Krzysztof Księski zwycięzcą plebiscytu Żurawie 2008

Autor: GONZO Redaktor: GONZO

Dodane: 07-05-2008 00:09 ()


Zakończył się plebiscyt do Nagrody Kulturalnej "Żurawie 2008". W kategorii 'animator kultury' nagrodę otrzymał, znany wśród polskich fantastów, Krzysztof "Krzyś-Miś" Księski.

Nagroda Kulturalna Żurawie to inicjatywa audycji "Studnia akademicka" emitowanego przez Radio Lublin. Z 20 nominowanych młodych twórców kultury na Lubelszczyźnie jury wybrało piątkę, ich zdaniem najbardziej zasłużonych za szeroko rozumianą działalność kulturalną na terenie Lubelszczyzny.

W kategorii 'animator kultury' pierwsze miejsce ex aequo zajęli lubelski kulturoznawca Szymon Pietrasiewicz oraz znany fantastom z całej Polski Krzysztof "Krzyś-Miś" Księski.

Krzysztof Księski od wielu lat aktywnie wspiera wszelkie przejawy fantastycznej kultury. Poczynając od współzałożenia Lubelskiego Stowarzyszenia Fantastyki "Cytadela Syriusza", której jest prezesem, Krzyś-Miś wciąż powołuje do życia coraz to nowsze inicjatywy kultury fantastycznej. Na jego konto zaliczyć można między innymi powołanie do życia i koordynowanie jednego z największych konwentów fantastycznych w Polsce - Falkonu, zawiązanie Forum Ściany Wschodniej zrzeszającej kluby fantastyki po prawej stronie Wisły oraz aktywne propagowanie kultury fantastycznej w szkołach, domach kultury oraz na lubelskich imprezach kulturalnych. Krzysztof Księski miał również osobisty wkład przy powstawaniu serwisu Paradoks, gdzie obecnie piastuje stanowisko Redaktora Naczelnego działu Fandom.

 

Serwis Paradoks gratuluje zasłużonej nagrody i życzy dalszych sukcesów w promowaniu fantastyki!


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...