Wrześniowe nowości Timofa i cichych wspólników
Dodane: 26-09-2014 15:52 ()
Do sprzedaży trafiły już nowości Timofa i cichych wspólników - trzecie wydanie Fun home - głośnego tytułu Alison Bechdel, a także - Ralph Azham 4 - kolejny tom świetnej serii fantasy.
Ralph Azham 4: Gwiazdy są czarne
- Autor: Lewis Trondheim
- Tłumaczenie: Katarzyna Sajdakowska
- Oprawa: miękka
- ISBN: 978-83-63963-43-9
- Format: 210X290 mm
- Komiks nr 145
- Str.: 52
- kolor
- Cena: 37 zł z VAT
- Odbiorcy: Wszyscy
Ralph, zdołał przywrócić pamięć swojej siostrze oraz opuścił Astolię. Nie udało mu się jednak pokonać Maleka, podszywającego się pod króla. Podejmuje sie więc niebezpiecznego i ryzykownego planu - sprzymierzenia się z Vom Syrusem. W tym celu wyrusza do portowej Octanii, aby zdobyć statek, na którym dotrze do odległej wyspy mieszczącej siedzibę Vom Syrusa. Lewis Trondheim nie przestaje zadziwiać i bawić. Od lat swobodnie poczyna sobie z różnorodnymi konwencjami w sztuce komiksu. W serii „Ralph Azham” z lekkością kreuje kolejny ze swych niepospolitych światów, sprawiając, że podczas lektury i tym razem można podziwiać finezję, wprawę i pomysłowość twórcy. Już pod koniec listopada piąty tom serii: Wyspa niebieskich demonów.
Premiera: 19 września
Fun home. Tragikomiks rodzinny
- Autor: Alison Bechdel
- Tłumaczenie: Wojciech Szot, Sebastian Buła
- Oprawa: miękka
- ISBN: 978-83-63963-67-5
- Format: 150X210 mm
- Komiks nr 146
- Str.: 240
- dwukolorowy
- Cena: 49 zł z VAT
- Odbiorcy: Wszyscy
Oryginalne i wspaniale opowiedziane wspomnienia kultowej autorki komiksów, których szczególnymi wyróżnikami są gotyckie łuki, rodzinny dom pogrzebowy, erotyczne niespełnienie i wielka literatura.Ta niesamowita książka autorstwa Alison Bechdel jest śmieszno-straszną rodzinną opowieścią, perfekcyjnie skomponowaną z charakterystycznych, gotycyzujących rysunków Bechdel. Obok Persepolis Marjane Satrapi to jeden z najodważniejszych i najważniejszych pamiętników graficznych.
Poznaj ojca Alison, specjalistę od konserwacji i obsesyjnego renowatora rodzinnego, wiktoriańskiego domu, prowadzącego – podobnie jak jego przodkowie – dom pogrzebowy, nauczyciela języka angielskiego, lodowato zdystansowanego rodzica i nieujawnionego homoseksualistę, który – jak wychodzi na jaw – przez wiele lat romansował z mężczyznami. Przez czasem wzruszającą, a czasem bezwzględnie zabawną narrację, odkrywamy tęsknotę za ojcem, o której opowiada córka. I mimo leżących w oddali zakurzonych trumien, ich relacje nabierają bardzo intymnego wyrazu dzięki ukrytym w książce kodom. Kiedy Alison „wychodzi z szafy” i oświadcza, że jest lesbijką, rozwiązanie jest błyskawiczne, drastyczne – i zbawcze.Trzecie polskie wydanie.
Premiera: 19 września
comments powered by Disqus