Kwietniowy Komiksofon po raz drugi

Autor: Marcin Waincetel Redaktor: Edgar Allan

Dodane: 13-04-2014 12:11 ()


W środę 16 kwietnia o godzinie 20:00 w klubie Bułka z Masłem (ul. Włodkowica 8a we Wrocławiu) obędzie się pokaz Komiksofonu. Gośćmi będą Robert Służały oraz Konrad Czernik. Spotkanie poprowadzi Bartosz Czartoryski.

Informacja prasowa:

Jeszcze nie ochłonęliśmy po ostatniej środzie, a już pędzimy z następną edycją. Kolejne spotkanie z twórcami komiksowymi w ramach, którego zaprezentują swoją twórczość w formie filmiku. Sami dobrali do niego muzykę - taką, którą uznali za najlepiej korespondującą z ich twórczością. Oprócz tego dyskusja z autorami, którą prowadzi krytyk filmowy Bartosz Czartoryski, oraz rysowanie na żywo.

Bułka z Masłem (górna bułka) na Włodkowica 8a Wrocław, 16 kwietnia, środa, godzina 20:00, Goście:

Robert Służały - urodzony 13 listopada 1979 roku w Złotoryi. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jeleniej Górze. Pracował przy Autobahn nach Poznań do scenariusza Andrzeja Ziemiańskiego. Opowiadanie, na podstawie którego powstał scenariusz zdobyło nagrodę im. Janusza Zajdla oraz Puchar Bachusa. Do scenariusza Denisa Wojdy Robert stworzył Złote żebra. Komiks brał udział w drugiej edycji Europejskiego Konkursu Komiksowego zorganizowanego przez wydawnictwo Glenat i telewizję Arte. Współpracował z Jerzym Szyłakiem przy serii Benek Dampc. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. "Rysunki autorstwa Roberta Służały sprawiają, że czasami czujemy się jak w świecie plastelinowych ludków. Szare, rozmazane i czasami sprawiające wrażenie niedokończonych, świetnie pasują do fabuły uknutej przez Jerzego [Szyłaka]” (Paweł Kumpiniewski, Gildia.pl).

Konrad Czernik – urodzony w Opolu, syn artysty-rzeźbiarza, z którym uczył się warsztatu i wspólnie projektował. Ukończył liceum plastyczne. Uczęszczał na zajęcia u Bolesława Polnara szlifując rysunek anatomii. W tym okresie zajmował się projektowaniem mebli, wnętrz, reklam, ilustracji i plakatów. W wieku 9 lat zaczął przygodę z Karate, co pociągnęło kolejne fascynacje: Aikido, Kung-fu, Kick boxing, Capoeirę, tajski boks i MMA. W 2007 dzięki pracy wykonanej w pracowni grafiki warsztatowej został laureatem konkursu im. Białoszewskiego. Cztery miesiące dzielą go od ukończenia wrocławskiego ASP na wydziale ceramiki. Duża część prac ceramiki artystycznej Konrada znajduje się w zborach kolekcji Fundacji Pieńkowskiego w USA. Pracuje w firmie Techland. Pracował przy produkcjach projektów: Dead Island, seria Call of Juarez, NIkita. Obecnie intensywnie pracuje nad realizacją jednego z życiowych marzeń- własnego komiksu. Album tworzony z Rafałem W. Orkanem. Kiedy premiera? zapytamy autora na miejscu.


comments powered by Disqus