników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, że są martwi. Zmarli powstający z grobów i wyruszające w rejs statki pełne duchów, zjaw i niewyjaśnionych zdarzeń. Czym zasłużyła sobie załoga statku „Pride” na wieczne potępienie? Jaką tajemnicę skrywa stara „Gertrude Spurshoe” i żeglarz nazywany McLarenem?

Nie zabraknie również psów i kotów z piekielnych czeluści, gnijących narzeczonych jakby rodem z filmów Tima Burtona czy sytuacji z pogranicza jawy i snu. I choć czasami podczas czytania uśmiechniecie się, czasami przewidzicie zakończenie, to każda z opowieści może przerazić do szpiku kości. Wystarczy tylko, że zgasicie światła i pozwolicie, by Jeannie, Daisy czy Cyganka z bębnem przybyli…

Połączenie klimatu serialu Stranger Things z motywami znanymi z klasyki opowieści grozy spod znaku Stephena Kinga.

 

W domu robaka

G.R.R. Martin
 
 
 
Format: 140 x 205 mm                 
Stron: 108 
Okładka: twarda      
Wydawnictwo: Zysk i S-ka 
Tłumaczenie: Michał Jakuszewski               
Wydanie: wyd. 1                   
ISBN: 978-83-8116-761-1                            
Sugerowana cena det.: 29,90 zł  

Mroczna opowieść w stylu dark fantasy o podziemnym świecie pełnym cudów i grozy

Pod walącym się w gruzy miastem na zapomnianej planecie kryje się świat pełen spisków i zdrady. Młody Annelyn wiódł w podziemnym mieście życie człowieka uprzywilejowanego, ale gdy na oczach jego szlachetnie urodzonych przyjaciół upokorzył go sprytny łowca grounów zwany Dostarczycielem Mięsa Annelyn, na spółkę z tymi samymi przyjaciółmi, stworzył skomplikowany plan, mający mu umożliwić wywarcie zemsty. Jednakże plan kończy się niepowodzeniem i Annelyn musi zapuścić się w podziemne czeluści, gdzie odkrywa straszliwą prawdę o mitycznym Białym Robaku, któremu oddawali cześć jego przodkowie…

W domu robaka to niepokojąco klaustrofobiczna, straszliwa i mroczna opowieść opisująca niepowtarzalny świat. Jak wiele utworów George’a R.R. Martina w sposób metaforyczny opowiada o bezsensowności wojny i o tym, że lubimy sobie wyobrażać nieprzyjaciół jako bezmyślnych, pozbawionych twarzy morderczych obcych.


comments powered by Disqus