Spotkanie z Krzysztofem Kaźmierczakiem, autorem powieści "Krótka instrukcja obsługi psa"
Dodane: 23-04-2016 11:37 ()
Z przyjemnością zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Kaźmierczakiem, dziennikarzem śledczym, poświęcone jego debiutanckiej powieści sensacyjnej "Krótka instrukcja obsługi psa".
Spotkanie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 18, SDP, ul. Foksal 3/5 Warszawa, a poprowadzi je Jacek Łęski.
Zaskakująca intryga, filmowe tempo i zwroty akcji. „Krótka instrukcja obsługi psa” zaczyna się tam, gdzie kończą się „Psy” Władysława Pasikowskiego, „Gry uliczne” Krzysztofa Krauzego i „Służby specjalne” Patryka Vegi.
Zagadkowym zabójstwem młodego dziennikarza nie interesują się policja i prokuratura. Próbują je wyjaśnić ksiądz – były tajny współpracownik Służby Bezpieczeństwa, detektyw – niegdyś milicyjny spec od zagadek kryminalnych oraz jego była żona, policjantka. Ich przeciwnikami są ludzie, dla których zbrodnia jest codziennością jak drugie śniadanie. Co liczy się w grze, w której ludzkie życie nie jest nic warte? Czy uda się wyjaśnić zagadkę śmierci dziennikarza?
Błyskotliwy debiut powieściowy dziennikarza śledczego Krzysztofa M. Kaźmierczaka oparty na motywach prawdziwych wydarzeń dotyczących zabójstwa Jarosława Ziętary.
Krzysztof M. Kaźmierczak (ur. 1967 r.). Dziennikarz śledczy, w zawodzie od 1989 r. (wcześniej publikował w mediach podziemnych), specjalizuje się w śledztwach historycznych. W okresie PRL uczestnik Konfederacji Młodej Polski "Rokosz" - radykalnej podziemnej młodzieżowej organizacji niepodległościowej, oraz redaktor niezależnej prasy młodzieżowej i artystycznej. Po 1989 r. pracował w "Gazecie Poznańskiej", "Nowym Dniu" i "Superexpressie", obecnie (od 2007 r.) dziennikarz "Głosu Wielkopolskiego". Autor książek: Ściśle tajne (2009), Tajne spec. znaczenia (2009), Lew z Głównej (2010), współautor Oni tworzyli "Solidarność" (2010) oraz Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa (2015), za którą autorzy otrzymali nagrodę "Watergate". Laureat konkursów im. Wojciecha Dolaty Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (2010 i 2011). W 2013 r. otrzymał nagrodę honorową "Świadek Historii" Instytutu Pamięci Narodowej "w uznaniu szczególnych zasług w upamiętnianiu historii Narodu Polskiego"
comments powered by Disqus