Nowa strona internetowa "Kaczora Donalda"
Dodane: 08-11-2009 17:08 ()
Wydawnictwo Egmont odświeża serwisy internetowe. Wystartowała nowa strona Kaczora Donalda – jedynego tygodnika dla dzieci.
5 listopada ruszyła nowa strona internetowa jedynego tygodnika dla dzieci – Kaczor Donald. Pod adresem www.kaczordonald.pl na Kaczkofanów czekają liczne niespodzianki. Start strony zbiega się rozpoczęciem konkursu "Mleko pod nosem? Zostań herosem" z firmą Candia Polska.
Strona www.kaczordonald.pl jest kolejnym, odświeżonym serwis internetowym w porfolio wydawnictwa Egmont. Od początku roku z powodzeniem wystartowały serwisy Magazynu 13 www.magazyn13.pl, magazynu WITCH www.magazynWITCH.pl oraz magazynu Pluszaki Rozrabiaki www.PluszakiRozrabiaki.pl - istniejący od momentu wprowadzenia pisma na rynek (październik 2008).
Czego mogą spodziewać się Kaczkofani po wejściu na www.kaczordonald.pl? Strona ma przede wszystkim nowy layout, interaktywne gadżety, newsy i niespodzianki dla Kaczkofanów. Z pewnością zadowoli wszystkich sympatyków tygodnika, który w tym roku obchodzi swoje piętnaste urodziny!
Kaczor Donald to jedyny tygodnik dziecięcy w Polsce. Pismo kierowane jest do czytelników w wieku 7-12 lat, ze wskazaniem na chłopców. Cotygodniowa dawka kilkudziesięciu kipiących humorem stron komiksu o przygodach Donalda, Sknerusa, Myszki Miki i Goofiego, wzbogacona o łamigłówki, konkursy i inteligentne zabawy słowne ukazuje się nieprzerwanie na polskim rynku od 15 lat. Popularnością cieszą się również oryginalne prezenty „kaczorowe” dołączane do pisma - zabawki, gadżety do robienia kawałów.
Poniżej prezentujemy najważniejsze fakty z historii pisma w Polsce.
Tygodnik KACZOR DONALD i inne komiksy z KACZOGRODU
1991 – w polskich kioskach pojawiają się dwa miesięczniki DONALD DUCK i MICKEY MOUSE. Mają po 32 komiksowe strony i nie zawierają żadnych prezentów.
1991 – ukazuje się DONALD I SPÓŁKA, pismo w formacie GIGANTA, o objętości 96 stron. Do zamknięcia w roku 1994 wyszły 43 numery.
1992 – zaczyna ukazywać się KOMIKS GIGANT, od roku 2001 pod tytułem GIGANT POLECA. Od 1997 roku dwumiesięcznik, obecnie ukazuje się 13 razy w roku.
1993 – ŁAMACZ GŁOWY to dwumiesięcznik z łamigłówkami ukazujący się do roku 1995.
1993 – DONALD DUCK zostaje zamknięty, a pismo MICKEY MOUSE staje się dwutygodnikiem. W wielu numerach pojawiają się papierowe dodatki – plakaty, zestawy łamigłówek, gry.
1994 –28. kwietnia (w miejsce MICKEY MOUSE) pojawia się nowy dwutygodnik KACZOR DONALD. Pismo składa się z 48 stron, do każdego numeru dołączona jest dodatkowa atrakcja. Pierwszą akcją na łamach KD jest wielki konkurs „Giełda Kaczogrodu”.
1997 – KACZOR DONALD od numeru 13. staje się tygodnikiem.
1999 – numer 10. osiągnął największą sprzedaż w historii pisma, ponad 289 000 egzemplarzy.
1999 – do kiosków trafia łamigłówkowy MIKI MAX, początkowo ukazuje się nieregularnie, obecnie jako kwartalnik.
2000 – w serii KOMIKSY Z KACZOGRODU zebrano historie o życiu Sknerusa Mc Kwacza (ukazało się kilka tomów)
2004 – KACZOGRÓD to seria prezentująca komiksy najbardziej znanych rysowników Disneyowskch. Ukazało się 5 tomów.
2004 – w kolejnych latach ukazują się różnego typu WYDANIA SPECJALNE tygodnika, najczęściej zawierające dobierane tematycznie historyjki komiksowe.
2006 – do kiosków trafia dwumiesięcznik MEGA GIGA, którego każdy numer zawiera tematyczny zbiór komiksów (np. samuraje, starożytność, piłka nożna)
2009 – ukazuje się pierwszy numer kwartalnika MAMUT GIGANT, najgrubszego komiksu Polsce o objętości 512 stron.
2009 – tygodnik KACZOR DONALD wciąż jest jedynym tygodnikiem dziecięcym w Polsce. Co tydzień sprzedaje się średnio ponad 50 000 egzemplarzy. Regularnie ukazują się też 4 inne pisma z bohaterami z Kaczogrodu – GIGANT POLECA, MEGA GIGA, MAMUT GIGANT, MIKI MAX.
Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...