Jakub Ćwiek "Kłamca. Papież sztuk" - premiera
Dodane: 06-05-2015 06:57 ()
Dziesięć lat temu ukazał się bowiem pierwsza książka, która powołała do życia charyzmatycznego nordyckiego boga kłamstwa na usługach aniołów. Ten powieściowy debiut zapewnił Jakubowi Ćwiekowi status jednego z najpoczytniejszych twórców fantastycznych młodego pokolenia.
Od dziś w sprzedaży dostępny jest jubileuszowy Kłamca. Papież sztuk.
Papież sztuk to totalnie odjechana opowieść, która fabularnie umiejscowiona jest gdzieś między opowiadaniami z drugiego tomu serii – Bóg marnotrawny. W swojej jubileuszowej powieści Jakub Ćwiek zrywa z tradycyjnym przekazywaniem historii. Papież sztuk to książka, w której czytelnik momentami przejmie kontrolę nad przebiegiem wydarzeń, a medium zmieniać się będzie wraz z rozwojem fabuły. Można ją czytać zwyczajnie, jak powieść, można się nią również bawić…
Kłamca. Papież sztuk
Autor: Jakub Ćwiek
Wydawnictwo: SQN
Format: 125x195 mm
Oprawa: miękka
Liczba stron: 192
Data wydania: 6 maja 2015
ISBN: 978-83-7924-377-8
Cena: 34,90 zł (z VAT)
Książkę można również zamówić w księgarni internetowej LaBotiga.pl.
To już dziesięć lat od kiedy pierwszy tom Kłamcy zagościł na półkach i w sercach czytelników.
Loki – nordycki bóg kłamstwa na usługach aniołów, a także, mimochodem, bohater pięciu książek, komiksu i gry karcianej – nie ma czasu świętować. Oto bowiem przyjdzie mu się zmierzyć z jednym z największych swoich wrogów. W dodatku na własne życzenie, bo wszystko wskazuje na to, że Dezyderiusza Crane’a, samozwańczego boga popkultury, stworzył omyłkowo nie kto inny jak Loki właśnie.
Teraz rozpoczyna się gra z czasem, tym trudniejsza, że z każdą chwilą nowy bóg coraz lepiej poznaje swoje możliwości. Jego główną mocą jest kontrola nad narracją, a nawet... nad całą opowieścią.
Jubileuszowa powieść o Lokim to wariacka jazda bez trzymanki umiejscowiona fabularnie pomiędzy opowiadaniami z drugiego tomu. Pełna gościnnych występów, ciętych bon-motów i będących wyznacznikiem serii popkulturowych nawiązań usatysfakcjonuje wszystkich miłośników Kłamcy.
comments powered by Disqus