Zapowiedzi Postu na WSK

Autor: Post Redaktor: Motyl

Dodane: 17-02-2009 21:24 ()


Podczas Warszawskich Spotkań Komiksowych ukażą się dwa nowe albumy Postu - "Serca z piasku" oraz "Lupus" tom 2.

 

 

Tytuł: "Serca z piasku"

Autor: Jacques de Loustal,

Philippe Paringaux

Tłumaczenie:Marta Dvorak

Data wydania:14.03.2009

Oprawa: Miękka

Wymiary: 300X225

Stron: 72

Środki: kolor, kreda

 

Serca z piasku przenoszą nas w lata 30-te XX wieku, w atmosferę marokańskich miasteczek, rozgrzanych słońcem uliczek i pustyń stanowiących tło dla opowieści o relacji dwóch kobiet i dwóch mężczyzn, których miłość i pożądanie prowadzi do wzajemnego wyniszczenia. To dzieło traktujące o sile ludzkich popędów i tkaniu nici przeznaczenia, tak szyderczego, jak i nieuchronnego. Komiks zaskakująco różnorodny: poetycki i kontrowersyjny, a jednocześnie piękny i szokujący...

Tandem francuskich artystów pokazuje, że w opowieści o uczuciach i ludzkich losach nie ma sobie równych. W Sercach scenarzysta Philippe Paringaux jest mistrzem opowiadania wielowarstwowych historii odznaczających się głęboką emocjonalnością. Doskonałe, malarskie wręcz rysunki Jacques’a de Loustala znakomicie korespondują ze scenariuszem. Nadają mu lekkość i specyficzny rytm, dzięki czemu opowiadaną historię cechuje jedyny w swoim rodzaju klimat. Serca z piasku to powieść graficzna, która w pełni zasługuje na miano literackiej.

 

 

Tytuł: "Lupus" tom 2

Autor: Frederik Peeters

Tłumaczenie: Marta Dvorak

Data wydania:14.03.2009

Oprawa: Miękka

Wymiary: 290x220 Stron: 100

Środki: offset czerń i biel

 

Drugi tom Lupusa Frederika Peetersa to kontynuacja wydanego w 2005 r. komiksu science fiction nagrodzonego „Nagrodą dla najlepszego komiksu francuskojęzycznego”. Autor niezapomnianych Niebieskich pigułek tym razem przedstawia opowieść o dramatycznej ucieczce Lupusa i Sany. Bohaterowie, poszukując chwili wytchnienia, wybierają jako schronienie planetę Necros – miejsce zapomniane przez cywilizację istniejące na peryferiach galaktyki. To na nią wysyła się ludzi starszych by mogli dożyć końca swoich dni. Lupus i Sanaa odnajdą tu przytulne zacisze, żyjąc w tej specyficznej społeczności, z dala od trudnych wspomnień i niebezpieczeństw, które na nich czyhają…

Kontynuacja Lupusa pokazuje, że przy użyciu formuły science-fiction, Frederik Peeters umiejętnie opowiada o relacjach międzyludzkich, czerpiąc inspirację z rzeczywistości. W rytmie powolnej narracji autor tworzy interesujące postacie i budzi w czytelniku radość, lęk, smutek i miłość…


Komentarze do starszych artykułów tymczasowo niedostępne...