Książki Media Rodziny w maju

Autor: Paragon Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 16-05-2007 14:29 ()


W bieżącym miesiącu wydawnictwo Media Rodzina planuje wydać wiele pozycji.

 

Oto, czym zamierza nas uraczyć:

 

 

Alice Miller

Dramat udanego dziecka

W poszukiwaniu siebie

przełożyła Natasza Szymańska

 

 

Książka po raz pierwszy ukazała się w 1979 roku i cały czas uznawana jest za najgłośniejszy bestseller Alice Miller. Jest to niezwykle poruszające studium dyskretnej toksyczności rodziców i opiekunów, którzy swoim dzieciom zapewnili [pozornie] szczęśliwe dzieciństwo w pędzie do doskonałości i nieustannych sukcesów. Czy odkrywając zranienia, których doświadczyliśmy w dzieciństwie, zdołamy dotrzeć do naszego prawdziwego Ja? Czy kiedykolwiek potrafimy w pełni wyzwolić się od iluzji, którymi wypełnione jest życie każdego z nas? Czy odkryjemy siebie, by w ten sposób zyskać nową, pełną wolności przestrzeń? To jedyna droga do odzyskania utraconej integralności i skorygowania postawy wobec siebie i życia.

 

 

 

Maria Molicka

Bajki terapeutyczne - audiobook (wydanie audio)

czyta Agnieszka Greinert

4 płyty CD, czas nagrania 4 godz. 57 min.

 

 

Jeśli chcesz pomóc dziecku w przezwyciężaniu lęku, gdy boi się przedszkola, szpitala, porzucenia, kompromitacji, gdy ciężko przeżywa konflikty w rodzinie lub pierwszy raz zetknęło się ze śmiercią, słuchaj z nim bajek terapeutycznych. Bajki pochodzą z dwóch części wydań książkowych autorki.

 

 

 

 

 

 

Edward M. Hallowel, John J. Ratey

Jak żyć z ADHD?

Nadpobudliwość psychoruchowa w świetle najnowszych badań

przełożył Krzysztof Puławski

 

 

Kontynuacja poprzedniej książki tych samych autorów, W świecie ADHD, którą uznano za pozycję klasyczną w swoim gatunku. Obaj uczeni, powołując się na najnowsze badania, słusznie zauważają, że nazwa "zespół nadpobudliwości psychoruchowej" nie najlepiej opisuje zadziwiającą umysłowość ludzi z ADHD. Przecież dysponują oni wieloma uzdolnieniami, są często bardzo inteligentni, oryginalni i pełni energii, tyle że nie zawsze potrafią nad nią zapanować. Książka Jak żyć z ADHD jest dopasowana do ich stylu poznawczego i możliwości koncentracji, dlatego powinna stanowić doskonałą lekturę dla nich samych i osób z nimi związanych. Najważniejsze poruszone w książce tematy dotyczą między innymi rodzinnego występowania ADHD, nowych procedur i badań diagnostycznych, związków ADHD z innymi chorobami, nowych leków i ich działania, innych form terapii związanych z dietą i ćwiczeniami fizycznymi, możliwości wykorzystania w leczeniu ADHD programu 12 Kroków Anonimowych Alkoholików.

 

 

 

Maryla Ścibor Marchocka

Taniec z gronostajem

 

 

Są książki, których lektura zadziwia nieprawdopodobnymi historiami wziętymi z życia, książki, który lektura porusza głęboko i pozostaje w czytelniku przez długi czas. Są książki, od których nie można się oderwać z obawy, że bohaterowie żyć będą dalej sami, bez naszej współobecności. Taką książką jest "Taniec z gronostajem" - opowieść o uwikłaniu w miłość, o woli przetrwania, piekle codzienności, próbach ucieczki z destrukcyjnego związku i wreszcie - budowaniu życia na nowo.

 

 

 

 

Cynthia McGregor

Dobrej zabawy!

 

 

Zbiór kilkudziesięcu gier i zabaw dla dzieci i dorosłych do wykorzystania w najróżniejszych okolicznościach: w samochodzie, w domu, u lekarza, na wakacjach i wśród przyjaciół. Znajdziesz tu gry pamięciowe, językowe, zabawy rozwijające wyobraźnię, gry oparte na literach, na liczbach i wiele, wiele innych. A co najważniejsze - gry nie wymagające praktycznie żadnych dodatkowych materiałów! Dobrej zabawy!

 

 

 

 

Ogden Nash

W świecie mułów nie ma regułów

111 wierszy

przełożył Stanisław Barańczak

stron 176

 

 

Ogden Nash, znakomity poeta amerykański i Stanisław Barańczak wybitny tłumacz literatury anglosaskiej to duet pierwszorzędny. Błyskotliwy, absurdalny, humor, zabawa słowem, którą obaj panowie z pewnością uwielbiają, ale i uważna obserwacja świata to przepis na pełen wdzięku zbiorek 111 wierszy poety wybranych przez tłumacza.

 

 

 

Eliza Piotrowska

Ortografia

czyli heca, którą wszystkim się poleca

stron 32

 

 

Feeria barw to pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy, gdy bierze do ręki nową książeczkę Elizy Piotrowskiej. Kolorowe strony tomu kryją mnóstwo przezabawnych historyjek ortograficznych (np. o kucharzu Heniu i czmychającym przed nim hardym schabem lub knurze Rudolfie czy perwiańskich muchach). W każdej z nich ortograficzne wyzwania piętrzą się i tłoczą, czekając na odważnych czytelników, którzy zechcą się z nimi zmierzyć.

 

 

 

 

 

Meritxell Marti

Nazywam się Wolfgang Amadeusz Mozart

przełożyła Anna Jęczmyk

 

Jeżeli kogoś o mnie zapytacie, dowiecie się, że jestem jednym z największych europejskich kompozytorów wszech czasów. Pomiędzy szóstym a dziesiątym rokiem życia objechałem Europę, dając koncerty wraz z moją siostrą Nannerl. Mój talent muzyczny, który przejawiałem już jako małe dziecko, wszystkich zadziwiał. Przeczytajcie o mnie! (10-15 lat)

Kolejny tom serii edukacyjnej dla młodzieży „Nazywam się…”.

 

 

 

 

 

Jacqueline Wilson

Lola Rose

przełożyła Małgorzata Hesko-Kołodzińska

ilustrował Nick Sharratt

stron 326

 

 

Nastoletnia Jayni nie ma łatwego dzieciństwa. Wraz z mamą i młodszym bratem zmuszona jest uciekać z domu przed agresywnym ojcem. W ten sposób trafia do Londynu, gdzie wciąż ukrywając się, przyjmuje pseudonim Lola Rose. Szybko też musi wydorośleć i odnaleźć się w tej całkiem nowej sytuacji...

Kolejna książka Jacqueline Wilson, autorki wielu poczytnych powieści skierowanych głównie do młodzieży.

 

 

 

 

 

Jacqueline Wilson

Lekcje miłości

przełożyła Małgorzata Hesko-Kołodzińska

stron 296

 

 

Czternastolenia Prue i jej siostra Grace nie chodziły nigdy do szkoły - były uczone przez apodyktycznego i niezwykle ostrego ojca w domu przez całe swoje życie. Dobrze wiedzą, że różnią się od "normalnych" dziewczyn, ale ich próby dowiedzenia się, jak to jest być zwyczajną nastolatką kupującą np. zwyczajne ciuchy zamiast noszenia dziwnych wdzianek szytych przez mamę, spotykają się z wściekłością ich ojca. Jednak kiedy ojciec dostaje udaru mózgu i trafia do szpitala, nie mogąc poruszyć się lub powiedzieć choćby słowa, Prue nagle odkrywa, czym jest wolność. Matka dziewczyn, nie potrafiąc poradzić sobie z chorobą męża oraz uczeniem córek, wysyła je do pobliskiej szkoły i dziewczyny po raz pierwszy doświadczają szkolnego życia. Prue nigdy nie przypuszczałaby, że będzie jej tak ciężko wpasować się w szkolne środowisko. Jedyną osobą, z którą może porozmawiać jest młody, miły i przystojny nauczyciel plastyki, Rax…

 

 

 

 

 

 

Juliusz Kubel

Blubry Heli przy niedzieli

ilustrował Grzegorz Bąkowski

stron 368

 

 

Postać Starego Marycha wrosła w świadomość poznańskich czytelników i słuchaczy, toteż gdy zakończył życie, pojawiła się pustka. Juliusz Kubel odpowiedział na zapotrzebowanie, rozejrzał się w otoczeniu Starego Marycha i zaprosił do opowieści jego dobrą znajomą. Tak powstały i trwają nadal gwarowe Blubry Heli przy niedzieli, emitowane w poznańskim radio i utrwalone na kartach książki. Hela bacznie obserwuje rzeczywistość (począwszy od 2001 roku aż do chwili obecnej), komentuje ją i bawi, tak jak Stary Marych.

 

 

 

 

Isaac Bashevis Singer

Opowiadania dla dzieci - audiobook (wydanie audio)

przełożył Andrzej Polkowski

czyta Jerzy Stuhr

wydanie zawiera 4 płyty CD

wydanie audio

 

 

Drugi, czteropłytowy zbiór opowiadań noblisty w interpretacji Jerzego Stuhra. Zawiera 17 utworów pochodzących z książkowego wydania "Opowiadań dla dzieci" (m.in. Jak Szlemiel wędrował do Warszawy, Kot, który myślał, że jest psem i pies, który myślał, że jest kotem) i stanowi uzupełnienie pierwszej części edycji audio wydanej wcześniej na płytach CD.

 

 

 

 

 

 

C.S. Lewis

Opowieści z Narnii - Srebrne krzesło - audiobook (wydanie audio)

przełożył Andrzej Polkowski

czytają Jerzy Zelnik i Agnieszka Greinert

wydanie zawiera 5 płyt CD

czas nagrania 5 godz. 52 min.

wydanie audio

 

 

Czwarty już tom słynnego narnijskiego cyklu o poszukiwaniach księcia Kaspiana przez Eustachego Klarencjusza Scrubba i nowo poznanej koleżanki Julii na pięciu płytach CD.

Teraz na słuchaczy czterech wydanych części "Opowieści z Narnii"czeka w sumie prawie 22 godziny słuchowiska!

 

 

 

Źródło: Media Rodzina


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...