„O rety! Przyroda” - zapowiedź
Dodane: 12-01-2016 11:43 ()
Już jutro do sprzedaży trafi najnowszy tytuł Tomka Samojlika - „O rety! Przyroda”. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami tej publikacji.
„O rety! Przyroda” składa się z 42 tętniących życiem plansz rysunkowych. Niezwykle wciągające, zabawne i pomysłowe rysunki Tomasza Samojlika objaśniają, jak toczy się życie naszej rodzimej przyrody. Jak niewiarygodnie zmienia się las, łąka, jezioro, góry i miasto od wiosny do zimy. Gdzie na świat przychodzą młode wilki, jak wyglądają podziemne korytarze kreta, co robią nietoperze w ciemnej jaskini? Kto składa zielonkawe jaja, które zwierzęta hibernują, kto jest królem bagien? Na te pytania i wiele innych z łatwością można znaleźć odpowiedzi, uważnie przyglądając się rysunkom i czytając krótkie objaśnienia.
Książka ta należy do rzadkiej grupy publikacji, które bawiąc uczą i ucząc bawią, a to dzięki przezabawnym „wypowiedziom“ zwierząt, nawiązującym do ich życia. W „dymkach“ zamieszczone są dialogi zwierząt, z których można dowiedzieć się, o czym rozmawiają, o co się kłócą i co je bawi?
Dodatkowo na każdej planszy autor ukrył inne zwierzę, które podpatruje, co dzieje się w przyrodzie. Nazwa tego zwierzęcia pojawia się zawsze pismem półgrubym w tekście wprowadzającym do planszy. Zadaniem czytelników jest znalezienie wszystkich ukrytych bohaterów.
„O rety! Przyroda“ robi wrażenie swym dużym formatem i merytoryczną zawartością. To bogactwo informacji, szczegółów i ciekawostek przyrodniczych w doskonałej i dowcipnej formie rysunkowej. Świetnie nadaje się do wspólnego oglądania i czytania przez całą rodzinę.
- Wiek: 5+
- Format: 27×37 cm
- Liczba stron: 96
- Oprawa: twarda
- Cena: 59 zł
- ISBN 978-83-7763-341-0
Więcej informacji znajdziecie tutaj.
O Autorze:
Za dnia Tomasz Samojlik jest naukowcem, pracownikiem Instytutu Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk w Białowieży. Zawodowo zajmuje się badaniem historii przyrodniczej Puszczy Białowieskiej. Chodząc po Puszczy, jest zajęty rozmyślaniem, jakie ślady dawnej obecności i działalności człowieka kryją w sobie zakątki tego pięknego lasu, gdzie polowali polscy królowie, którędy wiodły ścieżki wykorzystywane przed wiekami przez bartników... co sprawia, że zwykle potyka się o wystające korzenie lub stuka głową w nisko rosnące konary. Nocami, zamiast spać, przekłada wiedzę przyrodniczą (i nie tylko) na język książek dla najmłodszych i komiksów. Bywa niewyspany, ale twierdzi, że warto, bo dzięki temu poznał żubra Pompika, ryjówkę malutką Dobrzyka, wydrę Salwinkę, żubra Jednoroga i mnóstwo innych niezwykłych postaci, które już czekają, by pojawić się na kartach jego kolejnych książek.
Czasami, jeśli akurat nie rozgryza kolejnych zagadek z przeszłości Puszczy, ani nie pracuje nad swoimi komiksami, ilustruje książki innych autorów. Ale tylko takie, które mu się podobają!
comments powered by Disqus