Sabat Fiction-Fest/Goście cz.2

Autor: Jakub Zemła Redaktor: Motyl

Dodane: 01-09-2015 11:18 ()


Już za niespełna miesiąc odbędzie się w Kielcach druga edycja festiwalu Sabat Fiction-Fest. Jak już wiecie naszymi gośćmi specjalnymi są: Stefan Darda oraz Bartek Biedrzycki. Teraz pora przedstawić kolejnych znamienitych gości. Pierwszy z nich, zabierze Was w podróż po mrocznej i tajemniczej zonie, zaś twórczość drugiego pisarza odkryje przed Wami świat pełen gadów i plugawych istot. Jeśli chcecie zobaczyć reżyserowane walki oraz poznać historię samurajskiego miecza i ciekawostki dot. japońskiego rzemiosła to kolejny gość, a w zasadzie cały ich oddział, spełni Wasze oczekiwania.

Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami gości Sabatu oraz zarejestrowania się w systemie zniżkowym bilety.

Michał Gołkowski - pierwszy stalker Rzeczypospolitej. Z wykształcenia lingwista, z zawodu tłumacz, z zamiłowania historyk wojskowości. Czytelnicy zawdzięczają mu znakomitą trylogię "Ołowiany świt", "Drugi brzeg" i "Drogę donikąd", "Sztywnego", czyli bandycko -dresiarską powieść utrzymaną w klimacie S.T.A.L.K.E.R.A oraz tłumaczenia książek Wiktora Noczkina i Andrieja Lewickiego. Mówi o sobie, że czuje się w Zonie jak w drugim domu. W wolnych chwilach strzela, biega i fechtuje. Na koniec września jest przewidziana premiera jego najnowszej książki "Stalowe Szczury: Chwała", dlatego też Sabat Fiction - Fest będzie doskonałą okazją do spotkania z autorem.

Artur Szyndler - jeden z twórców pierwszej, polskiej gry fabularnej "Kryształy Czasu", wydawanej na łamach "Magii i Miecza", dyrektor polskiego oddziału Games Workshop, były współpracownik Target Games oraz były redaktor naczelny polskiego wydania „Dungeons & Dragons”. Artur Szyndler powrócił po 20 latach, jakie minęły od napisania kultowego systemu RPG za sprawą zaplanowanego na 13 tomów cyklu powieściowego "Saga o Katanie", którego akcja toczy się w uniwersum znanym z gry. Z wykształcenia jest herpetologiem, co tłumaczy jego zamiłowanie do gadów oraz stworzenie rasy reptilionów. Podczas Sabat Fiction - Fest gracze będą mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim oraz zapoznać się z grą planszową "Kryształy Czasu: Labirynt Śmierci".

Trzeci Najemny Oddział Piechoty Japońskiej – jak sami o sobie piszą, są pasjonatami kultury Japonii XV i XVI wieku, ze szczególnym naciskiem na okres Sengoku. Grupa powstała w sierpniu 2005, początkowo z inicjatywy kilku osób, zaś obecnie działa na terenie Rzeszowa, Jarosławia i Krakowa. W trakcie Sabatu zorganizują m.in. pokaz walki zbrojnej, sztuki władania kataną oraz rytuału seppuku.


comments powered by Disqus