"Fantastyczni" na UW - spotkanie z Jarosławem Grzędowiczem

Autor: Kilm Redaktor: Kilm

Dodane: 21-01-2012 12:51 ()


27 stycznia o godzinie 20:00 odbędzie się spotkanie autorskie Jarosława Grzędowicza na Uniwersytecie Warszawskim, zorganizowane wspólnie przez NZS OU UW, wydawnictwo Fabryka Słów i czasopismo Science Fiction Fantasty i Horror przy patronacie Paradoksu. Jest to czwarta odsłona projektu Fantastyczni. Na pierwszym spotkaniu w październiku studenci gościli Rafała A. Ziemkiewicza i Tomasza Kołodziejczaka, na drugim Jacka Komudę, a na trzecim Maję Lidię Kossakowską.

Na godzinę 20:00 Organizatorzy zapowiadają rozpoczęcie dyskusji z pisarzem. Tematem przewodnim będzie fenomen cyklu Jarosława Grzędowicza - Pan Lodowego Ogrodu.

Podczas spotkania będzie można wygrać książki autorów ufundowane przez Fabrykę Słów, a każdy uczestnik otrzyma bon zniżkowy do sklepu Fabryka.pl.

 

Spotkanie odbędzie się w Auditorium Maximum, sala C, 27 stycznia o 20:00

 

 

Jarosław Grzędowicz - Rocznik 65. Debiutował w 1982 na łamach tygodnika „Odgłosy” opowiadaniem Azyl dla starych pilotów. W 1990 roku wraz z Andrzejem Łaskim, Krzysztofem Sokołowskim, Dariuszem Zientalakiem i Rafałem Ziemkiewiczem założył magazyn literacki „Fenix”, w którym prowadził dział prozy polskiej, a od 1993 roku był jego redaktorem naczelnym. Opublikowane w 1999 roku w Internecie opowiadanie Klub absolutnej karty kredytowej (zamieszczone później w Księdze Jesiennych Demonów) otrzymało nominację do Nagrody Elektrybałta, a po publikacji w "Wizjach alternatywnych" 2002 także nominację do Nagrody Sfinksa. Laureat Śląkfy w kategorii Twórca Roku 2005. W 2006 r. pisarza uhonorowano Sfinksem, w kategorii Polska Powieść Roku za książkę "Pan Lodowego Ogrodu, t.1". Kolejne części tej powieści uczyniły z Jarosława jednego z najbardziej rozpoznawalnych pisarzy fantastycznych w Polsce. Trzecim tomem zdobył kolejnego Sfinksa. Jest pierwszym w historii literackiej Nagrody im. Janusza A. Zajdla zdobywcą dwóch statuetek w obu konkursowych kategoriach: Powieść oraz Opowiadanie roku. W 2005 otrzymał je za Pana Lodowego Ogrodu, t.1 i opowiadanie Wilcza zamieć (z antologii Deszcze niespokojne). W roku 2007 uhonorowany został kolejnym Zajdlem - za Popiół i kurz. Opowieść ze świata Pomiędzy. Trzecim tomem Pana Lodowego Ogrodu zdobył I miejsce w plebiscycie Nautilus 2009, w kategorii powieść. Oprócz wspomnianych książek razem z Fabryką Słów wydał jeszcze: zbiór opowiadań grozy Księga Jesiennych Demonów i antologię Wypychacz Zwierząt. Prowadzi stałą, autorską rubrykę w Science Fiction Fantasy & Horror.

 


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...