Pilipiuk jakiego nie znacie..
Dodane: 21-11-2017 17:38 ()
Ostatnią premierą Fabryki Słów w 2017 roku będzie „Raport z północy” Andrzeja Pilipiuka, książka absolutnie wyjątkowa. To bardzo osobiste dzieło, relacja z podróży, która rozlicza w pewien sposób twórczość jednego z najlepszych polskich pisarzy.
ANDRZEJ PILIPIUK „Raport z północy” PREMIERA 1 GRUDNIA
Ta książka jest poniekąd książką podróżniczą – jednak w przeciwieństwie do książek prawdziwych podróżników nie opisuję miejsc egzotycznych ani choćby trudno dostępnych. Zamiast to draństwo czytać możecie wsiąść w samolot tanich linii lotniczych i zobaczyć to wszystko na własne oczy.
Obsesją mojego życia zawsze była chęć odgryzienia się.
Podjąłem walkę by nie dać się wdeptać w błoto. By się uratować. By się odegrać. By żyć po swojemu a nie tak jak nam wymyślono. Moje podróże po Skandynawii to część tego planu. I ta książka jest pełna moich obsesji. To jest książka napisana przez wkurzonego niewolnika który zdołał zerwać się z łańcucha.
To o czym marzyłem będąc nastolatkiem spełniło się. Jestem pisarzem. Żyję w wolnym świecie otwartych granic w którym z samolotu korzysta się jak z PKS-u. Żegluję jachtem przez fiordy, czasem nawet stoję za sterem. Piszę książkę na laptopie. Nastąpiło dopełnienie. Ostatni kawałek rozsypanej układanki wskoczył na swoje miejsce.
Andrzej Pilipiuk
Najukochańszy Grafoman wśród polskich pisarzy.
Autor na swoim koncie ma już 31 książek (Fabryka Słów),
19 tomów kontynuacji przygód Pana Samochodzika pod pseudonimem Tomasz Olszakowski,
oraz sentymentalny album "Wojsławice – skarby naszej pamięci; wspomnienie o miasteczku”.
Ojciec Jakuba Wędrowycza największego degenerata wśród super bohaterów
Jest jednym z najbardziej poczytnych pisarzy w Polsce
– niemal półtora miliona sprzedanych egzemplarzy!
Tym razem zabiera czytelnika w podróż po ukochanej Skandynawii.
To kawałek prozy Pilipiuka bardzo osobisty, zawierający elementy autobiograficzne.
Wycieczka w wykonaniu Andrzeja, to jego zupełnie nowe pisarskie oblicze.
Człowiek z przeszłości. Niestrudzony tropiciel ciekawostek z lamusa. Kolekcjoner nagród literackich, który z pisania z pasją uczynił swój sposób na życie. Miarą jego sukcesu jest 30 napisanych powieści wydanych w ciągu dekady, milion sprzedanych książek i miejsce na podium ścisłej czołówki najpoczytniejszych pisarzy w Polsce.
Homo literatus, który do pisania podchodzi z żelazną regułą – pracuje planowo, codziennie, a kiedy poczuje zmęczenie fabułą, zabiera się za inny tytuł. Uprzedzając krytykę sam siebie nazwał Wielkim Grafomanem. Z wykształcenia archeolog, z zamiłowania łowca meteorów. Beznadziejnie zauroczony zapomnianymi odkrywcami i wynalazkami XIX wieku. Społecznik. Własnym sumptem i ogromnym zaangażowaniem wydał unikatowy album o Wojsławicach, mieście w którym narodził się Jakub Wędrowycz.
Twórca panteonu niezwykłych bohaterów literackich oraz Jakuba Wędrowycza – zawistnego, mściwego kmiota, bimbrownika i egzorcysty. Jedynego w polskiej literaturze, rdzennie polskiego superbohatera, który przez lata rozśmieszania do łez, dorobił się własnego festiwalu.
Czterokrotny laureat prestiżowej nagrody Nautilusa. Dziesięciokrotnie nominowany, raz nagrodzony Nagrodą im. Janusza A. Zajdla. As EMPiK-u 2006, nominacja do BESTSELLERÓW empiku 2016 – jeden z najchętniej kupowanych autorów. Pija herbatę. Ani wstrząśniętą, ani tym bardziej mieszaną. Parzoną w samowarze.
comments powered by Disqus