Nowości wydawnictwa Zysk i S-ka
Dodane: 08-07-2015 10:53 ()
W bieżącym tygodniu do sprzedaży trafiły następujące nowości wydawnictwa Zysk i S-ka.
„Oblicze Boga” Roberta Scrutona to najnowsza książka tego brytyjskiego filozofa, pisarza i kompozytora.
„Dlaczego zachód rządzi – na razie” obrazuje historię świata i rozwoju jego regionów na przestrzeni wieków.
Peter Ackroyd, znany między innymi z „Wenecji” czy „Londynu” w najnowszej książce "Charlie Chaplin" wziął na warsztat życie słynnego aktora filmu niemego.
I na koniec klasyczny „Portret Doriana Graya” Oscara Wilde’a. To jedno z najważniejszych dzieł literatury brytyjskiej.
- Oblicze Boga
- Roger Scruton
- Format: 125 x 195 mm
- Stron: 240
- Okładka: miękka ze skrzydełkami
- Seria: Antropos
- Wydawnictwo: Zysk i S-ka
- Tłumaczenie: Justyna Grzegorczyk
- Wydanie: wyd. 1
- ISBN: 978-83-7785-490-7
- Premiera: 06.07.2015
- Sugerowana cena det.: 29,90 zł
Roger Scruton bada miejsce Boga w świecie pozbawionym złudzeń.Argumentacja Scrutona jest zarówno odpowiedzią na kulturę ateistyczną, jak i obroną wyjątkowości człowieka.Autor odpiera tezę, że w świecie naturalnym brak sensu i celu. Dowodzi, że sacrum i transcendentalność są „prawdziwymi obecnościami”, poprzez które ludzie poznają siebie i znajdują wolność oraz odkupienie.
W twarzy człowieka odbija się paradygmat znaczenia. Na podstawie tego doświadczenia, jak dowodzi Scruton, człowiek buduje oblicze świata i zwraca się do oblicza Boga. Twarz stanowi zarówno dowód naszej wolności, jaki znak samoświadomości. Jedną z motywacji kultury ateistycznej jest ucieczka przed osądzającym wzrokiem.
Kryjemy się przed nim, zamazując twarz, a to, jak twierdzi Scruton, jest najbardziej niepokojącym aspektem czasów,w których żyjemy. Autor objaśnia narastające poczucie destrukcji, jakie nam towarzyszy, gdy nawyk szukania przyjemności i konsumpcjonizm oszpeca świat. Jego książka broni świat uświęcony przed nawykiem profanacji oferuje wizję religijnej drogi życia w czasach próby.
- Dlaczego Zachód rządzi – na razie
- Ian Morris
- Format: 160 x 230 mm
- Stron: 864
- Okładka: twarda
- Wydawnictwo: Zysk i S-ka
- Tłumaczenie: Tomasz Bieroń
- Wydanie: wyd. 1
- ISBN: 978-83-7785-493-8
- Premiera: 06.07.2015
- Sugerowana cena det.: 59,00 zł
Dlaczego Zachód rządzi? Jak długo trwać będzie jego władza w świetle wzrastającej roli Chin i Indii? W swoim chwalonym przez krytyków bestsellerze wybitny historyk i archeolog Ian Morris udziela prowokacyjnych odpowiedzi.
Morris wyjaśnia, że tylko badając całą cywilizację ludzką, możemy zrozumieć, dlaczego Wschód rozwijał się inaczej niż Zachód. Dopiero kiedy zaznajomimy się z tą opowieścią – przedstawioną tutaj z wyjątkowym rozmachem i fachowością – będziemy mogli przewidzieć wpływ zdumiewających zmian, które nas czekają.
Dlaczego Zachód rządzi – na razie to fascynująca i prawdziwie oryginalna historia świata, oparta na najnowszych badaniach z różnych dziedzin nauki od historii starożytnej po neurologię. Książka zyskała już rangę współczesnej klasyki.
„Być może na inteligentniejszy i najrozsądniejszy przewodnik po XXI wieku” – „South China Morning Post”
„Nadzwyczajna książka” – „Economist”
„Pasjonująca powieść oparta na prawdziwych wydarzeniach… Przeczytajcie i połączcie przyjemne z pożytecznym!”– Jared Diamond
„Wielka synteza i przekonujący wywód” – Andrew Marr„Wielka teoria historii, którą można rozsądnie porównać do dzieł Toynbeego i Marksa” – John Gray, „New Statesman”
„Genialne” – Martin Wolf, „Financial Times”
- Charlie Chaplin
- Peter Ackroyd
- Format: 140 x 205 mm
- Stron: 304
- Okładka: twarda
- Wydawnictwo: Zysk i S-ka
- Tłumaczenie: Jerzy Łoziński
- Wydanie: wyd. 1
- ISBN: 978-83-7785-698-7
- Premiera: 06.07.2015
- Sugerowana cena det.: 39,90 zł
Wielki artysta, mały tyran - sugestywna biografia Petera Ackroyda oddaje sprawiedliwość osobie Charliego Chaplina.
Był jedną z pierwszych prawdziwych ikon kina oraz legend Hollywoodu. Kim jednak tak naprawdę był ów mężczyzna z wąsikiem? Książka Petera Ackroyda prezentuje najważniejsze momenty w życiu Chaplina, poczynając od jego musicalowych występów aż po honorowego Oscara. Znajdziemy tu wszystko: sukcesy w latach dwudziestych, ponure skandale, wyjazd do Szwajcarii. Pasjonująca opowieść okraszona jest anegdotami, by wspomnieć tylko Chaplina grającego na skrzypcach w nowojorskim hotelu w celu zagłuszenia skwierczenia kotletów smażonych przez Stanleya Laurela. Ta znakomita, zwięzła biografia przynosi nowe, intrygujące informacje o jednej z najbardziej znanych postaci XX wieku.
„Okiem powieściopisarza i biografa śledzi Ackroyd życie człowieka, które stało się kwintesencją kondycji ludzkiej,pełnej niedostatków, wzlotów i śmieszności. Autor umiejętnie ukazuje różnice między kochanym włóczęgą,którego Chaplin portretował na ekranie, a rzeczywistą osobą, którą niełatwo było darzyć miłością”.
„The Independent”
- Portret Doriana Graya
- Oscar Wilde
- Format: 135 x 205 mm
- Stron: 240
- Okładka: twarda z obwolutą
- Seria: Mała klasyka
- Wydawnictwo: Zysk i S-ka
- Tłumaczenie: Jerzy Łoziński
- Wydanie: wyd. 1 w tej edycji
- ISBN: 978-83-7785-464-8VAT: 5%
- Premiera: 06.07.2015
- Sugerowana cena det.: 29,90 zł
Skandalizująca opowieść o skutkach ulegania złu od ponad wieku fascynuje kolejnych czytelników.
Kiedy młody i piękny Dorian Gray ogląda swój portret, wypowiada pochopne życzenie, że oddałby wszystko, aby zachować młodość i urodę, nawet za cenę duszy. W zamian za to twarz na obrazie starzeje się i oszpeca w miarę postępującego zepsucia moralnego bohatera. Pewnego dnia, znużony dotychczasowym rozwiązłym i okrutnym życiem, Dorian Gray postanawia zniszczyć portret...
Pierwodruk książki ukazał się w miesięczniku „Lippincott's Monthly Magazine” w 1890 roku. Powieść od razu spotkała się z falą krytyki i została okrzyknięta skandalem. To przyczyniło się do zyskania przez Oscara Wilde'a reputacji pozbawionego moralności dandysa. Wtedy nikt chyba nawet nie podejrzewał, że Portret Doriana Graya stanie się jednym z najważniejszych dzieł literatury angielskiej, na stałe przynależącym do światowego kanonu
.„Książka nie może być moralna lub niemoralna. Jest tylko dobrze lub źle napisana". Oscar Wilde
comments powered by Disqus