"Dzieje Polski opowiedziane dla młodzieży" Feliks Koneczny - zapowiedź
Dodane: 22-01-2017 09:52 ()
Już w lutym nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukaże się książka wybitnego historyka i publicysty Feliksa Koniecznego - "Dzieje Polski opowiedziane dla młodzieży", w której autor przystępnym językiem przedstawia burzliwą przeszłość naszej Ojczyzny.
Dzieje Polski opowiedziane dla młodzieży
- Feliks Koneczny
- Stron: 464
- Format: 140x205 mm
- Wydanie: I
- Oprawa: twarda
- Gatunek: literatura młodzieżowa/historyczna
- ISBN: 978-83-7785-976-6
- EAN: 9788377859766
- E-book: tak
- Cena: 49 zł
Historia Polski Konecznego, opowiedziana przystępnym dla młodych ludzi językiem, zabiera nas w niezwykle interesującą podróż po meandrach polskich dziejów. Ta opowieść jest wciąż żywa i stanowi źródło różnorodnej wiedzy.
Poznawanie przeszłości jest pasjonującym ćwiczeniem umysłu. Dzieje Polski opowiedziane dla młodzieży to nie tylko daty, liczby, nazwiska czy opis zmieniających się granic naszego kraju. Feliks Koneczny, opisując burzliwe dzieje ojczyzny, przekonuje, że historia Polski to nauka o zmianach i wyzwaniach, z którymi mierzył się nasz naród. Uczy, że ich znajomość to obowiązek i przywilej każdego, kto chce zwać się patriotą.
Dzieła historyczne Konecznego mają olbrzymią wartość nie tylko poznawczą, ale i wychowawczą. Kształtują bowiem ducha narodu, zachęcają do intensywnej pracy intelektualnej i organizacyjnej na rzecz ojczyzny. (…) sama lektura opisu dziejów dokonanych przez krakowskiego historyka jest niewątpliwie wielką ucztą intelektualną, do której każdego, zwłaszcza młodego Czytelnika, warto zawsze zachęcać.
prof. dr hab. Ryszard Polak
FELIKS KONECZNY (1862–1949) to wybitny historyk i historiozof, publicysta i dziennikarz. Od 1919 roku pracował na Uniwersytecie Stefana Batorego w Wilnie, gdzie w latach 1922–1929 kierował katedrą historii Europy Wschodniej. Został zmuszony do udania się na przedwczesną emeryturę za krytykę Józefa Piłsudskiego. Po wojnie zatrudniony na Uniwersytecie Jagiellońskim, ponownie został odsunięty od działalności dydaktycznej. W latach 1946–1948 publikował w „Niedzieli”.
comments powered by Disqus