Najbliższe miesiące w Wydawnictwie Dolnośląskim
Dodane: 02-01-2007 08:01 ()
Zapowiedzi Wydawnictwa Dolnośląskiego na najbliższe miesiące wyglądają interesująco. Światło dzienne ujrzą następujące tytuły:
"Magnetyzer" - Konrada T. Lewandowskiego
"Warszawa końca lat 20. ubiegłego stulecia. Eleganckie kawiarnie, w których namiętnie dyskutuje się o Einsteinie i Freudzie, oraz brudne spelunki, gdzie nad setką wódki załatwiają porachunki chłopaki z ferajny. Nowoczesne ulice rozwijającej się stolicy i zapyziałe zaułki. Komisarz Jerzy Drwęcki zgłębia mroczne tajemnice tych światów, tropiąc szaleńca, który posiadł umiejętność przestrajania ludzkich umysłów. Kluczem do zagadki są odnalezione po latach zapiski rosyjskiego magnetyzera. Autor wpisuje się w krąg mistrzów kryminału miejskiego, takich jak Leopold Tyrmand i Marek Krajewski. Znakomicie oddany klimat przedwojennej Warszawy i galeria barwnych postaci z epoki, od najprzystojniejszego ułana II Rzeczypospolitej Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego i erudyty Franca Fiszera, po Tatę Tasiemkę, legendarnego króla Kercelaka, uwikłanych w intrygującą zagadką kryminalną gwarantują zabawną i zaskakującą lekturę."
"Droga Szamana" Michaela Harnera
"Droga szamana to klasyk. Najsłynniejszy na świecie, pierwszy praktyczny podręcznik szamanizmu przeznaczony dla mieszkańców Zachodu. Antropolog Michael Harner, obok Mircei Eliadego uznawany za największy światowy autorytet w sprawach szamanizmu, jest też praktykującym szamanem. Po naukach i praktykowaniu wśród Indian Ameryki Południowej i Północnej Harner za swoją życiową misję przyjął propagowanie wśród ludzi Zachodu szamanizmu, jako starożytnej techniki fizycznego i duchowego uzdrawiania. Od ponad ćwierć wieku prowadzi warsztaty szamańskie na całym świecie. Droga szamana to podręcznik powstały dla uczestników tych warsztatów, a także dla wszystkich zainteresowanych praktyką szamanizmu. Harner uczy tradycyjnych podstawowych technik szamańskich bez użycia substancji halucynogennych. Oferuje nam wgląd w jedną z najstarszych i najpiękniejszych tradycji ludzkości."
"Padlina" Jacka Soboty
"Człowiek, którego życie wyliczone jest co do sekundy i milimetra, anioł tego człowieka, mroczne Miasto Moloch, a w nim chandlerowski bohater na tropie swoich własnych tajemnic, świat w którym postacie literackie ożywają, a uśmiercić je może tylko uderzenie cenzorską pieczątką - to tylko niektóre z tematów zamieszczonych w tomie wy-jątkowych opowiadań Jacka Soboty, jednego z najoryginal-niejszych obecnie polskich pisarzy. Niezwykły język autora idzie tu w parze z niesamowito-ścią pomysłów literackich, stworzonych przez niego postaci i świata, w którym się poruszają. U Soboty nic nie jest jednoznaczne, nikt też tak jak on nie potrafi połączyć opo-wieści fantastycznej z sensacyjną fabułą i najpoważniej-szymi egzystencjalnymi pytaniami."
Źródło: Wydawnictwo Dolnośląskie
Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...