Kolejni goście Falkonu 2017

Autor: Agata Ścibura Redaktor: Motyl

Dodane: 16-10-2017 18:48 ()


Miniony tydzień to dla fanów Federacji wspaniałe nowości!  Do naszego grona dołączyli m.in.: Radek Rak, Oleksander Nevskiy, Piotr Górski oraz Sławomir Nieściur, a także wzmocniliśmy barykady e-sportu o następujących gości: Adrian Kostrzebski, Paweł Niewęgłowski,  Krystian „Radowity” Nguyen, Mateusz „Hax” Ogonowski, Marcin „Marciu” Prusinowski. 

Kolejnymi gośćmi Falkonu 2017 zostali:

Radek Rak

Lekarz weterynarii, pracuje w swoim zawodzie. Dębiczanin, ale ostatnio przypadkiem został krakowianinem. Za swoją drugą powieść, „Puste niebo”, otrzymał nominację do tegorocznego Zajdla i Złote Wyróżnienie w Nagrodzie im. Jerzego Żuławskiego. W tych rzadkich chwilach, kiedy nie leczy zwierząt, pije dobrą herbatę i czyta dziwne rzeczy.

Marcin Podlewski

Miał zostać operatorem obrabiarek skrawających. Zdał jednak na filozofię, by wreszcie wylądować na studiach dziennikarskich. Nadal czuje jednak sentyment do smarów, zgrzebnych drelichów i noży kątowych tnących stal na śrubki. Debiutował sto lat temu na łamach magazynu LAMPA Pawła Dunina-Wąsowicza, by zapaść na kilka lat na twórczy stupor. Jak sam mówi, reset przeżył w trakcie pisania Happy END — swojej debiutanckiej powieści, mieszaniny horroru, fantastyki i postapo wydanej w 2013 roku. W tym samym roku opowiadaniem Edmund po drugiej stronie lustra (nominacja do Nagrody Zajdla 2013) wygrał konkurs na XXX-lecie Nowej Fantastyki. Do space opery przymierzał się długo. Przygotowanie pełnego researchu książki zajęło mu sporo czasu: poczynając od realnie istniejących galaktycznych map, przez całą strukturę opisywanego świata, po zagadnienia astronautyki kończąc. Tak powstał Skokowiec — pierwsza część planowanej tetralogii Głębia o świecie, w którym opanowana niegdyś przez ludzi Droga Mleczna została zniszczona niemal w stu procentach przez serię potwornych wojen, a nadprzestrzenne skoki przez tytułową Głębię mogą prowadzić do zgubnego w skutkach szaleństwa. Skokowiec był nominowany do Książki Roku 2015 Nowej Fantastyki. Seria Głębia to zdecydowanie jedna z największych niespodzianek w rodzimej fantastyce w ostatnich latach. Autor mieszka z żoną, synkiem i Prozakiem: kociakiem antydepresyjnym, którego rodzina przygarnęła po stracie Nerwosola.

Piotr Włuczkowski

Dziennikarz i YouTuber z przymrużeniem oka traktujący rzeczywistość. Zakręcony na punkcie gier i fantastyki spec od historii warcrafta, znany ze swoich filmów, w których krótko i z humorem przybliża losy tego uniwersum. Autor serii artykułów „Fantastyczne Stworzenia: o pochodzeniu gatunków”, dotyczących korzeni kultowych istot z krain fantasy.

Oleksandr Nevskiy

Ukraiński autor gier planszowych. Założyciel jednego z pierwszych wydawnictw na Ukrainie - IGames. Autor takich gier jak Mysterium (Tajemnicze domostwo), Moja farma, W cieniu tronu czy Piraci 7 mórz. Podczas Falkonu Oleksandr zaprezentuje swoje najnowsze tytuły - Iron Will, X Code, Dodatek do gry Tajemnicze domostwo oraz Divination academy!

Sławomir Nieściur

Rocznik 1973. Z wykształcenia prawnik, z zawodu urzędnik. Literaturą zafascynowany mniej więcej od siódmego roku życia, kiedy to poheroicznych bojach przedarł się przez znaleziony na strychu, doszczętnie sczytany i lekko nadgryziony przez myszy egzemplarz „Krzyżaków”. Pierwsze opowiadanie wystukał na tablecie za pomocą dotykowej klawiatury w spartańskich warunkach wsi polskiej bez dostępu do technologicznych udogodnień. Popełnił wiele zbrodni, na razie tylko wirtualnych. Miłośnik gier komputerowych, zapamiętały kinoman, trochę kociarz. Rozpoczynał swoją stalkerską przygodę, zagryzając płyn „Lugola” „pszczółką”.

Resztę życia najchętniej spędziłby gdzieś na Alasce, w wygodnym fotelu, z zapełnionym e-bookami czytnikiem, drzemiącym na kolanach kotem oraz kubkiem mocnej kawy w zasięgu ręki. Mieszka w Lublinie wraz z żoną i synem.

Piotr Górski

Fan fantastyki od wczesnych lat dziecinnych. Sporadycznie autor. Elektor Nagrody im. Jerzego Żuławskiego. Prowadzi bloga ziutasiedziwi.blogspot.com, pisze publicystykę do Smokopolitana. Uważa, że fantastyka to najlepsze, co mogło się przydarzyć kulturze.

 

W strefie e-sportu znaleźli się:

Grzegorz Olifirowicz

Zawodowo przekłada świat gier na język ludzki. A w zasadzie biznesowy. Zajmuje się grywalizacją, czyli wykorzystaniem elementów gier
w biznesie. 
Autor książki „Gamifikacja – 100 sposobów gamifikacji Twojego biznesu”. Prowadzi działalność konsultacyjną dla przedsiębiorców, pomagając im usprawnić ich projekty. Członek zarządu Fundacji TEAM Teatrikon, bloger, trener umiejętności miękkich (zwłaszcza komunikacji), absolwent anglistyki, członek honorowym Europejskiego Forum Studentów AEGEE-Lublin, albo, jak sam o sobie mówi: “zwykły-niezwykły gość z Lubelszczyzny”. Nie lubi nudy. Pomagał w realizacji kilkunastu projektów animacyjno-szkoleniowych
i prowadził szkolenia wzdłuż i wszerz całego kraju, zarówno dla polskich, jak i dla zagranicznych odbiorców.
Wolny czas spędza grając w gry lub czytając literaturę fantasy, a także, jak nieśmiało przyznaje, tworzy własne teksty.

Paweł Niewęgłowski

CEO firmy programistycznej DevUp tworzącej oprogramowanie VR/AR. Lider społeczności IT dev.js Poland, współpracującej z Microsoft i Google. Wydawca prasy dla branży informatycznej. Organizator meetupów i konferencji technologicznych. Mentor startupów inwestujący w projekty we wczesnym stadium rozwoju.

Tegoroczni streamerzy to:

Rainbow Six Siege

Marcin Marciu Prusinowski

Polski komentator ESL dla Rainbow Six: Siege na PC. Swoją przygodę z ESL zaczął 6 lat temu, w wieku niespełna 20 lat. Od tego momentu grał w wiele strzelanek w tym Battlefield 3; Battlefield Hardline; Battlefield 4 oraz Rainbow Six: Siege. Do chwili obecnej już dwukrotnie prowadził Mistrzostwa Polski w Rainbow Six: Siege na PC zarówno w części kwalifikacyjnej (online) jak i LAN (offline). Był również głównym komentatorem w rozgrywkach Mistrzostw Polski R6S na PS4 podczas wydarzenia Good Game Expo. Miał przyjemność komentować Ligę Challenger oraz Pro Ligę, której jest oficjalnym, znanym obserwatorem. Od kilku lat prezentuje niezmiennie wysoki poziom jako zawodowy streamer, komentator oraz caster rozgrywek esportowych w Rainbow Six: Siege. Sam również jest utalentowanym graczem, zdobywającym topowe rangi w niemal każdym sezonie.

 

Counter-Strike: Global Offensive

Krystian "Radowity" Nguyen

Ma na imię Krystian, w internecie jest znany jako Radowity. Gracz Counter-Strike’a od 2014 roku. Posiada szerokie doświadczenie
w e-sporcie, nie tylko jako komentator, ale też uczestnik rozgrywek. Doskonała dykcja i urok osobisty - to cechy, które wyróżniają go
w branży.

Mateusz "HaX" Ogonowski

Perkusista z wyboru, twórca muzyki, student psychologii, komentator z pasji, gracz. Miłośnik e-sportu, gier mmorpg i gotowania. Swoją przygodę z e-sportem rozpoczął już dawno, bo ponad 10 lat temu - wtedy właśnie zaczął interesować się Counter Strike i profesjonalną grą. Po krótkiej przygodzie na półprofesjonalnej scenie został zauważony przez organizacje TDX i ESC, które skłoniły go, by rozwijał się jako komentator.


Ruszyły zapisy do konkursu Kosplay

Konkurs Kosplay to fantastyczna maskarada przeznaczona dla twórców przebrań z gier, książek, filmów, anime i komiksów. To dzięki nim – zarówno cosplayerom, jak i osobom projektującym z własnej wyobraźni – postaci z fantastycznych światów stają się na chwilę częścią rzeczywistości. W tym roku cały Falkon stanie się show pełnym pięknych strojów, świateł i opowieści. Zdecydowaliśmy się na bardziej otwartą formułę, wpisującą się w naszą wizje Falkonu jako imprezy interaktywnej. Wszelkie szczegóły możecie znaleźć w regulaminie konkursu. Zgłoszenia uczestników przyjmujemy do 26 października.

Falkon na zdjęciach

Do 20 października mogą zgłosić się fotografowie, którzy uwiecznią tegoroczny Falkon. Formularz znajduje się pod adresem http://falkon.co/zgloszenie-fotografa/.

 

Ruszyły zapisy na konkurs NERD - konkurs dla graczy!

NERD to konkurs na najlepszego gracza RPG. Podczas tegorocznego falkonu będzie odbywała się jego VII edycja. Zapisy prowadzimy po przez formularz na naszej stronie internetowej.

Zapraszamy wszystkich graczy, pokażmy siłę RPG!


comments powered by Disqus