Szkoła Wiedźminów - jedyny taki projekt na świecie

Autor: Dastin Wawrzyniak Redaktor: Motyl

Dodane: 26-07-2015 12:50 ()


The Witcher School Grodziec to powtórka fenomenalnego LARPa zakończonego ogromnym sukcesem, związanego z uniwersum wiedźmina, organizowanego tym razem na Zamku Grodziec przez Agencję 5 Żywiołów.

Larp The Witcher School, czyli gra na żywo, przeznaczony jest dla pełnoletnich fanów Wiedźmina oraz ludzi poszukujących niecodziennych przeżyć. Scenariusz trwa trzy dni (w tym noce) i zostanie poprzedzony warsztatami improwizacyjnymi, w których czasie uczestnicy otrzymają role oraz kostiumy.

Gracze wcielą się w adeptów wiedźmińskiego cechu — bohaterów, którzy przeszli już część prób, jednak wciąż nie otrzymali medalionów ani mieczy. Pod kierunkiem preceptorów odbywać będą wyczerpujący trening, w skład którego wchodzą między innymi zajęcia z szermierki, łucznictwa, zielarstwa, tworzenia ekwipunku skórzanego, medytacji, sztuki przetrwania, czy alchemii. Przeżyją niezapomniane przygody podczas wykonywania zadań, zyskają prawdziwe umiejętności, ale doświadczą też moralnych dylematów, znanych z powieści Sapkowskiego. Przebieg fabuły zależy od wyborów i zachowań graczy.

Opowieść osadzona jest na około 200 lat przed fabułą gry komputerowej; tuż po zakończeniu powstania Białej Róży z Shaerrawedd, a za czasów wiedźmińskiej świetności, z dala od CaerMorhen.

Na czas gry Zamek Grodziec i jego okolice zostaną zamknięte dla turystów. Jedyne osoby, jakie będą mogli spotkać uczestnicy, to aktorzy odgrywający bohaterów tła w kostiumach z gry The Witcher oraz potwory znane z bestiariusza. Pełna symulacja świata ma być możliwa dzięki ogromnemu zapleczu technicznemu, złożonemu z charakteryzatorów, scenografów, kostiumografów i cosplayerów, obsługi efektów specjalnych oraz profesjonalistów prowadzących poszczególne zajęcia.

Pierwsza edycja odbyła się w dniach 13-16.04.2015 na Zamku Moszna woj. Opolskie.

Zdjęcia oraz film z pierwszej edycji.

Film z pierwszej edycji dostępny jest tutaj.

Druga edycja The Witcher School odbędzie się w dniach 28-31.08.2015 na Zamku Grodziec.


comments powered by Disqus