Wyniki konkursu "Światy Zajdla"!

Cała ekipa "Alchemii Słowa" oraz szanowne Jury chciałoby z ogromną przyjemnością ogłosić listę tekstów przyjętych do konkursowej antologii "Światów Zajdla".

ŚKF przyznał Śląkfy

Śląkfa jest istniejącą od 1984 r. nagrodą, przyznawaną przez Śląski Klub Fantastyki. Laureaci wybierani są w trzech kategoriach: Twórca, Wydawca, Fan.

Nominacje do nagród ESFS

European Science Fiction Society ogłosiło nominacje do swoich dorocznych nagród.

Nominacje do Nagrody Żuławskiego 2010!

W dniu dzisiejszym zostały ogłoszone nominacje do Nagrody Żuławskiego 2010! Dokładniejsze dane, jak punktacja i dalszy ciąg listy, będą opublikowane w ciągu kilku dni.

Nominacje do Nagrody J. Żuławskiego w roku 2009

W głosowaniu 63 Elektorów, przeprowadzonym w okresie 6.03-15.04.2009 r., zostały wyłonione utwory nominowane do Nagrody.

Druga edycja Nagrody J. Żuławskiego - komunikat

Zapraszamy do przeczytania komunikatu dotyczącego 2. edycji powstałej w ubiegłym roku Nagrody im. Jerzego Żuławskiego.

Wyniki I edycji konkursu "Złota Brama"

Dzisiaj na stronie konwentu Hardkon podano oficjalne wyniki pierwszego ogólnopolskiego konkursu na najlepszego LARPa.

Nowa nagroda literacka w dziedzinie fantastyki

W czerwcu 2008 r. ustanowiona została Nagroda Literacka im. Jerzego Żuławskiego.

Nagrody Euroconu 2008

Podczas zakończonego kilka dni temu moskiewskiego Euroconu ogłoszono i wręczono nagrody.

Krzysztof Księski zwycięzcą plebiscytu Żurawie 2008

Zakończył się plebiscyt do Nagrody Kulturalnej "Żurawie 2008". W kategorii 'animator kultury' nagrodę otrzymał, znany wśród polskich fantastów, Krzysztof "Krzyś-Miś" Księski.

Nominacje do Hugo 2008

Przedwczoraj zostały ogłoszone nominacje do Hugo Awards 2008.

Nominacje do Arthur C. Clarke Award

W dniu dzisiejszym zostały ogłoszone nominacje do nagrody im. Arthura C. Clarke`a.

Laureaci Zajdla 2006

Znani są już tegoroczni laureaci nagrody im. Janusza Zajdla.

Nominacje do nagrody im. Janusza Zajdla ogłoszone!

W dniu dzisiejszym w Warszawie zostały ogłoszone nominacje do nagrody im. Janusza Zajdla - najważniejszego odznaczenia w dziedzinie literatury fantastycznej w Polsce.

Tegoroczne Sfinksy przyznane!

Podczas XIV Międzynarodowego Festiwalu Fantastyki w Nidzicy zostały przyznane, jak co roku, nagrody Sfinks.

Śląkfy 2007 rozdane

Wczoraj wieczorem na Seminarium Literackim w Katowiczaach zostali ogłoszeni tegoroczni laureaci nagrody Śląkfa przyznawanej przez Śląski Klub Fantastyki.

Nominacje do Śląkfy 2007

Zostały ogłoszone nominacje do tegorocznej nagrody Śląkfa przyznawanej przez Śląski Klub Fantastyki.

Wyniki głosowania na najlepszy konwent

W dniu dzisiejszym zostały opublikowane wyniki głosowania na Najlepszy Konwent Sezony Zima 2006/2007.

Finaliści Nebuli już znani

Wczoraj w Nowym Jorku ogłoszono wyniki jednej z najbardziej prestiżowych nagród amerykańskiego fandomu - Nebula Awards, za rok 2006.

Zwycięzca Quentina 2007

Na ConStarze w Krakowie dzisiaj, po godzinie 19.00 ogłoszono wyniki konkursu na scenariusz do gry fabularnej Quentin.

Finaliści Quentina 2007

Znamy już nazwiska autorów pięciu najlepszych scenariuszy tegorocznej edycji konkursu na najlepszy scenariusz do gry fabularnej Quentin.

Zwycięzcy Philip K. Dick Award i BSFA Award

W świąteczny weekend wręczone zostały dwie prestiżowe nagrody fandomu brytyjskiego i amerykańskiego.

SFINKSY 2007

Można juz głosować w plebiscycie czytelniczych nagród dla najlepszych wydawców i książek z fantastyki wydanych w roku 2006.

Quentin 2007 - czas minął

W nocy z 18 na 19 marca upłynął termin nadsyłania scenariuszy na konkurs na najlepszy scenariusz do gry fabularnej Quentin.

Quentin - ostatni dzwonek

Jeszcze tylko przez tydzień można wysyłać scenariusze na konkurs na najlepszy scenariusz do gry fabularnej - Quentin. Termin upływa dokładnie 18 marca o północy.

Quentin 2007 - zostały trzy tygodnie

Niespełna trzy tygodnie dzielą nas od upłynięcia ostatecznego terminu nadsyłania tekstów na Quentina - konkurs na najlepszy scenariusz do gry fabularnej.

Ogłoszenie nominacji do Zajdla

27 czerwca (środa) o godzinie 18.00 w Traffic Club na ul. Brackiej w Warszawie odbędzie się ogłoszenie nominacji do tegorocznej nagrody im. Janusza Zajdla.

Nagroda Zajdla za rok 2006

Do 15 czerwca można przesyłać swoje nominacje do Nagrody im. Janusza A. Zajdla za rok 2006. Każdy czytelnik fantastyki może wybrać od jednego do pięciu utworów w każdej z dwóch kategorii, wydanych w poprzednim roku kalendarzowym.

Najlepsze scenariusze Quentina w formacie pdf

Na oficjalnej stronie konkursu Quentin pojawił się, w formacie pdf (283 kb) najlepszy scenariusz edycji z 2005 roku - "W południe".

Quentin 2007: jeszcze 44 dni

Jeszcze przez 44 dni można nadsyłać scenariusze na dziewiątą edycję konkursu na najlepszy scenariusz do gry fabularnej Quentin.

Quentin 2007 wystartował!

Nagroda za najlepszy scenariusz zostanie przyznana już po raz dziewiąty i jest najbardziej prestiżowym wyróżnieniem tego typu w Polsce.

Quentin 2007

Najstarsza i najbardziej prestiżowa nagroda dla autorów scenariuszy do gier fabularnych Quentin 2007 zostanie wręczona na krakowskim Constarze, który odbędzie się na przełomie kwietnia i maja przyszłego roku.

Wygrana w PMM - przeprosiny

Puchar Mistrza Mistrzów w 2006 roku został zdobyty przez Tomasz "Kaduceusza" Pudło.

Zwycięzca Pucharu Mistrza Mistrzów

Na lubelskim Falkonie wyłoniono zwycięzcę tegorocznej edycji Pucharu Mistrza Mistrzów.

Do końca głosowania tylko 7 dni!

Pozostało już tylko 7 dni by móc zagłosować w plebiscycie na 'Najlepszy Konwent Sezonu - Lato 2006' organizowanym po raz drugi przez Informator Konwentowy .

Zmiany w kapitule Quentina

Kolejna edycja Quentina się jeszcze nie zaczęła, ale kapituła podjęła już kilka istotnych decyzji. Przede wszystkim nastąpiły pewne zmiany w składzie kapituły konkursu. Więcej w rozszerzeniu newsa.Źródło: Quentin

Najlepszy Konwent Sezonu Lato 2006

Na Informatorze Konwentowym rozpoczęła się druga edycja  konkursu na Najlepszy Konwent Sezonu Lato 2006 r.

ENnies 2006 rozdane

Jedenastego sierpnia tego roku w Indianapolis podczas Gen Con Indy 2006 ogłoszono zwycięzców tegorocznej edycji nagród The Gen Con EN World RPG Awards (w skrócie ENnies). Nagrody przyznawane są od roku 2001, a które mają być nimi wyróżnione wskazuje społeczność graczy w głosowaniu portalu internetowego EN World. Tegoroczne ENnies są szóstym rozdaniem, zarazem piątym mającym miejsce podcas Gen Con.

Akademia zaprasza do Hall of Fame

Po raz trzydziesty drugi w trakcie tegorocznego Origins The Academy of Adventure Gaming Arts and Design wyniosło do panteonu sławy pięć osobistości ze świata gier. Miejsce w Hall of Fame przyznano także jednej grze.

Origins rozdane!

The Academy of Adventure Gaming Arts and Design ogłosiła listę zdobywców trzydziestegodrugiego rozdania przyznawanych co roku Nagród Origins. Wyróżnienia te przyznawane są w uznaniu za najlepsze gry i akcesoria do nich. Akademia ogłasza wyniki na corocznych Międzynarodowych Targach Gier Origins w Columbus, stan Ohio.

Nagroda im. Janusza A. Zajdla

Na lubelskim Polconie będziecie mogli zadecydować o tym, kto dostanie Zajdla. Zapraszamy do lektury artykułu Krzysztofa Księskiego, który przybliży wam historię nagrody, a także jej założenia proceduralne (i związane z nimi kontrowersje).