Plan spotkań z fantastyką w Lublinie do końca roku
Dodane: 31-10-2010 10:10 ()
Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki
„Cytadela Syriusza”
zaprasza na
Spotkania z Fantastyką
2 listopada – „Zgniła historia, czyli grzyby w realnym świecie i w literaturze fantastycznej” - prof. Krzysztof Grzywnowicz
Ta zgniła historia. Chcę tu opowiedzieć o najbardziej niszczących grzybowych chorobach w historii. Niektórzy ludzie są świadomi irlandzkiego, ziemniaczanego głodu czy plagi z Aten, czy nawet sprawy Ющенко, ale jest wiele innych chorób grzybowych, które są mniej znane, a miały podobnie straszliwe skutki. Chcę tu także mówić o tego typu literackich obrazach grzybów, w świetle naszej dominującej mykofobii. Niektórzy ludzie pamiętają okropnego grzyba, dzięki któremu Alicja rosła większa lub stawała się mniejsza, ale istnieje w świecie fikcji wiele grzybów strasznych, śmiercionośnych lub obrzydliwych, pełzających w literaturze, filmie, komiksach czy sztuce. Jednak pomimo tej zgniłej historii powinniśmy starać się utrzymywać równowagę pomiędzy naszą mykofilią a mykofobią.
9 listopada – „Ostatnia prosta, czyli Cyber Falkon za 48 godzin” – dyskusja
Falkon tuż, tuż. Ostatnie przygotowania, gorączkowe dyskusje, niezbędne poprawki. Chcesz nas zobaczyć w działaniu? Zapraszamy.
16 listopada – „Po Cyber Falkonie – refleksje” – dyskusja
Czas na podsumowania. Co się udało znakomicie, co było poprawne, a co nam nie wyszło. Chcesz dodać coś od siebie? Powiedzieć, dlaczego tam bardzo Ci się podobało? Zapraszamy.
23 listopada – „Zderzenie taktyki walk – wyprawy krzyżowe” – Marek „Brutus” Konopacki
Rycerstwo chrześcijańskie kontra chytrzy Saraceni. Efekt starcia obu cywilizacji znamy, ale jak do tego doszło, jakimi strategiami i taktykami operowały obie strony, co ich odróżniało, jakie były wady i zalety każdego z podejść – o tym dowiecie się podczas prelekcji.
30 listopada – „W obliczu lęku: bioterroryzm” – Joanna Pryzowicz
Żyjątka, których nie widać gołym okiem, a które są w stanie bez najmniejszego problemu powalić każdego, nawet najbardziej mocarnego człowieka. Oto bohaterowie tej prelekcji. Aby dowiedzieć się więcej, musisz przyjść i posłuchać. Zapraszamy.
7 grudnia – „Muzyka w Gwiezdnych Wojnach” – Joanna Piątek
Któż nie pamięta słynnego Marsza Imperialnego albo tematu przewodniego Gwiezdnej Sagi? Jak powstawała muzyka to Gwiezdnych Wojen i jaką rolę w nich pełni – o tym dowiecie się, przychodząc na tę prelekcję.
14 grudnia – „Mistrzowanie walki dla początkujących” – Ziemowit Karłowicz
Prowadzenie walki to jeden z trudniejszych elementów rzemiosła każdego Mistrza Gry. Aby dobrze to robić, trzeba mieć odpowiednie podstawy. A te uda Wam się zdobyć, przychodząc na prelekcję i biorąc udział w warsztatach, które podczas niej będą miały miejsce.
21 grudnia – Spotkanie opłatkowe
Święta to pora spokoju i pojednania. Zapraszamy więc do spędzenia odrobiny czasu w gronie fantastów, połamiania się opłatkiem, złożenia sobie życzeń i wzięcia udziału w miłej, przyjaznej atmosferze. Zapraszamy.
28 grudnia – „Statystyka w służbie ludzkości” – Maciej „Kwiatosz” Kwiatek
Coś, co pozornie może wydawać się bujdą, bzdurą albo żartem, w rzeczywistości może rozwiązać wiele naszych codziennych problemów. O niesamowitych badaniach i jeszcze bardziej interesujących wynikach opowie z pasją prelegent.
Wszystkie spotkania odbywają się w każdy wtorek w salach 19, 21 i 22 WOK (ul. Dolna Panny Marii 3, Lublin) i rozpoczynają się o godzinie 18.00, natomiast wyżej wymienione punkty około 19.00.
Spotkania kończą się o godzinie 22.00.
W trakcie ich trwania można dokonywać wypożyczeń z prowadzonej przez nas biblioteki, pograć na miejscu w gry fabularne, planszowe, bitewne i karciane. Prowadzimy również ożywione dyskusje na różne tematy i udzielamy odpowiedzi na pytania związane z szeroko pojętą fantastyką.
Projekt zrealizowany przy pomocy finansowej Miasta Lublin
Serdecznie zapraszamy!!!
Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...