VI Nowotarskie Dni Fantastyki - goście specjalni

Autor: Adam Gulbiński Redaktor: Motyl

Dodane: 02-07-2015 18:05 ()


Prezentujemy listę gości specjalnych, którzy zjawią się na VI Nowotarskich Dniach Fantastyki w dniach 18-19 lipca 2015 r.

Jarek Turowski - urodził się w 1990r., mieszka w Abramowie, na Lubelszczyźnie. Pisze głównie horrory, okazjonalnie opowiadania obyczajowe. Finalista Horyzontów Wyobraźni 2013. Zafascynowany prozą Stephena Kinga, Cormaca McCarthy'ego, Clive'a Barkera i Dana Simmonsa. Oddany fan sagi Kinga o Rolandzie Rewolwerowcu i "Mrocznej Wieży", a także serialu "The Walking Dead". Publikował w zbiorach opowiadań "Człowiekiem jestem" oraz "Pokłosie".

Paweł Majka - autor pierwszej polskiej powieści osadzonej w uniwersum ,,Metro 2033" – rozgrywającej się w postapokaliptycznej Nowej Hucie ,,Dzielnicy Obiecanej", a także cieszącej się uznaniem czytelników powieści ,,Pokój Światów" nawiązującej do słynnego dzieła H.G. Wells-a. Ponadto autor kilkunastu opowiadań, w tym ,,Ostatniej pracy Perfoklesa Durronta" osadzonej w znanym wielu miłośnikom RPG uniwersum ,,Wolsunga" . Zdobywca 3 miejsca w konkursie ,,Złotej Ostrogi" w roku 1987, nominowany do nagrody Im. Janusza A. Zajdla na rok 2013 za opowiadanie ,,Grewolucja". Mieszkaniec Krakowa, z zawodu dziennikarz.

Jerzy Miklaszewski - (Silkfencing Team) - rozpoczął swoją 21-letnią już przygodę w sztukach walki z pierwszą Polską organizacją-członkiem ITF ( International Tae Kwon Do Federation), ucząc się pod okiem Marka Lecha, jednego z prekursorów Tae Kwon Do w Polsce. Następnie kontynuował swoją edukację z Sifu Andrzejem Szuszkiewiczem z Wing Chun Kuen Kung Fu, gdzie nauczył się innego spojrzenia na sztuki walki, wziął udział w wielu seminariach, kursach i spotkaniach I spotkał mistrzów Ju Jitsu, Tai Chi (zarówno w stylach Chen jak I Chuan) oraz Tang Lang Men. Ponadto studiował wymienione sztuki walki w Melbourne I Francji pod okiem mistrzów takich jak William Chueng (Ip Man Student) czy Didier Beddar. Po kilku latach stał się jednym z pierwszych uczniów Soke Toshimichi Takeuchi w szkole Bujutsu Kan utworzonej w Krakowie.

Jego podążanie za nauką sztuk walki przywiodło go do różnych stylów Japońskich takich jak Kenjutsu, Aikido, Kyudo, Judo, Ninjutsu, Kendo, Aikijutsu i wiele innych w licznych seminariach na terenie całej Polski. Lecz prawdziwy renesans jego umiejętności sztuk walki nastąpił gdy spotkał grupę entuzjastów europejskich sztuk walki, gdzie pod ciężkimi, nieznośnymi i nieustępliwymi warunkami treningu, zaczął używać całej wiedzy jaką zdobył wcześniej. Po kilku latach sparring-ów, Jerzy zaczął wygrywać w zawodach. To właśnie wtedy wraz ze swoim przyjacielem i instruktorem zdecydowali się stworzyć szkołę opartą na różnorodności podejść do sztuk walki, gdzie zaczęli uczyć ludzi arkanów starych, lecz wciąż skutecznych i bezkompromisowych europejskich sztuk walki aż do dzisiaj. Poprzez swoje doświadczenie, Jerzy stworzył inicjatywę ,,Silkfencing Team”, która rozwija się jeszcze bardziej poprzez naukowe i praktyczne badania. Jego współpraca z wieloma światowymi specjalistami rozwinęła jego badania i wiedzę, są to m.in: HEMA Alliance, Muzeum Narodowe w Krakowie , Stowarzyszenie Miłośników Broni i Barwy, Unia Jiu Jiutsu, Polish Sport Fencing Federation i wiele innych. Jego szkoła jest jedną z zaledwie siedmiu Polskich szkół oficjalnie współpracujących z Polskim Związkiem Szermierki. Jest także członkiem Rycerskiej Kadry Polskich oraz był członkiem jej zespołu który wywalczyć vice-mistrzostwo świata w zespołowych walkach zbrojowych podczas IMCF. Udało mu się rozprowadzić swoje unikalne badania Polskiej Szabli w wielu miejscach na świecie, poprzez seminaria w Japonii, Anglii, Szkocji, USA, Słowacji, Czechach, Włoszech, Grecji, Hiszpanii I wielu innych miejscach.

Od 2014 roku Silkfencing Team stał się grupą Meyer Freifechter Guild oraz organizacji Pammachon. Poprzez wiele przeanalizowanych traktatów, instrukcji i z doświadczeniem zweryfikowanym przez wiele różnych szkół na całym świecie, Silkfencing Team zawsze się uczy, analizuje i dostosowuje, reprezentując młode i wciąż ewoluujące nastawienie do zmieniającego się otoczenia.


comments powered by Disqus