Kolejni goście Nawikonu

Autor: Nawikon Horror Team Redaktor: Arathi

Dodane: 22-08-2012 16:34 ()


Do grona gości październikowego konwentu Nawikon dołączyły kolejne osoby.

 

Wojciech Birek - Ur. 17 października 1961 w Rzeszowie. Narysował kilka większych i mniejszych historii obrazkowych (m.in. Naznaczony mrokiem, Miasto trędowatych, Na dworze króla Ćwieczka), jest tłumaczem z języka francuskiego takich serii jak Thorgal, Yans, Kasta Metabaronów, Incal, publikuje teksty krytyczne w wielu czasopismach. Podczas studiów w Łodzi poznał tamtejsze środowisko twórców komiksu (Piorunowskiego, Tomaszewskiego, Truścińskiego i in.). Wielokrotnie był jurorem łódzkiego konkursu komiksowego towarzyszącego festiwalowi, pomaga też w jego organizacji.

 

Rafał Szłapa - Urodzony w 1976 w Bielsku-Białej, Absolwent tamtejszego Liceum Sztuk Plastycznych a następnie wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Udział w wystawach w Bielsku - Białej, Katowicach, Krakowie i Warszawie oraz we Frankfurcie. Autor fanzinu "Lekarstwo". Publikował komiksy i ilustracje m.in. w "Arenie Komiks", Nowej Fantastyce", "Przekroju", "Gazecie Wyborczej". W 2006 ukazała sie antologia jego komiksów pt. Pozdrowienia z Interstrefy, w tym samym roku opublikowął swoja pracę w amerykańskiej antologii Hope.Zajmuje się również reklamą. Przygotowywał storyboardy do kampanii wielu znanych marek.Jest autorem plakatów, okładek książkowych oraz ilustracji. Współpracuje z wydawnictwami Fabryka Słów, Znak, Post i eSPe.Sporadycznie pisze artykuły do filmowego portalu www.kinoskop.pl

 

Piotr Olszówka - "POL”, czyli Piotr Olszówka urodził się w 1970 roku. Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim, pracował jako DTP-owiec, autor komiksów i ilustrator. Współpracuje ze „Świerszczykiem” jako autor bajek i komiksu „Bartek i Chlorofil” – jednego z najdłużej wychodzących w Polsce komiksów dziecięcych. Fascynat średniowiecza, członek Association For Renaissance Martial Arts, prowadził sekcję szermierki tradycyjnej przy Krakowskim Klubie Szermierzy. Debiutował w miesięczniku „Science Fiction” opowiadaniem Morrigan. W 2011 nakładem Wydawnictwa COMM ukazuje się pierwszy zbiór opowiadań, „Królewskie Psy. Morrigan”, w którym przedstawia nam swoje uniwersum, silnie osadzone w realiach historycznego średniowiecza, którego jest miłośnikiem i znawcą.


comments powered by Disqus