Kwietniowe zapowiedzi Rebisu

Autor: Paragon Redaktor: Krzyś-Miś

Dodane: 10-03-2010 12:20 ()


PREMIERY REBISU NA KWIECIEŃ 2010 r.

 

 

Wiesław Adamczyk – „KIEDY BÓG ODWRÓCIŁ WZROK. Odyseja wojenna, wygnanie i wybawienie”

 „Adamczyk opowiada o swoim wojennym dzieciństwie z bezprzykładną precyzją i ogromną, emocjonalną wrażliwością, przedstawiając straszliwe doświadczenia jednej rodziny tak wyraziście i głęboko jak wytrawny powieściopisarz /.../ Poznałem wiele relacji z syberyjskiej odysei i innych zapomnianych epizodów wojennych, ale żadna z nich nie dostarczyła mi takiej wiedzy, żadna mnie tak nie poruszyła i żadna nie została napisana tak pięknie jak Kiedy Bóg odwrócił wzrok.”

Z przedmowy Normana Daviesa

 

W opracowaniach dotyczących II wojny światowej często przemilcza się cichą acz brutalną kampanię Związku Radzieckiego wymierzoną przeciwko obywatelom polskim, kampanię, która – jak już obecnie to wiemy – skutkowała zbrodniami wojennymi, do odpowiedzialności za które radziecki, a potem rosyjski rząd przyznał się dopiero niedawno. Ten epizod historii europejskiej, skryty w cieniu Holokaustu, jest często pomijany. Wesley Adamczyk w swoich wspomnieniach udziela głosu setkom tysięcy ofiar sowieckiego barbarzyństwa.

Adamczyk był małym chłopcem, kiedy razem z matką i rodzeństwem deportowano go z wygodnego domu w Polsce na Syberię w maju 1940 roku. Jego ojciec, oficer Wojska Polskiego, został wzięty do niewoli przez Armię Czerwoną i ostatecznie stał się jedną z ofiar rzezi katyńskiej, w ramach której zginęły dziesiątki tysięcy polskich oficerów. Wymuszony rozpad rodziny i deportacja w 1940 roku stanowiły początek dziesięcioletniej odysei, podczas której rodzina Adamczyka trapiona głodem i chorobami doświadczyła życia w skrajnych warunkach bytowych, początkowo w Związku Radzieckim, a potem w Iranie, gdzie matka autora uległa skrajnemu wyczerpaniu po morderczej ucieczce od Sowietów. Adamczykowi udało się przetrwać jakoś wędrówkę z kraju do kraju, życie w obozach dla uchodźców albo domach obcych ludzi i zachować godność wśród wszystkich okropności wojny.

Kiedy Bóg odwrócił wzrok to zapis wspomnień z dzieciństwa przeżytego w niewysłowionych okolicznościach, opowieść, która nie tylko rzuca światło na jeden z najmroczniejszych okresów historii Europy, ale jest także opowieścią o utracie niewinności i o walce z rozpaczą, która przeniknęła do serca małego chłopca. I jest to również książka pokazująca, czym był komunizm i  jacy byli jego zaprzedani rzecznicy, książka głęboka i szczera, która daje świadectwo doświadczeniom wojennym jednej rodziny i stanowi kronikę epizodów, którym historia do dziś nie oddała sprawiedliwości.

 

Wiesław Adamczyk jest emerytowanym chemikiem i doradcą podatkowym; mieszka w Illinois. Jest także doświadczonym brydżystą turniejowym.

 

 

I.E. Edison – „SMAKOWANIE RAJU”

 

Byliśmy wolni. Za sobą mieliśmy trzy rzędy drutów, dziesiątki wieży strażniczych najeżonych karabinami maszynowymi i setki wartowników z Bronia gotową do strzału, przemierzających stale teren obozu, słowem całe piekło sowieckiej sprawiedliwości. A przed nami stał las. Gęsty, ciemny, milczący. Co kryje przed nami w tych głębinach, jakie niespodzianki czekają nas w jego nie ogarnionych ostępach?

 

Smakowanie raju to książka o Związku Sowieckim lat czterdziestych. Jej autor przeszedł piekło więzień łagrów. Przebywał w Starobielsku, był w obozie cywilno-wojskowy w Katyniu, na Kołymie. Uczestniczył w sensacyjnej ucieczce obozu katyńskiego i stał się przypadkowym świadkiem egzekucji w lesie katyńskim. Opis tej egzekucji jest ewenementem w literaturze historycznej dotyczącej tego okresu.

Edison, będąc bystrym obserwatorem, potrafił dostrzec i opisać błędy systemu sowieckiego, w którym zbrodnia i absurd stały się składnikiem codziennego życia państwa i obywateli.

 I. E. Edison wspomnienia swoje napisał i wydał w Paryżu w 1953 r. Świeże jeszcze przeżycia z Rosji, szok po powrocie do kraju, do rodzinnego Wierzbnika, gdy okazało się, że cała jego rodzina została zamordowana, wpłynęły zapewnie na bezkompromisowość sądów. Nie osłabiło to autentyzmu książki, dającej świadectwo prawdy o zbrodniach stalinowskich.

 

 

Lenne Taylor – „SIEROTY Z TENGERU”

 

Historia 123 polskich sierot, które wydostały się z ZSRR z armią Andersa. Z gułagów na Syberii - trafiły najpierw do Indii i Afryki, potem gromadzone były w jednym sierocińcu w Tengeru (tereny dzisiejszej Tanzanii). Ostatecznie we wrześniu 1949 r znalazły się w Kanadzie. Ich przyjazd opłacił arcybiskup Montrealu. Władze kanadyjskie musiały stoczyć twardą walkę z komunistycznymi władzami z Warszawy, oskarżającymi Kanadyjczyków o porwanie dzieci i prowadzącymi dyplomatyczną walkę na forum ONZ.

 

 

Ian Kershaw - HITLER, NIEMCY I OSTATECZNE ROZWIĄZANIE

 

Ta książka to rodzaj podsumowania 30 lat badań nad nazizmem i holocaustem.

Opisuje stosunek Hitlera do kwestii tzw. „ostatecznego rozwiązania”, przestawia opinie i stosunek ludności niemieckiej do Żydów. Jak zwykle  autor bierze w swych pracach pod uwagę aspekt społeczny i jego wpływ na ostateczny kształt polityki państwa i partii NSDAP.

 

 

Franz Kurowski – „JEDNOSTKA SPECJALNA BRANDENBURG”

 

Monografia przedstawiająca losy kompanii, batalionu potem pułku, a na koniec dywizji do zadań specjalnych Abwehry. Jednostka ta od początku swego istnienia nazywała się Brandenburg od miejsca utworzenia i na temat jej skuteczności i dokonań narosło wiele mitów i legend podobnie jak na temat cichociemnych czy członków brytyjskiej formacji Commando.

Autor przedstawia chronologicznie działania jednostki od czasu  jej utworzenia aż do końca wojny w tym także akcje wykonane w czasie kampanii wrześniowej jak i walki na wyspach Morza Egejskiego znane między innymi z filmu i powieści „Działa Navarony”.

 

 

James Palmer - KRWAWY BIAŁY BARON

 

Biografia barona Ungerna-Sternberga. Krwawy i sadystyczny satrapa, który podbił Mongolię, mistyk, buddysta, antysemita – postać tak niezwykła, że w jej realność momentami trudno uwierzyć.

Wywodzący się z rodziny bałtyckich Niemców włóczący się po syberyjskich bezdrożach, odnalazł chwilowo swoje miejsce w armii carskiej w czasie I wś, ale także tam nie zagrzał długo miejsca. Współpracując z „białymi” dowódcami w czasie wojny z bolszewikami, stopniowo odnalazł własne powołanie – walkę o niezależną Mongolię. Udało mu się wygnać chińskie wojska, zdobyć kontrole nad krajem z pomocą wielonarodowościowej kawalerii, trzymanej w ryzach terrorem i mistycznym przesłaniem. Skończył jak na niego przystało – atakując bolszewików, rozstrzelany w 1921 r.

 

 

Katie Hafner – „ROMANCA NA TRZY NOGI”

 

OPOWIEŚĆ O OBSESJI LEGENDARNEGO PIANISTY NA PUNKCIE WYJĄTKOWEGO INSTRUMENTU, KTÓRY POKOCHAŁ

Glenn Gould, jeden z najbardziej skomplikowanych i charakterystycznych oraz najwybitniejszych pianistów dwudziestego wieku, słynął także ze swych niezwykłych nawyków: nawet w najgorętsze letnie dni nosił czapkę, płaszcz i rękawiczki, z obawy przed zarazkami i uszkodzeniem palców odmawiał uścisków dłoni, nucił głośno w czasie gry i podróżował po świecie ze skrzypiącym starym krzesłem, odmawiając występu, gdyby przyszło mu siedzieć przy fortepianie na czymkolwiek innym.

Prawdopodobnie największą z licznych obsesji Goulda była mania na punkcie koncertowego steinwaya znanego jako CD 318; związek, który on sam nazwał „romansem na trzy nogi”. Wczesne lata swojej koncertowej i nagraniowej kariery Gould przeżył głównie niezadowolony z instrumentów jakie miał do dyspozycji, zawsze pragnąc czegoś lepszego; czegoś bardziej dostrojonego do jego indywidualnych potrzeb. W różnych okresach czasu flirtował z tym czy innym fortepianem, a kiedy w końcu odkrył CD 318 zupełnie stracił dla niego głowę.

W swojej wspaniałej książce Katie Hafner przedstawia nam najważniejsze postacie z życia Glenna Goulda, łącznie z Vernem Edquistem, niemal niewidomym, cierpiącym w milczeniu stroicielem, który przez lata utrzymywał ten fortepian w dobrym stanie. Autorka przynosi nam fascynującą opowieść o nauce i sztuce strojenia, a także zabiera nad do fabryki Steinwaya w okresie drugiej wojny światowej, gdy zbudowano ten legendarny instrument. Ta opowieść o Gouldzie okraszona epizodami zarówno porywającymi, jak i wzruszającymi oraz absurdalnymi – przypominam nam Katie Hafner – jest nie tylko opowieścią o geniuszu i obsesji, ale również o żelazie, drewnie i rzemiośle, które pozwoliło rozkwitnąć jego sztuce.

 

Katie Hafner jest korespondentką „New York Timesa” i autorką lub współautorką czterech wcześniejszych książek: „Where Wizards Stay Up Late”, „Cyberpunk”, „The Well” oraz „The House at the Bridge”. Mieszka niedaleko Los Angeles.

 

„W „Romansie na trzy nogi” Katie Hafner oferuje wyjątkową perspektywę na jedną z najwspanialszych indywidualności muzycznych dwudziestego wieku. Godna podziwu detektywistyczna praca autorki ujawnia nowe szczegóły, a nawet prawdziwe sensacje. Tak, ta książka jest opowieścią o fortepianie, ale jest też portretem jednej z najbardziej intrygującej postaci muzycznej.” - KEVIN BAZZANA, autor „Glenn Gould: The Performer in the Work” i „Wondrous Strange: The Life and Art. of Glenn Gould”.

 

„Muzyczna wersja Niepokonanego Seabiscuita (…) przejrzyście ujmuje to, co najważniejsze: złożoną interakcję między artystą, rzemieślnikiem i cennym instrumentem, który obaj darza szacunkiem. Napisana z przekonaniem i entuzjazmem będzie prawdziwą radością zarówno dla salonowych muzykologów i wielbicieli Goulda, jak i dla tych, którzy nie słyszeli ani jednej zagranej przez niego nuty. - Kirkus Reviews

 

Opowieść o żarliwym i niestrudzonym poszukiwaniu przez Glenna Goulda doskonałego fortepianu; takiego, który artysta by czuł i który brzmiałby tak pięknie, jak ów instrument z jego wyobraźni, jest opowieścią dla wszystkich miłośników muzyki, muzycy znajdują w niej kroplę goryczy, gdyż stwierdzamy, że trochę tego nieodpartego Gouldowskiego dążenia do perfekcyjnego brzmienia jest w każdym z nas. - DANIEL J. LEVITIN autor „His is Your Brain on Music” i „The World in Six Songs”

 

 

Christian Moerk – „KOCHANY JIM”

 

Trzy siostry. Trzy baśnie. I tajemnica mroczna jak noc.

Kiedy dwie siostry i ich ciocia zostają znalezione martwe w domu na przedmieściach Dublina, wydaje się, że tajemnica ich przedwczesnej śmierci nigdy nie zostanie rozwikłana. Jednak Niall, w pojemniku na odrzucone przesyłki znajduje tajemniczy dziennik. W ten sposób Fiona Walsh zza grobu dzieli się nim historią najbardziej tragicznego romansu, o jakim słyszał – ale jej opowieść to dopiero początek. 

 

Mroczna, wciągająca baśń. Christian Moerk to nieziemski gawędziarz. – Gillian Flynn, autor Ostre przedmioty

Kochany Jim to wyborna, pełna niebezpieczeństw i wyjątkowo oryginalna powieść w powieści, czyli to, co lubię czytać najbardziej. – Pam Lewis, autor Speak Softly She Can Hear oraz Idealnej Rodziny

 

Christian Moerk, ukończył socjologię i historię w Marlboro College oraz dziennikarstwo na nowojorskim uniwersytecie Columbia. Pisał dla Variety, był dyrektorem produkcji w wytwórni filmowej Warner Bros., a później pisywał artykuły dla New York Timesa. Kochany Jim to jego pierwsza powieść wydana w Stanach Zjednoczonych.

 

 

Erich Maria Remarque – „NOC W LIZBONIE”  (Nowe Wydanie)

 

Początek drugiej wojny światowej. Wrogowie Trzeciej Rzeszy muszą jak najszybciej uciekać z Europy, lecz większość dróg ucieczki jest już zamknięta. Akcja powieści rozgrywa się pewnej nocy w Lizbonie, ostatniej bramie do wolnego świata. Stojacy w porcie uciekinier bezsilnie wpatruje się w statek, który następnego dnia ma popłynać do Ameryki. Jego na nim nie będzie. Nagle jednak podchodzi do niego człowiek, który chce mu oddać swoje bilety na ten rejs. Pod warunkiem, że wysłucha jego opowieści...

Noc w Lizbonie to ostatnia powieść Remarque’a wydana za jego życia autora i jeszcze jeden dowód jego wielkiego talentu narracyjnego.

 

 

Erich Maria Remarque – „ISKRA ŻYCIA” (Nowe Wydanie)

 

Wiosną 1945 roku więźniowie obozu koncentracyjnego w Mellern doczekali się wyzwolenia. Wśród ocalałych znaleźli się Bucher i jego ukochana Ruth Holland.

Powieść E.M. Remarque’a to przejmujące studium obozowego życia: okrucieństwa, specyficznych hierarchii i bezwzględnych zasad, na których tle tym wyraźniej ujawnia się zarówno człowieczeństwo, jak i wszelka nieludzkość

Remarque z wielką znajomością ludzkiej psychiki zarysowuje charaktery i postawy bohaterów zza jednej i drugiej strony drutów, pokazując też, jak łatwo prześladowani mogą stać się prześladującymi.  

 

 

Henry David Thoreau – „WALDEN” (Nowe Wydanie)

 

Walden, czyli życie w lesie to zbiór wydanych po raz pierwszy w 1854 r. esejów kontemplacyjnych, będących zapisem eksperymentu Thoreau, który przez ponad dwa lata żył samotnie nad stawem Walden w stanie Massachusetts. Eseje te są wyznaniem wiary filozoficznej Thoreau, pochwałą życia świadomego, prostego i surowego, w bliskim kontakcie z przyrodą.

Walden jest arcydziełem literatury amerykańskiej. To zbiór o znakomitej, misternej konstrukcji, bogatym, erudycyjnym języku i środkach ekspresji, które wzbudziły podziw mistrzów takich, jak Robert Frost czy Marcel Proust. Nie został doceniony za życia autora, ogromną popularność zdobył dopiero w XX wieku. W latach sześćdziesiątych sięgnęła po Walden amerykańska młodzież walcząca z konformizmem i obyczajowością mieszczańską, do myśli Thoreau odwoływał się Martin Luther King i Sinclair Lewis. Rozwój ruchu ekologicznego, odwołującego się do Waldenu, raz jeszcze wywołał falę zainteresowania tym niezwykłym dziełem.

 

Henry David Thoreau  urodził się w 1817r. w Concord - miasteczku, które w pierwszej połowie XIX w. Było jednym z centrów myśli amerykańskiej. Tutaj wokół mędrca - filozofa Ralpha Walda Emersona zgromadzili się młodzi ludzie porwani ideami transcendentalizmu, dla których nadrzędną była idea odrodzonej ludzkości.  Wśród nich był Thoreau: asceta, moralista, stoik, "bakałarz natury", "poeta naturalista", buntownik i mistyk - symbol amerykańskiego indywidualizmu. Nazywano go "produktem w stu procentach lokalnym", gdyż rodzinne miasteczko stanowiło dla niego centrum świata. Próbował w życiu kariery nauczyciela, był robotnikiem, pomocnikiem, redaktorem, wykładowcą, a nawet producentem ołówków. Zmarł w 1862 r.

 

 

Erich Maria Remarque - „NA ZACHODZIE BEZ ZMIAN” (Nowe Wydanie)

 

Powieść Na Zachodzie bez zmian należy do najgłośniejszych dzieł literatury XX wieku. Jej bohaterowie, podobnie jak sam autor, należą do „straconego pokolenia”: pokolenia, którego młodość przepadła w okopach I wojny światowej.

Osiemnasto-, dziewiętnastolatkowie trafiają na front niemal prosto ze szkolnej ławy, namawiani przez nauczycieli do spełnienia obowiązku wobec ojczyzny.

Czymże jednak jest ten obowiązek? – pytają siebie, świadomi, że strzelają do takich samych jak oni młodych, tęskniących za domem i pokojem i pytających o sens wojny wrogów.

Okrucieństwo wojennej machiny, w której są zaledwie trybikami, odbiera im najpierw poczucie człowieczeństwa, a w końcu i życie – i w tym sensie są oni dosłownie „straconym pokoleniem”. Mistrzowskie wniknięcie w emocje bohatera, gwałtowność opisu ataków z lądu i powietrza, atmosfera nieuchronności śmierci – wszystko to sprawia, że Na Zachodzie bez zmian do dziś przejmuje grozą.

 

 

Jeffrey Archer – „CZY POWIEMY PANI PREZYDENT?”

 

Książka ta została napisana w roku 1976, jej akcja miała się toczyć w pięć lat później, a centralną postacią powieści miał być Edward Kennedy, najbardziej prawdopodobny kandydat na prezydenta Stanów Zjednoczonych w 1980. Zamiast Edwarda Kennedy, który odszedł w polityczną niepamięć, prezydentem Ameryki po raz pierwszy w jej historii zostaje kobieta. I to Polka – Florentyna Kane, córka polskich emigrantów Abla i Zofii Rosnowskich .... Tak powstał pierwowzór napisanego dziesięć lat później bestselleru Córka marnotrawna.

 

W.E.B. griffin – „NOWY GATUNEK”

 

Kolejny tom cyklu „Braterstwo broni”.

Od prażących dżungli Wietnamu po rozrzucone pola bitewne afrykańskiego Kongo, stają oni przed obliczem zagrożeń nowej ery. To był zupełnie nowy rodzaj wojny. Jednak odwaga i umiejętności młodych wojowników są już tradycją Ameryki. Jak ich ojcowie przed nimi, w obliczu wielkich wyzwań bojowych okazują ogromne męstwo, twardo walcząc o swoje w burzy ścierających się kultur. Byli nową rasą (breed) Ameryki. Najdumniejsi i najlepsi…

  

Harry Sidebottom – „WOJOWNIK RZYMU. KRÓL KRÓLÓW”

 

Druga część trylogii „Wojownik Rzymu”

Rok 256. Balista wraca po wielomiesięcznej walce pokonany i upokorzony. Popadłszy w niełaskę cesarza, pędzi życie z dala od dworu. Tymczasem Sasanidzi znów zagrażają imperium. W dodatku nad Rzymem wisi widmo zdrady. Cesarstwo toczy zepsucie i antagonizmy na tle religijnym. Wezwany przez cesarza Balista zostaje wplątany w niebezpieczną sieć intryg i religijnego zamętu, a jego odwaga i lojalność - wystawione na ostateczną próbę w służbie Rzymu.

 

 

Anne Rice – „TALTOS”

Trzeci tom cykluOpowieści o czarownicach z rodu Mayfair”

Kolejna książka opowiadająca o czarownicach Mayfair. Wielobarwna powieść zabiera nas w olśniewającą podróż w czasie, poprzez stulecia aż do cywilizacji na wpół ludzkich istot o tajemniczym pochodzeniu. Ten zaczarowany i hipnotyzujący świat Taltosów mógł powstać tylko w wyobraźni Anne Rice.

Ród Mayfair staje w obliczu nowej niewyobrażalnej groźby : na świecie wciąż żyje przedstawiciel Taltosów - rasy tytanów obdarzonych nadprzyrodzoną wiedzą, rozmnażających się w ciągu kilku minut, a żyjących stulecia. Czarownice Mayfair nie wiedzą jednak, że Ashlar jest ich sprzymierzeńcem i w wędrówce przez wieki to on poprowadzi je ku ostatecznemu przeznaczeniu...

 

Anne Rice, pochodzącej z Nowego Orleanu, największą sławę przyniósł bestsellerowy cykl "Kroniki wampirów", na który składają się: Wywiad z wampirem, Wampir Lestat, Królowa potępionych oraz Wampir Armand. Ma ona również w swoim dorobku literackim zarówno trylogię erotyków, ekscytującą i urzekającą baśń dla dorosłych (Przebudzenie Śpiącej Królewny, Kara dla Śpiącej Królewny, Wyzwolenie Śpiącej Królewny), jak i opowieści o czarownicach z Mayfair (Taltos, Godzina czarownic), ponadto cykl, którego bohaterem jest Ramzes Przeklęty (Mumia), oraz kilkanaście powieści (m.in. Skrzypce, Belinda, Exit to Eden).

 

Michale J. Gelb – „MYŚLEĆ JAK EDISON. Sposób na sukces największego amerykańskiego wynalazcy”

 

Autorzy proponują prosty system 5 elementów sukcesu, zainspirowany kreatywnymi metodami Edisona. Zaprezentowana w stylu „krok po kroku” książka zapewnia narzędzia i strategie jakich potrzebujesz aby konkurować i wygrywać w świecie biznesu. Ta książka pozwoli Ci odkryć Twój własny geniusz kreacyjny i wpaść na wiele innowacyjnych rozwiązań.

 

Michael J. Gelb jest uznanym znawcą innowacyjności i autorem 10 książek, takich jak bestseller „Jak myśleć jak Leonardo Da Vinci”. Do jego klientów należą między innymi: Dupont, General Electric, Merck, Microsoft, Nike. Mieszka w Santa Fe.

 

 

Michael J. Gelb – „MYŚLEĆ JAK LEONARDO DA VINCI. Siedem kroków do genialności na co dzień” (Wydanie II)

 

"Pragnę czynić cuda" - pisał młody Leonardo da Vinci.

Analiza jego notatek, wynalazków i dzieł sztuki pozwoliła Michaelowi J.Gelbowi opracować siedem zasad naśladowców Mistrza - siedem kluczowych elementów geniuszu, które każdy z nas może samodzielnie kształtować. Ich nazwy pochodzą z języka włoskiego, ojczystej mowy Leonarda. Zasady te - od nienasyconej ciekawości życia (curiosita), wszechobecnej w jego notatkach, po gotowość zaakceptowania niepewności i paradoksu (sfumato), ucieleśnionej w uśmiechu Mona Lisy - każdy z nas może opanować dzięki wskazówkom, radom i wszechstronnym ćwiczeniom zalecanym przez autora. One mają nam pomóc spojrzeć w głąb siebie, ale i naprawdę zobaczyć świat i innych ludzi dookoła. Stosując owe zasady, każdy z nas odkryje i wyzwoli w sobie nie używany dotychczas potencjał intelektualny i stanie się tym, kim jest naprawdę.

Potraktuj tę książkę jak poradnik, którego Leonardo da Vinci nie zdążył napisać. Dzięki niej poznasz rewolucyjne podejście do uczenia się i rozwijania kreatywności, pozwalające zrozumieć, iż nie musimy uważać się za geniuszy, by rozumować jak na geniuszy przystało.

 

Idąc w ślady Leonarda da Vinci, poznasz nowe, skuteczne i ponadczasowe metody, dzięki którym zawsze w porę zdołasz stawić czoło takim wyzwaniom, jak:

-         rozwiązywanie problemów, kreatywne myślenie, autoekspresja i radowanie się tym, co cię otacza,

-         wyznaczanie celów i równoważenie różnych aspektów życia oraz harmonia ciała i umysłu.

 

Michael j. Gelb jest znanym na całym świecie innowatorem w dziedzinie twórczego myślenia, szybkiego uczenia się i kreowania liderów. Dzięki niemu tysiące ludzi, nawet wbrew własnym przypuszczeniom, zdołało zaprząc do pracy i zachęcić do zabawy własne umysły. Do jego klientów należą Amoco, AT&T, DuPont, Merc oraz Xerox. Mieszka na przedmieściach Waszyngtonu.

 

 

Tamara Lowe – „ZMOTYWUJ SIĘ”

 

Książka oparta na ośmioletnich badaniach przeprowadzonych na dziesięciu tysiącach ludzi!

Niezależnie od tego, czy jesteś człowiekiem, który wytyczył sobie jakiś cel czy też przywódcą, który chce zmotywować swój zespół, ta książka pokaże ci, jak pokonywać przeszkody, osiągać dowolne cele i odnosić sukcesy w szybszym czasie.

 Tamara Lowe jest  konsultantem w dziedzinie motywacji w biznesie. Jest współzałożycielem i wiceprezesem szkoły Get Motivated Seminars. Jej teksty ukazywały się w „USA Toady”, „The Wall Street Journal, „Time”, „People”, występowała także w „60 Minutes” i CNN.

 

 Joseph Murphy – „WYKORZYSTAJ POTĘGĘ PODŚWIADOMOŚCI W PRACY”

 

MOŻESZ STAĆ SIĘ TYM, KIM CHCESZ.

Nowe dzieło J. Murphy’ego, autora bestsellerowej Potęgi podświadomości (ponad 500 tys. sprzedanych egzemplarzy w Polsce!), ukazuje, jak zaangażować podświadomy umysł w rozwój kariery zawodowej. Dzięki prostym zmianom w nawykowym, zwykle ograniczającym sposobie myślenia można zrealizować zawodowe cele oraz wykroczyć poza rutynę i przeciętność. Autor uczy „przeprogramowywać” podświadomość, tak aby nastawiła się na sukces.  Z książki tej dowiesz się m.in., jak: radzić sobie ze stresem i trudnościami w pracy; zwiększać pewność siebie i poczucie własnej wartości; przekonywać innych do swoich poglądów i pomysłów; postępować z trudnymi ludźmi; osiągać pozycję lidera.

 

J. Murphy to autor wielu książek, programów i audycji radiowych na temat duchowości, sztuki dobrego życia, filozofii i kultury. Jego prace stały się poradnikami życiowymi wszech czasów. Jego sztandarowe dzieło Potęga podświadomości, dotyczące procesów zachodzących poza naszą świadomością, stało się światowym bestsellerem.

Polecamy też pozostałe tomy:

 

 

Steve Biddulph – „WYCHOWYWANIE CHŁOPCÓW” (Nowe Poprawione Wydanie)

 

W dzisiejszym świecie, pełnym brutalności i dążenia do sukcesu, rodzice wychowujący chłopców stoją przed szczególnie trudnym zadaniem. Chcą lepiej zrozumieć, co jest motorem działania ich synów i jak pomóc im wyrosnąć na szczęśliwych, kochających i zdolnych zmierzyć się z życiem.

Wychowanie chłopców na pewno im w tym pomoże. W tej książce Steve Biddulph analizuje najważniejsze kwestie dotyczące rozwoju chłopców od narodzin po dorosłość. Mówi o ciepłej, ale silnej ręce rodzica oraz o przewodnictwie, jakiego chłopiec potrzebuje. Do zadania, jakim jest wychowanie chłopców, autor wnosi humor, szczerość i praktyczną wiedzę wielu rodzin.

Ta przełomowa książka już na zawsze zmieni na lepszy sposób, w jaki rodzice i nauczyciele postrzegają chłopców.

 

Steve Biddulph jest najsłynniejszym terapeutą zajmującym się problemami rodzinnymi oraz autorem książek poświęconych zagadnieniom wychowania dzieci w rodzinie. Na całym świecie znane są jego książki, m. in. Sekrety szczęśliwego dzieciństwa (REBIS, 1997) (przełożone na dziewięć języków), Jeszcze więcej sekretów szczęśliwego dzieciństwa (REBIS, 1998) oraz sławna Męskość, która ukazała się w zeszłym roku nakładem Rebisu.

 

 

Lillian Too – „WĘDRUJĄCA GWIAZDA. Feng shui dla wszystkich”

 

Starożytna chińska sztuka aranżacji przestrzeni uzyskała na świecie taki rozgłos, że nie wystarczają już opracowania tego tematu, które mówią o wszystkim, czy są zaledwie wstępem do tej problematyki. W swojej nowej książce, poczytna autorka skupia się na dokładnym prześledzeniu dwóch bardzo efektywnych metod wykorzystywanych przez tę naukę, a zwanych Osiem Pawilonów i Wędrująca Gwiazda. Do tej pory techniki te znane były tylko ogólnie, natomiast tutaj ujawnionych zostaje dużo ich sekretów, które są pieprzem i solą feng shui. Dzięki praktycznym wskazówkom książka ta pozwala na niemal natychmiastowe zastosowanie feng shui we własnym mieszkaniu czy miejscu pracy, przez co staje się niezwykłym podręcznikiem szczęśliwego i dostatniego życia.

 

Lillian Too jest absolwentką Uniwersytetu Harvard, dzięki czemu była pierwszą kobietą dyrektorem dużego banku w Azji. Przede wszystkim jednak jest autorką wielu książek na temat różnych aspektów feng shui, sprzedanych na całym świecie w milionach egzemplarzy. Mieszka w Kuala Lumpur w Malezji, gdzie prowadzi rozliczne interesy od wydawnictwa poczynając, a na sieci butików z remediami feng shui kończąc.

 

 

Brad Hill – „PIANINO DLA ŻÓŁTODZIOBÓW”

 

Dołącz do grona ludzi, którzy okiełznali najpopularniejszy instrument świata

Zawiera płytę CD z 85 nagraniami

Jak wiadomo, nauka gry na instrumencie klawiszowym wymaga cierpliwości, wielu lat ćwiczeń i szczerego uwielbienia dla muzyki. Mimo to, choć losy każdego ze słynnych pianistów klasycznych, jazzowych, rockowych i folkowych potoczyły się inaczej, wszyscy oni zaczynali tak samo – pewnego dnia usiedli do pianina bądź fortepianu i położyli dłonie na klawiaturze. Teraz ty masz okazję wykonać ten pierwszy krok.

Dzięki Pianino dla żółtodziobów w mgnieniu oka opanujesz podstawowe umiejętności potrzebne, by nie utonąć w gąszczu białych i czarnych klawiszy. Wewnątrz tej książki znajdziesz między innymi:

•          Wprowadzenie do notacji muzycznej, które sprawi, że bardzo szybko nauczysz się czytać nuty.

•          Sprawdzone sposoby na opanowanie gam durowych i molowych.

•          Porady, jak wydobyć możliwości brzmieniowe instrumentu.

•          Interesujące ćwiczenia oparte na ciekawych utworach.

 

Spraw, by klawiatura spełniała wszystkie twoje żądania, a przy okazji… Naucz się bezbłędnie trafiać w klawisze – najpierw prawą dłonią, potem lewą, a na koniec obiema naraz. Opanuj notację muzyczną – od kresek taktowych i oznaczeń metrum do tonacji i gam. Poznaj sposoby wykonywania ćwiczeń, które znacznie ci ułatwią dalszą naukę. Odkryj, że słynni kompozytorzy pisali również łatwe utwory. Naucz się grać prosto z nut. Dowiedz się, jak poprawnie siedzieć przy instrumencie. Opanuj sztukę szybkiej gry i naucz się korzystać z pełnego zakresu głośności instrumentu. Skorzystaj z wiedzy doświadczonego nauczyciela. Wykorzystaj okazję, by porównać tradycyjne pianina i fortepiany z instrumentami cyfrowymi.

 

Brad Hill to doświadczony pianista, nauczyciel i autor poradników. Spod jego ręki wyszło ponad dziesięć książek na tematy związane z grą na instrumentach klawiszowych, standardem MIDI oraz historią muzyki, a także kilka płyt ze skomponowaną przezeń muzyką. Jego popularność znalazła już odzwierciedlenie w zaproszeniach do ponad pięćdziesięciu wywiadów radiowych, licznych występach w telewizji oraz wypowiedziach dla prasy publikowanych między innymi w „The New York Times”, „Billboard” i „Christian Science Monitor”.

 

 

Źródło: Rebis

 


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...