Wznowienie powieści Feliksa W. Kresa
Dodane: 21-03-2009 23:20 ()
Tytuł: Północna Granica. Seria Księga Całości
Autor: Feliks W. Kres
Wydawca: Mag
Data premiery: 22.04.2009 r.
Liczba stron: 350
Cena: 29,99 zł
Feliks W. Kres debiutował wraz z Andrzejem Sapkowskim, zajmując drugie miejsce w konkursie ogłoszonym przez miesięcznik "Fantastyka". Od tamtej pory opublikował sześć powieści i kilkadziesiąt opowiadań. Jest laureatem 9 nagród i 8 nominacji. Jego powieści zostały przetłumaczone na jęz. rosyjski, czeski i hiszpański. Jest porównywany do najlepszych mistrzów gatunku współczesnej fantasy, a sam za najlepszą mistrzynię gatunku uważa Ursulę Le Guin, choć jego twórczość stanowi nowe oblicze fantasy i odbiega od klasyki utożsamianej przez Le Guin.
Swoją drugą książką pt. „Król Bezmiarów" wywarł wielki wpływ na polską twórczość i zdobył najbardziej prestiżową nagrodę polskiego fandomu fantastyki w Polsce – Nagrodę im. Janusza A. Zajdla.
W tym roku, po ponad dwuletniej przerwie ukaże się jego nowa powieść. Od 22 kwietnia wydawnictwo Mag przypomina w nowej edycji wszystkie poprzednie powieści Feliksa W. Kresa.
"Północna granica" to pierwsza część jednej z najlepszych polskich serii fantasy, obejmującej kompletną opowieść o świecie Szereru - Księgi Całości. Jest to opowieść o braterstwie i poświęceniu, lojalności i ambicji. O tym, gdzie jest miejsce kobiety podczas wojny i co się dzieje z tymi, które chcą pójść do walki. Jest to książka, w której nie ma heroicznych bohaterów, a dobrzy żołnierze umierają na gangrenę. Lub z głodu.
Na północnych rubieżach Szereru trwa wojna. Tuż za granicą zaczynają się przeklęte ziemie, którymi włada szalony bóg - Aler. Stworzone przezeń dziwne, rozumne stwory - nazywane złotymi i srebrnymi Alerami - wdzierają się w coraz większej sile na terytorium Imperium. Rawat, oficer jazdy Legionu Dartańskiego w niewielkiej stanicy, musi powstrzymać zastępy bestii, mając do dyspozycji jedynie niewielki oddział i kota - zwiadowcę...
Wywiad z Feliksem W. Kresem ukazał się w „Rzeczpospolitej”. Zapis wywiadu dostępny jest tutaj.
Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...