Szczepan Twardoch w Supernowej

Autor: Paragon Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 23-04-2007 23:07 ()


 

W drugeij połowie maja nakładem wydawnictwa Supernowa ukaże się książka Szczepana Twardocha "Sternberg". Będzie sobie liczyć 303 strony.

 

Jak pisze wydawca:

 

"REWOLUCJA, REAKCJA I PRZEMOC

 

Przemoc w polityce jest nieunikniona.

Dwaj bracia, szlachetnie urodzeni, stają przeciwko rewolucji i zwyciężają, zdobywając władzę. I obaj zostają pokonani, każdy na swój odrębny sposób - na tle Wielkiej Historii i małych historii rozgrywają się ludzkie dramaty, wypełniając sobą Dzieje.

 

Wiedeń końca XVIII wieku, jakiego nie znacie. To nie historia alternatywna - to historia syntetyczna w wiedeńskich dekoracjach. Wszystkie rewolucje Europy w jednej. Lewica, prawica, nacjonaliści niemieccy, polscy i wszechsłowiańscy, a do tego grenadierzy, dragoni i poeci.

 

WOJNA I POKÓJ, REWOLUCJA I KONTRREWOLUCJA

 

W Wiedniu, stanowiącym literacką syntezę Europy, wybucha rewolucja. Dwaj bracia, Carl i Alexander Sternbergowie, występują przeciwko rewolucji razem, lecz ich drogi szybko się rozchodzą i każdy z nich wybiera inną ścieżką. Carl zostaje politykiem, Alexander zaś partyzantem. Ich historie i historie ludzi, którzy są z nimi w taki, czy inny sposób związani, kreślą literacką, fantastyczną wizję wydarzeń - narodzin współczesności."

 

 

„Szczepan Twardoch organicznie czuje historię. Nikt, tak jak on nie potrafi rozpisać jej na nowo, a jego fraza przypomina różdżkę czarodzieja, dającą życie postaciom i wydarzeniom".

 

Łukasz Orbitowski

 

 

 

Szczepan Twardoch, ur. 1979, socjolog i filozof, pisarz. Niezależny publicysta (Opcje, Fronda, Gazeta Polska, Broń i Amunicja), redaktor "Christianitas". Studiował na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych na Uniwersytecie Śląskim. Ślązak, mieszka w Pilchowicach. W wolnych chwilach zajmuje się strzelectwem i podróżami, ostatnio za koło podbiegunowe - na Spitsbergen. Znawca broni białej i miłośnik każdej innej. Uprawia szermierkę historyczną i strzelectwo sportowe. Pierwsze opowiadania drukował w „Science-Fiction", „Nowej Fantastyce"i „FA-Arcie"

Książkowo debiutował: „Obłęd rotmistrza von Egern" (2005) w Fabryce Słów.

 

 

Źródło: Supernowa


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...