Nowości wydawnictwa Zysk i Spółka

Autor: Zysk i Spółka Redaktor: Motyl

Dodane: 17-01-2018 18:53 ()


Skończyliśmy właśnie porządki, a w międzyczasie zdążyliśmy przygotować dla Was kilka ciekawych premier - pierwszych w tym roku. Naszą i Waszą literacką przygodę w roku 2018 otwieramy surrealistycznym thrillerem, z wojną w tle, spod pióra China Mieville'a, "Ostatnie dni Nowego Paryża" to powieść nieco inna niż jego dotychczasowe, a jednak oddająca charakterystyczny styl autora i potwierdzająca ogrom jego wyobraźni. "Deadline na szczęście" to lekka, przyjemna i nowoczesna opowieść o tym, że los lubi chichotać, a echo tego śmiechu pobrzmiewa często w naszym życiu. Mamy dla Was jeszcze "Patriotyzm gospodarczy", w której to publikacji autor zachęca czytelnika do zastanowienia się nad rolą narodu oraz patriotycznych postaw w kształtowaniu gospodarki, a na koniec nasza "truskawka na torcie", czyli nowe wydanie przepięknego "Białego kła" w serii "Mała klasyka".
 
 
 
Ostatnie dni Nowego Paryża
China Mieville
 
 
Format: 135 x 205 mm
Stron: 203
Okładka: miękka
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Krystyna Chodorowska
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-8116-233-3
Premiera: 22.01.2018
Sugerowana cena det.: 32,90 zł

Surrealistyczny thriller o wojnie, której nigdy nie było i o próbie przetrwania w mieście po niewyobrażalnym kataklizmie

Rok 1941. W ogarniętej wojennym chaosem Marsylii zjawia się Jack Parsons, amerykański inżynier i adept sztuk tajemnych. W kryjówce antynazistowskiej organizacji spotyka członków ruchu oporu, w tym André Bretona, czołowego  teoretyka  surrealizmu.  Podczas  dziwnych  gier  towarzyskich  rozgrywanych  przez  niepokornych dyplomatów,  wygnanych  rewolucjonistów  i  awangardowych  twórców  Parsons  za  pomocą  swego  wynalazkuodnajduje i gromadzi nadzieję. A jednak wbrew intencjom doprowadza do uwolnienia mocy zrodzonej ze snów i koszmarów, zmieniając losy wojny i świata na zawsze.

Rok 1950. Thibaut, samotny bojownik surrealistów idzie ulicami nawiedzonego Paryża, gdzie naziści i członkowie ruchu oporu zmagają się w ciągłym konflikcie, a po ulicach przechadzają się żywe obrazy i manifestacje tekstów literackich, a także istoty z głębi piekieł. Aby wydostać się z miasta, musi połączyć siły z Sam, amerykańską fotografką,  próbującą  utrwalić  obraz  zrujnowanego  Paryża,  a  oboje  znajdą  sprzymierzeńca  w  postaci enigmatycznego symbolu łączącego w sobie przypadek i bunt: wyrafinowanego trupa...

„Przemyślana, ambitna powieść... Styl prozy Miéville'a, jak zawsze pewny siebie, pozostaje przy tym głęboko ludzki, podczas gdy dziwne, surrealistyczne potwory zapewniają Ostatnim dniom ciekawy posmak szalonej nauki”.
 
„USA Today”
 


Deadline na szczęście
Anna Tabak
 

Format: 130 x 200 mm
Stron: 312
Okładka: miękka ze skrzydełkami
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-8116-231-9
Premiera: 22.01.2018
Sugerowana cena det.: 35,90 zł

Wydaje ci się, że wiesz, czego pragniesz? Możesz się zdziwić, gdy złośliwy los powie: „sprawdzam!” Ewa, ambitna menedżerka, nie waha się ani sekundy, gdy na horyzoncie pojawia się szansa awansu czy choćby nagrody. W biurze spędza długie godziny, bez żalu rezygnując z życia towarzyskiego i powoli tracąc kontakt z własnym  mężem.  Zupełnie  nie  spodziewa  się  nadchodzącego  huraganu,  który  zburzy  jej  uporządkowaną codzienność.  Jeden  nieszczęśliwy  wypadek,  jeden  telefon,  jedna  szybka  decyzja.  Co  ma  z  tym  wspólnego zwariowana siedmiolatka, niesforny labrador Browar i wszystko gryzący chomik Hubert? I czy cokolwiek może się okazać ważniejsze od dotrzymania deadline’u w pracy?
 


Patriotyzm gospodarczy
Eryk Łon
 

Format: 140 x 205 mm
Stron: 336
Okładka: miękka
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Wydanie: wyd. 1
ISBN: 978-83-8116-229-6
Premiera: 22.01.2018
Sugerowana cena det.: 32,90 zł

Czym naprawdę są korporacje?

Czy Polska potrzebuje euro?

Jaką rolę w gospodarce odgrywa rodzina?

To zaledwie kilka z wielu pytań nurtujących współczesnych ekonomistów. 

Patriotyzm gospodarczy jest książką opartą na serii wykładów wygłoszonych przez Eryka Łona na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Autor zachęca w niej do refleksji nad rolą narodu oraz patriotycznych postaw w kształtowaniu gospodarki, co zdaje się szczególnie wartościowe z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Łon skupia się w szczególności na zagadnieniach rynku kapitałowego i bankowości, ale interesują go także prawo finansowe, polityka pieniężna i budżetowa oraz międzynarodowe stosunki finansowe. Specjalną wagę przykłada do pojęcia patriotyzmu gospodarczego i w tej książce wyjaśnia, na czym polegają patriotyczne postawy w kontekście ekonomicznym, oraz jaki korzystny wpływ mogą mieć na polską gospodarkę.
 


Biały Kieł
Jack London
 
 
Format: 140 x 180 mm
Stron: 414
Okładka: twarda
Seria: Mała klasyka
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Tłumaczenie: Stanisława Kuszelewska
Wydanie: wyd. 1 w tej edycji
ISBN: 978-83-8116-214-2
Premiera: 22.01.2018
Sugerowana cena det.: 35,00 zł

Wzruszająca historia przyjaźni człowieka z wilkiem.
Niektórzy boją się wilków, ale czy ktoś się zastanawia, co właściwie wilki myślą o ludziach? Wśród  malowniczych  krajobrazów  mroźnej  Kanady  dziewiętnastowieczni  poszukiwacze  przygód  i  złota
zapominają o tym, co w życiu najważniejsze. W dzikiej głuszy wraz ze zwierzętami uczą się na nowo miłości i przyjaźni – bo tam, gdzie nie można liczyć na pomoc drugiego człowieka, najwierniejszymi przyjaciółmi mogą się nagle okazać najgroźniejsze bestie. Oczywiście tylko wtedy, gdy ktoś potrafi traktować je z szacunkiem. Biały Kieł jest w jednej czwartej psem, w trzech czwartych budzącym strach wilkiem. Kiedy trafia pod opiekę ludzi, z trudem przystosowuje się do domowego życia. Spotyka go wiele wyzwań i przykrości, w końcu jednak znajduje właściwego opiekuna, od którego dostaje wsparcie i szczęście. Klasyczna przygodowa powieść Jacka Londona uczy dzieci i dorosłych miłości do zwierząt, a także oczarowuje pięknem nieposkromionej natury.
 

comments powered by Disqus